Gå til innhold
Hundesonen.no

Marmelade's Ellinor


Synnikken

Recommended Posts

Hih! Ja, Idag kom det en liten frøken i hus, hun er født den 11/12-10 og jeg har kjent henne siden hun var 0 minutter gammel.

Hun er fra min søster sitt oppdrett, hvor hun er halvt tjekkisk og halvt norsk.

Lilla har fram til nå bodd hos ett eldre ektepar, men pga personlige grunner kan de ikke lengre ha henne. Når jeg fikk vite om dette igår kunne jeg ikke la dette gå ifra meg. Så her er hun, hun er 8 dager yngre enn Hector og de virkelig forguder hverandre hittil :)

Men, her er bilder ;)

208632_10150471566885161_792935160_17764127_5663533_n.jpg

190278_10150471568290161_792935160_17764134_6349879_n.jpg

197944_10150471568835161_792935160_17764137_3305664_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kjell.jpg

Pappaen ser slik ut, Han heter Soldronningens Valdemar. En kjekk gutt, men han virkelig hater mat og godbiter. Så han er en ganske så sær kar. Går til hverdags under navnet Kjell.

Kjell er en artig fyr, han er halvbroren til Boris(forskjellig pappa) og kullbror til min søster sin avlstispe vigdis.

164576_484606862679_620122679_6638102_4996477_n.jpg

Slik ser mammaen ut, hun er en søt liten dame ved navn Petra, på stamtavlen heter hun Kiwi Z Lobokovickych vinic og kun kommer fra kennel Lobokovickych Vinic i Tjekkia. Petra er en artig dame, med NULL rynker og null Vinkler, samt litt dårlig ørefeste. En av grunnene til at vi valgte Kjell til Petra var fordi han har VELDIG bra rynker, ører/ørefeste og vinkler. Alle valpene har fått dette og de er søte og gode allemann. Gleder meg til å se de videre i sine roller som familiehunder og utstillingshunder.

Jeg ser tydelige Tjekkiske preg i Lilla sitt uttrykk, noe jeg håper mykner seg litt ut med alderen. Vi får vente i spenning, foreløpig er Lilla bare en søt liten jente. Litt skeptisk til saker og ting, men har hatt henne i ett døgn og hun er allerede MYE bedre.

Jeg jobber for tiden litt med å få Lilla opp i vekt da hun er veldig tynn. Her er bilde av henne jeg tok idag.

208558_10150494845955161_792935160_17773933_1920828_n.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Naaawwh :wub:

Jeg synes mamma hadde veldig fint ansikt jeg da :aww: Ser likhetstrekk med henne og Sita, er noe med de øst-europeiske mopsene kanskje..?

Kanskje det ja, selv liker jeg ikke hodet på Petra :P

Men hun har en nydelig kropp bortsett fra vinklene :) Så da satser jeg på det beste ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Slik ser mammaen ut, hun er en søt liten dame ved navn Petra, på stamtavlen heter hun Kiwi Z Lobokovickych vinic og kun kommer fra kennel Lobokovickych Vinic i Tjekkia. Petra er en artig dame, med NULL rynker og null Vinkler, samt litt dårlig ørefeste. En av grunnene til at vi valgte Kjell til Petra var fordi han har VELDIG bra rynker, ører/ørefeste og vinkler. Alle valpene har fått dette og de er søte og gode allemann. Gleder meg til å se de videre i sine roller som familiehunder og utstillingshunder.

Hvorfor avler en på hunder som har så mye "ting" som er dårlige eller feil?

Søt mops for all del, syns vel egentlig det var en av de finere jeg har sett.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mine videofeeds er fulle av prong collars, e-collars, absurde mengder røffe corrections for ingenting og trenere som advocater for det. Det røskes og rykkes hardt i vonde halsbånd og det strømmes. Hundene gjør nøyaktig som de blir bedt om og trenerne strutter av selvtillit, gir inntrykk av kompetanse. Guruvibber som tiltrekker følgeskarer.  Metoden deres fungerer jo. De gjør det godt i sport fordi hundene aldri vegrer å adlyde på flekken og aldri vender oppmerksomheten mot noe annet - de vet hva som skjer da - og folk lar seg forføre av at hundene opptrer som maskiner, derav populariteten.  Noe av det mest kvalmende var en video som representerte positiv forsterkning med en bøs kar utkledd som "Karen" med blågrønn parykk, med tynn pipestemme, unnskyldende kroppspråk, som klikket manisk, klikk, klikk, klikk, klikk, og ... Jeg finner den ikke igjen ved søk nå, men det var en utrolig teit og barnslig misrepresentation av klikkertrening for å latterliggjøre konseptet for menigheten, og menigheten synes det var morsomt. Flere titusen likes og mange hundre kommentarer, i hovedsak oppmuntrende til firmaet og trenerne. En må se den. Mye verre enn beskrivelsen. Det verste var at folk synes den var morsom og beskrivende og de hånlo i broderlig fellesskap av de dumme klikkertrenerne som ikke forstår at bikkja må røskes lydig. Ikke sett noe liknende fra skandinaviske content creators, her hjemme ser det greit ut på internettet, men innholdet fra over dammen vil antakelig smitte på den yngre garde. Ble vitne til det her om dagen da en dame med vesttysk frosk skulle entre en kurstime, og hunden ikke umiddelbart satte seg ved døren. Den fikk kjapt et hardt røsk i tynn kjetting helstrup som skar i ørene på 5 meters avstand. Usikker på om fører lærte det der på kurs eller fra internettet. Ikke pent ihvertfall. SÅ viktig er det ikke at hunden setter seg så intenst umiddelbart foran en dør på vei inn til trening.  Om en vil ha en titt down the rabbit hole, søk på øvelser fra ringsport og raser som rottweiler, doberman, malinois, dutch og german shepherd, så er feeden befengt med de der trenerne der på no time. 
    • Det var trist å høre, han var ung? (Heh, sjekket bloggen din, det er visst jeg som er gammel. Men trist likevel.) Ifølge Akkurat nå er det noen "motreaksjoner" mot den positive trenden:  Nå er det noen år siden jeg var aktivt inne i noe treningsmiljø selv, men jeg tenker jo at Canis og klikkertrening/positiv forsterkning fortsatt er greia, og jeg ville nå gått til de samme bøkene som for ti år siden. Men klart, noen endringer er det nok og sikkert noen nye flinke guruer kommet til, så håper noen kan bidra der!
    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...