Gå til innhold
Hundesonen.no

Sandys EFIT


SandyEyeCandy

Recommended Posts

Jeg ser til min store glede at 1. april faller på en fredag, så da håper jeg at livet mitt ser litt freskere ut den dagen... :whistle:

06.30: Står opp og kommer på at Imouto og jeg starta på et voldsomt klessorteringsprosjekt i går, men at vi ikke orka å vaske noe:

0630.jpg

07.30: Ute på tur med verdens elskeligste røde farer:

0730.jpg

08.30: På plass på jobb, med deilig frokost:

0830.jpg

09.30: Jobber med faglig-sosiale midler:

0930.jpg

(Fra 10-11 var jeg på møte i rådssalen på Blindern, og kunne i grunn ikke ta bilde...)

11.30: Tilbake fra møte, hvor jeg har lekt meg med eksploderende penn:

1130.jpg

12.30: Er bekymra for at min fine, lysegrønne skal dø fra meg:

1230.jpg

13.30: Jobber med opptak av utenlandske masterstudenter:

1330.jpg

14.30: Tilbake fra rangeringsmøte, og fyller på min kjekke bøtte av en te-kopp:

1430.jpg

15.30: Ser på leiligheter på Finn.no med Nadia og Inger Helene som går på visninger om dagen:

1530.jpg

16.30: Hjemme hos mine livs lys:

17.30: På Majorstua på vei til valpekurs med Imouto:

1730.jpg

18:30: Hun er som vanlig lysende dyktig :icon_confused: :

1830.jpg

19.30: På vei hjem fra kurs, hvor vi møtte Mio og Ailin:

1930.jpg

20.30: Har satt igjen Imouto hjemme, og trener lydighet med Aiko på slottsplassen (hun er også lysende i dag :whistle: ):

2030.jpg

21.30: Endelig hjemme for dagen. De røde farer passer på huset fra 4. etasje:

2130.jpg

22.30: Aiko vasker mamsen sin:

2230.jpg

23.30: Nede for å tisse med knertmonstret før vi legger oss:

2330.jpg

Puh!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Så stor og fin Imouto har blitt :DDe røde farer :console:

Hun veier nesten 8 kg og er 34 cm høy, tenk! :icecream:

Så koselige bilder. Du slår meg atter som en spennende person. Digger t-koppen din! (Jeg har slike halv-liters kopper selv :icon_redface: )

Hehe, at du etter nitriste bilder mener at jeg virker spennende, sier litt om hvor raus du er som menneske. :lol:

Kan jeg få prøve velkomstkomiteen din en dag? Skulle gjerne kommet hjem til etpar lykkelige, røde farer selv :pinch:

Klart du kan! :D Men du skal ikke undervurdere effekten en overlykkelig fleeceløve har på en kul trollbolle, altså. Aiko pleide å være såpass avslappa til min tilstedeværelse at hun ikke gadd å komme ut i gangen engang, for hun visste jo at jeg kom til å styrte inn for å susse og kose på henne. :huh:

Åeh! Jeg har liksom litt mer og mer lyst på shiba etter å se på søtingene dine, altså! Jeg synes Sonen må slutte å ha søte hunder, gitt. :)

Du får vurdere en bebis etter Imouto som attåthund da veit du. :D

Får jo lyst på shiba jeg også :flowers:

Se over. :)

Fiiine Shiba! :aww: Og jeg elsker slike "bøtte tekopper" :no: Har to slike selv!

Bøttekopper er undervurdert!

Fiiine fleeceboller! :D Og så fin kontorplass du har, med grønne planter og gris (Peggy?) i vinduskarmen og alt. :D

Jeg har jobba litt for at det skal være hyggelig, for jeg får jo veldig mange studenter på kontoret i jobben min. Og grisen er faktisk en iPod-høytaler! :hug:

Vil ha så ryddig pult, jeg :icon_redface:

Haha, nuvel, dette er bare den ene siden av pulten... Og det rett etter at jeg har sortert alle mappene... :icon_cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...