Gå til innhold
Hundesonen.no

Stått i bånd hele sitt liv


Nowisclee

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan vet de at hunden har stått i bånd hele sitt liv? Jeg trodde de hadde funnet hunden? Det eneste de vet er vel at den har vært på frifot en stund, og da er jo dette "bare" konsekvenser av mangel på tilsyn og omsorg. Ikke at det ikke er ille nok for hunden, men det er vel neppe noen grusom eier å piske for det.

Skrevet

Ja. Men det kan se ut som om den ikke er ren border collie, sånn i ansiktet, så om det er en mix, kan det jo hende den er litt mindre "normalt sett" også, så den ikke er 10 kg undervektig, liksom. Får vi håpe.

Forferdelig at det går an å behandle dyr slik. :(:no:

Guest lijenta
Skrevet

De er vist i ferd med å nøste i saken. En som trolig har bror til denne BC har meldt seg og gitt navnet til oppdretter av det kullet videre. Håper de finner rett menneske og at BC får det godt resten av livet nå

Skrevet

Simira: Det er vel noe med at den har betente sår under potene, at båndet var inngrodd, og at den var full av møkk i rumpa? Det blir man ikke av å gå løs en stund.

Skrevet

Ja. Men det kan se ut som om den ikke er ren border collie, sånn i ansiktet, så om det er en mix, kan det jo hende den er litt mindre "normalt sett" også, så den ikke er 10 kg undervektig, liksom. Får vi håpe.

Forferdelig at det går an å behandle dyr slik. :(:no:

Veldig vanlig for BC å veie ned i 14 kg også... Ikke det at denne ikke var for tynn altså! Men tviler på at den hadde levd om den var 60% undervektig

Guest Jonna
Skrevet

Stakkars hund :(

Men er det bare jeg som syns hun har litt dvergvekst preg om hun er ren BC?

Guest Michellus
Skrevet

Men er det bare jeg som syns hun har litt dvergvekst preg om hun er ren BC?

Nei, jeg tenkte faktisk det samme selv.

Veldig trist sak :(:icon_cry:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...