Gå til innhold
Hundesonen.no

TRØNDERKURSET 2011


Wentakeri

Recommended Posts

Skrevet

TRØNDERKURSET

NBFK, avd. Trøndelag inviterer for fjerde året på rad til en trivelig kursuke på Langvassheimen (http://www.fjellstyrene.no/namdalseid/Langvassheimen.htm),

Namdalseid (Nord-Trøndelag) fra lørdag 30. juli til fredag 5. August.

Vi tilbyr følgende aktiviterer: Spor/feltsøk, Rundering/feltsøk og Konkurranselydighet. Instruksjon 5 dager, fra søndag – torsdag

Kursavgift og påmelding.

Pris pr ekvipasje kr 4000,-. Pris for ekstra hund kr 1000,-. Dette inkl. instruksjon i valgt aktivitet, kost og losji.

Påmelding innen 10. Juni 2011. Depositum kr. 1000,- betales inn på konto 0530.15.75000 innen påmeldingsdatoen. Restbeløpet innbetales innen 1. Juli. Forfall godtas kun ved framlagt lege -/veterinærattest. Ved evt forfall refunderes ikke depositumet.

NB! Hunder er ikke tillatt inn på hytta.

Påmelding sendes til: NBFK, avd Trøndelag, v. Wenche Aas Myhren, Stormyrvegen 6 d, 7540 Klæbu, mail: [email protected]åmelding er økonomisk bindende.

Vi er helt i innspurten med å skaffe instruktører. Når disse er klar, legges en utvidet annonse, samt påmeldingsskjema ut på vår webside: www.nbfk-trlag.com

--------------------------------------------------------------------------------

Skrevet

Um, hvor gjør man av hundene når man sover da?

De sover i bilene. For de aller fleste hundene er dette mer avslappende enn å være på samme rom som fremmede mennesker og fremmende hunder.

  • 1 month later...
Skrevet

Da kan det være greit å alliere seg med noen som har bil og som skal dit. :ahappy: Arrangøren kan nok hjelpe deg med dette, om du tar kontakt.

Nå er forresten instruktørene på plass, og det blir 2 grupper på spor, en på rundering og en på konkurranselydighet. De 3 bruksgruppene har også mulighet for å få trene brukslydighet og feltsøk.

Send meg en mail for mer informasjon: [email protected]

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...