Gå til innhold
Hundesonen.no

Dyrehagen på Rena: Besøk av Bella og Kaos


Raksha

Recommended Posts

Yep! I dag kom Bella og Kaos på beøsk her. Endelig husket jeg å ta med kameraet ut, så da mått man jo forevige møtet.

Gutta varmer opp før de får hilse på Bella, kelpiemix:

5476535977_a3802b3e91.jpg

Jodlern har meeeget nøye inspeksjon av damen, og hun får klar beskjed om å oppføre seg behersket:

5477137272_1721294cff.jpg

Lukisen betrakter besøket på avstand.

5477137434_dac762aa3d.jpg

Plutselig kom det en valp?

5476536395_41a2ab0a4b.jpg

Alt går innmari fort med den valpen:

5477137810_c81c15ce9d_z.jpg

"Øh - hvor ble den av?"

5476536757_dd5d492bfe_z.jpg

Incomming!

5476536939_512984cc29.jpg

Hun er skjønn!

5476537083_a376ea1b28_z.jpg

Betrakter Snusern:

5477138442_85036508de.jpg

Noen som ser kelpien i Bella? :lol:

5477138608_90c67826fc_z.jpg

Viktig å snakke om ting:

5477138876_72667aafb8.jpg

Jada, hun er heeeeelt riktig skrudd sammen:

5476537871_258111497c.jpg

Må vise frem den flotte pensjonisten.Nå har han blitt ti år:

5476538075_60aef1ca25_z.jpg

Fjolla og Bølla:

5477139534_39c727e1d2.jpg

"Bjørnen sover, bjørnen sover..."

5477139728_f3a52b2f1a.jpg

"Wrrroæææ!"

5477139886_6fdb3b6f68.jpg

Fine snuppa:

5477140088_81c7e14972.jpg

(fikk ikke til å fjerne den stygge strømtråden)

Soul mates...

5477140252_1517093d55.jpg

"leke mer!"

5476539255_65c539c983.jpg

Men omtrent der var Lupin og Kaos gjennomkalde og klare for å få inn, det var vi eiere også. Så det fikk holde for i dag. :hmm:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

nudelig som alltid! :hmm:

hvordan får du SÅ klare bilder av sort hund i snø???

Takk. :)

Bra kamera og rawformat og redigering. :lol: Kameraet gjør mesteparten av jobben da, så blir bare finpuss i PS etterpå.

Hvem er denne mixen? Finnes sikkert ørten kelpie mixer (men hvilke raser er kelpie? kun australsk eller?)

Naboen har nemlig en kelpie/BC mix :P

Jeg vet ikke noe mer, antar det er workingkelpie og ikke australsk, og det ble vel sagt at det var lundehund i henne, men ingen som ser noe til lundehunden, så ikke godt å vite hva hun er, og hvor mye. Men kelpien er tydelig i både utseende og oppførsel.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vet ikke noe mer, antar det er workingkelpie og ikke australsk, og det ble vel sagt at det var lundehund i henne, men ingen som ser noe til lundehunden, så ikke godt å vite hva hun er, og hvor mye. Men kelpien er tydelig i både utseende og oppførsel.

Har vel inntrkk av at working ikke er så vanlig, da det ikke er godkjent rase i Norge? (føler meg på ukjent grunn nå).

Men dødskul var den uansett!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Går nok bra. Følg med på formen, men jeg ville ikke bekymret meg så lenge allmentilstanden er ok.
    • Hei!  Hadde kokt torsk til hundebassen min ca klokken 12 i dag, rett før jeg skulle reise på jobb… da var han ikke sulten og spiste det ikke. Leverte han til pass, dro på jobb og hadde helt glemt at der var fisk i skåla når jeg slapp han inn døra hjemme… han sprang selvfølgelig rett til skåla og innhalerte fisken, som da har stått ute i snart ni timer😫😫 Han viser ingen tegn på forgiftning foreløpig, men det er jo bare ca en time siden han spiste den også..  Er dette veldig farlig? Kan jeg avvente, eller må jeg ringe vetrinærvakta så han får brekningsmiddel??    Liten yorkie, 2 år 
    • Hei. Vi har en valp på 9 1/2 uker som er veldig selvstendig på dagtid. Finner roen alene i senga si eller buret. På nattestid er det verre. Vi har sovet på madrass i valpegården, han har et bur som står åpent og lå fint i buret sitt de første fire nettene uten problemer. Men de siste nettene vil han ikke sove i buret og kommer å legger seg på madrassen sammen med oss. Vi har prøvd å legge oss på utsiden av valpebingen, men da bare hyler han og valpehjertet klarer ikke å høre på hylingen mer enn 15min. Han roer seg ikke hvis vi putter hånda inn eller noe. Vi har prøvd å gå inn når han er rolig og han sovner. Men med engang vi går ut våkner han og hylekoret er igang igjen. Tips og triks for å få han til å sove alene uten og ligge oppå oss?
    • Jeg skal hente valp om 14 dager, og nå ser det ut som tispen min får løpetid svært snart. Har noen erfaring med å få en ny valp inn i familien samtidig med at den voksne hunden får løpetid? Bør jeg be om å utsette henting av valpen?
    • Det er mange måter å gjøre dette på. Og man bør definitivt ha en plan, for alenetrening fram til en hel arbeidsdag kan ta tid. Med den siste hunden vår tok det 6 mnd. Jeg var da delvis ufør, så mannen hadde ham med på kontoret de dagene jeg var på jobb. Personlig mener jeg at man bør være hjemme med valpen minimum en uke, helst to, for å bruke tid sammen, bli kjent både med hverandre og den nye hverdagen, og etablere litt rutiner, før man i det hele tatt kan starte alenetreningen gradvis. Så bruker man tiden man har, men minst et par uker med systematisk alenetrening hjelper for de fleste. Når man må tilbake på jobb er det mange muligheter. Det viktigste er å ikke pushe valpen for lenge for tidlig, da risikerer man i verste fall å få en hund som ikke tåler å være alene hjemme i det hele tatt, og det er ganske slitsomt. Hjemmekontor. Ta med hunden på jobb.  Hundepasser/hundebarnehage (NB! Vær ekstremt nøye på hundebarnehage, der trenger valpen også tilvenning, og 5 dager i uken er alt for mye. Det er MYE stimuli, stress og påvirkning på slike steder, og det bør være en god plan for hvordan hundene får nok ro i løpet av dagen. Sjekk gjerne at de som håndterer hundene til daglig, altså ikke bare daglig leder, har kursing og faktisk kunnskap om språk og adferd hos hund, å "bare være glad i hunder" er ikke nok på slike steder). Om man er flere i huset, kan man flekse på jobbtid slik at en kan dra tidlig på jobb og komme tidlig hjem, og den andre drar sent. Nabo/familie/venn som passer valpen på dagtid og etterhvert stikker innom og lufter. Omplasseringshund som er vant til å være alene hjemme, heller enn valp. Da bør man også bruke tid på å bli kjent, og starte rolig og gå forsiktig frem med alenetrening på nytt sted, men så lenge de er vant til (og komfortabel med!) å være alene så bør treningen gå ganske raskt.  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...