Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 152
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er typisk sonen å glede seg over alle de fantastiske menneskene som finnes her inne

Typisk sonen og ikke klare å scrolle forbi ting, og alle må si sin mening. :-P

Det er typisk sonen å ikke helt skjønne hva man diskuterer etter hvert

Skrevet

Det er typisk sonenmedlemmer å elske start.no-tester på facebook (seriøst, ingen av mine andre facebookvenner tar tester om alt mellom himmel og jord! :lol: )

HAHA! Det har jeg også lagt merke til ;)

Skrevet

"Minehund? Hva med en Basenji?"

Ooog der hadde jeg plutselig appelsinjuice ut over halve skjermen. ;)

Jeg synes belgere er typisk sonen, av en eller annen grun. :lol:

Det synes jeg også, sikkert av samme grunn som deg. Alle på sonen har belger, basenji eller kelpie!

Skrevet (endret)

Typisk sonen å påvirke andre sonisere generelt.

- Om en baker, så skal jeg vedde på at det er èn, to eller tre personer baker samme kveld

Endret av Monica
  • Like 1
Skrevet

*Ler*

Typisk sonen å diskutere aussie :lol: Det er også typisk sonen å tro at rasen er et monster (eller fremstille den som) og at maller er umulige for normalt dødelige å eie.

Ellers syns jeg det er typisk sonen å være pirkete og ofte vri saker bare for å være vanskelige, spesielt i "hundesaker i media" tråden. Glemmer ikke tråden om mannen som sendte hunden sin etter en mann som prøvde å voldta en dame. Hunden hoppet opp på voldtektsmannen så han gikk i bakken og mannen ble tatt. Folk klarte til slutt å diskutere at hunden kanskje burde avlives fordi den er trent til å angripe folk, selv om det aldri stod at hunden hadde bitt.

Skrevet

Haha, som da vi møttes på trening i oslo og du bare heei Cosmo! Tok bare noen sekunder før jeg kom på hvem du var men forsto fint lite med engang :lol:

Ja, jeg kjente jo han så godt, liksom! Han bare: "Åh, voldsomt så begeistra dame da, men fy flate så lekker hun der hårete, røde bak var!" ;)

Typisk hundesonen at du skal ikke gi opp hunden før du har mista jobben, er deprimert og samboeren har gått fra deg :aww:

Jobber kommer det flere av, det finnes medisiner mot depresjon og dersom samboeren går fra deg av den grunnen, så var han/hun ikke noe å samle på uansett! ;)

Det gjelder nok i motsatt fall for mange av oss også: Hvis ikke samboeren kan dele interessen for hund utover å kose med dem hjemme, så sparker vi han/ut... :lol:

Det er typisk sonenmedlemmer å elske start.no-tester på facebook (seriøst, ingen av mine andre facebookvenner tar tester om alt mellom himmel og jord! :aww: )

Hei! Jeg blei fargen rød i dag, tenk! :D

Ellers syns jeg det er typisk sonen å være pirkete og ofte vri saker bare for å være vanskelige, spesielt i "hundesaker i media" tråden. Glemmer ikke tråden om mannen som sendte hunden sin etter en mann som prøvde å voldta en dame. Hunden hoppet opp på voldtektsmannen så han gikk i bakken og mannen ble tatt. Folk klarte til slutt å diskutere at hunden kanskje burde avlives fordi den er trent til å angripe folk, selv om det aldri stod at hunden hadde bitt.

Altså, poenget var vel hvorvidt det er mest effektivt å lære hunden å angripe ved å rope Arnold eller Rambo? :P

Skrevet

* Jevnlig dukker det opp tråder om hvor slemme de "gamle" sonenmedlemmene er, eller sniker seg inn i diskusjoner om hvor grusomme disse sure tantene er.

* Mannfolk er djevelens verk!

* Nåde den som har skrivefeil, og da spesielt orddelingsfeil eller at det sniker seg inn litt dialektord. Også her dukker det opp tråder jevnlig om "problemet".

* Kyllingvinger. *ler*

* God humor! I alle fall etter min standard. :lol:

  • Like 1
Skrevet

Det er typisk sonenmedlemmer å elske start.no-tester på facebook (seriøst, ingen av mine andre facebookvenner tar tester om alt mellom himmel og jord! :) )

Ikke bare du som har lagt merke til det, nei :lol:

:)

Og avokadogreier :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Australian shepherd = aussie, er en amerikansk rase. Blir ikke inkludert i de australske gjeterhundene. @indie; om du er interessert så arrangerer klubben for australske gjeterhunder (ANG) rallykonkurranse i pinsen, på Galterud. Der dukker det opp cattledogs og kelpie iaf
    • Kromfohrlander er vell mere terrier. Er dem enkle hunder? Kooiker er vell en spaniel. Må dem da brukes til jakt?
    • Er det noen som har kjennskap til dem? Virker de som all right hunder med bra gemytt? Noen issus på dem? . Er de to rasene ganske like? Er dem litt som poteten som kan brukes til alt?
    • Med ausse, mener du da australsk gjeterhund? I Norge finner vi australsk kelpie, working kelpie, australsk gjeterhund og australsk cattledog. I tillegg er australsk gjeterhund delt i show- og arbeidslinjer. Alle er gjeterhunder med litt forskjellig opprinnelse og bruksområder. Den beste måten å finne informasjon om en rase på er å sjekke raseklubben i hjemlandet dens.  Begge kelpierasene vil jeg si er en del mer energisk og både fysisk og mentalt mer krevende enn australsk gjeterhund. Working kelpie mer enn australsk kelpie. Australsk gjeterhund er mildere og mer brukt som familiehund, men krever fortsatt en del aktivisering.
    • Ja og nei. De har medfødte instinkter, men de lærer masse kommunikasjon de første 8-10 ukene i valpekassa med mor og søsken. Etter det er det også viktig med sosialisering med voksne, trygge hunder som viser dem hva som er normal oppførsel.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...