Gå til innhold
Hundesonen.no

Pinscher


ElliTacita

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har en stund nå hatt lyst på enda en hund. Samboeren min må overtales de siste 30-40% først, men han vil innerst inne :innocent:

Egentlig er drømmen en stor hund, men siden vi bor i rekkehus (og kommer til å gjøre det i ca. 5 år til) har vi begynt å snakke om en mellomstor hund i stedet.

Har snust rundt en god stund, men har liksom ikke falt for noen spesiell rase. Før jeg kom over Pinscheren.

Det jeg liker med Pinscheren (slik den blir beskrevet) er egentlig alt, str er passe, pelsen er slik vi liker'n, og lynnet! Tispa vi har fra før er veldig enkel, lærer ting med en gang, hører stort sett etter (så lenge det lønner seg for henne), så en litt vanskeligere hund er helt greit.

Det vi (er vel mest meg) vil bruke hunden til er jo tur, og kanskje agility, og gjerne andre ting, vi liker å lære :)

Og at hunden går overens med barn er jo et lite krav (siden vi har en 2-åring), men jeg i den tro at alle hunder kan gå overens med barn, så lenge de ikke har vonde opplevelser osv.

Vet ikke helt hva mer jeg skal skrive jeg, enklere å besvare spm :whistle:

Kan det være en rase for oss?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor ofte blir det valper sånn ca. Etter hver parring? Skjønner det er umulig å vite men sånn ca.    Vet at det ofte går tom også.
    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...