Gå til innhold
Hundesonen.no

Emilie og Bella!


Emilie&Bella

Recommended Posts

Skrevet

Hei!

Jente på 20 år gammel, bor i Vesterålen, vært interessert i hund stort sett siden jeg visste hva det var. Gikk fra å pugge rasenavn da jeg var 7-8 år til å bli mer interessert i egenskaper, adferd og aktiviteter etterhvert som jeg ble eldre :P Var den stolte eier av verdens morsomste papillonhanne med det uvanlige navnet Gunnersen helt fram til 30 Juni i fjor, da måtte han dessverre avlives, 14 år og 2 måneder gammel. Tror jeg aldri får en hund med slik personlighet igjen, kunne fortalt utallige historier om ham :lol: var ekstremt fælt i begynnelsen, men nå kan jeg heldigvis se tilbake på minnene og smile istedetfor å grine.. :wub:

j76rrk.jpg

Begynte allerede tidlig i 2010 å tenke på ny hund, da jeg skjønte at det var begrenset for hvor lenge vi fikk beholde vår lille hårball. Etter å ha lest, vurdert, snakket med folk og oppdrettere falt valget på Eurasier, og nå er det bare tre uker (og en dag) igjen til vi henter lille Bella fra kennel Amentino :D er meget fornøyd med oppdretter og gleder meg forferdelig mye til å få henne hjem! Litt skummelt også, da dette blir første valpen her i huset (Gunnersen kom til oss da han var litt over året gammel), men tar utfordringen på strak arm!

28rcvsw.jpg

Her er hun 4 uker gammel :) bildet lånt fra Amentino's hjemmeside.

Har planer om å delta på utstilling, og ellers gjøre litt av hvert innen aktiviteter. Har ingen ambisjoner om å konkurrere, men kommer nok til å prøve både spor, agility og lydighet for moro skyld :) Dessuten blir det utrolig morsomt å få en turkamerat igjen, har nesten føltes poengløst å gå på tur alene det siste året.. :lol: er interessert i klikkertrening, og gleder meg til å prøve teorien ut i praksis igjen! Ble liksom bare litt "prøving" med min forrige hund, men siden den gang har jeg pløyet gjennom flere bøker om emnet og har fått en ny forståelse for hva klikkertrening og positiv forsterkning virkelig er. Så dette blir spennende!

Tror dette ble langt nok jeg, gleder meg til å ta del i diskusjoner her inne og ikke minst kunne bli mer aktiv selv, når valpen er i hus og jeg nok får 100 ting å skrive om :)

Skrevet

Velkommen hit!

Både Hanna og Dennis er fantastisk flotte hunder, så spennende at du skal ha valp etter de! Jeg kjenner oppdretteren din og hundene hennes godt, Dennis er en skikkelig god-klump av en eurasier!

Lykke til med valpen :)

Skrevet

Takk for det! :)

Fannhvit: Ja, de er utrolig flotte! Har møtt dem begge, senest på Tirsdag faktisk, og de er helt herlige :wub: blir kjempespennende å se hvordan valpene blir etterhvert! :)

Guest Michellus
Skrevet

It's Devious baby

Hei Emilie og velkommen hit til sonen :D(jeg er forresten Misheru på jfash forumet om du lurer på hvorfor jeg vet at du er medlem av Devious og alt det der)

På sonen er det gøy, Bella er utrolig søt, og jeg håper du vil kose deg her :ahappy:

Skrevet

It's Devious baby

Hei Emilie og velkommen hit til sonen :D(jeg er forresten Misheru på jfash forumet om du lurer på hvorfor jeg vet at du er medlem av Devious og alt det der)

På sonen er det gøy, Bella er utrolig søt, og jeg håper du vil kose deg her :ahappy:

Haha, jeg ble først helt "HÆ I ALLE DAGER?" :lol:

Takk folkens!

  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...