Gå til innhold
Hundesonen.no

Svenskehandel- hva er lurt å kjøpe?


Debbie

Recommended Posts

Okei, jeg tenkte først og fremst kjøtt, kylling, kjøttdeig osv. Er det billig??

Er det noe som er lurt å kjøpe til bikkjeskinnet siden jeg råforer?

Er pølser billig?

kylling er ganske billig, fileter får du 1 og 2 kg frossen. Gullfuglen er å anbefale av merke, noen andre er litt vell mye vann i. gullfuglen har masse utvalg av diverse kylling ting. Kjøttdeig får du fersk i pakker som er rimelig.

bacon er kjempebillig.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skal du ha hundemat, så få de til å se etter kyllingvinger, oksehaler og hjerter. Dette er som regel myyye billigere over grensa. Hjertene kan gies som et måltid en gang i uka, eller kokes/tørkes som godbiter, akkurat som lever.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Husk at det er mye kontroller på grensa da. Nesten hver gang jeg er over må man kjøre innom tollstasjonen der, og det taes stadig ut biler på stikkprøver der virker det som. Så ikke bestill for mye av de heller. :)

Selv om den svenske krona er styrket, så er det enda penger å spare fordi en del varer er billigere der. Som glutenallergiker så har jeg erfart at det er nesten halve priser der på enkelte varer, i tillegg til et mye større tilbud for folk med matallergi. Særlig matbutikken på Nordby (den som ligger i andre etasje lengst øverst i senteret) har et godt utvalg. I tillegg så har de generelt bedre utvalg der på enkelte ting (men det skal vel egentlig ikke så mye til, vi bor tross alt i Norge...). En del helsekost er også rimeligere, og ting som expot og flåtthalsebånd er også rimeligere (men nå er det jo reseptbelagt i Norge da). Svenskene har litt mer liberale regler ang hva som er på resept, de klarer nemlig å ta vare på seg selv og ikke blir Panodilavhengige bare fordi de kan kjøpe mer enn en pakke. :)

Frossne bær er forøvrig billigere og. Betalte vel litt over 50 SEK for 2.5 kg bær sist jeg var der. Men ellers er det usunne som er billigst der. Kylling synes jeg var veldig mye at man fikk det man betalte for, veldig mye vann på kjøpet og ikke spesielt kvalitet på mye av det. Kjøttdeigen der synes jeg alltid har vært meget uappetittelig, så da ville jeg heller gått for karbonadedeigen som ikke inneholder like mye fett. Anbefaler å styre unna en del av melkeproduktene, brød og potemos, for det smaker bare rart...

Nå er dessverre Sigmaskin nedlagt. :whistle: De hadde masse billig hundegodis, men eieren var så frekk og ble gravid, så nå skulle de heller satse å litt familieliv! De burde heller tenke på oss hundeeiere som vil ha billig hundegodis!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg lurer forretsen på en ting.

Vår familie har alltid handlet på maximat på svinesund, i den tro at det er billigere enn matbutikkene på Nordby, og den andre matbutikken spom ligger på svinesund. Noen som har noen erfaringer å dele i forhold til dette?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg lurer forretsen på en ting.

Vår familie har alltid handlet på maximat på svinesund, i den tro at det er billigere enn matbutikkene på Nordby, og den andre matbutikken spom ligger på svinesund. Noen som har noen erfaringer å dele i forhold til dette?

Vi pleier å kjøre bortom gamle handelsstaden fordi brus er ofte 20 kr billigere +- på brettet.

Ofte har vi da handlet på Rema 1000 der. Er vi på nordby senteret så handler vi på Nordby's istedenfor Maxi Mat fordi de har det vi vil ha og rimelige priser.

De har også eurocash på gamle staden. Men ofte kjører vi og kjøper brus og godis i rema 1000 bygget (godisfabrikken er der!) også kjører vi til Nordbys for å spise, handle i dyrebutikken og shoppe mat.

Prismessig har jeg egentlig aldri regnet på det. Generelt er jo alle butikkene billigere, så har ikke finregnet.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

1 liter brennevin og to flasker vin, eller fire flasker vin

2 liter øl (5 liter dersom du ikke kjøper annen alkoholholdig drikke)

200 sigaretter eller 250 gram tobakksvarer

10 kilo kjøtt, ost og fôrvarer - men bare fra EØS-land

600 liter drivstoff - i bilens egen tank, samt 10 liter på reservekanne

Verdier på inntil 25.000 kroner

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi pleier å kjøre bortom gamle handelsstaden fordi brus er ofte 20 kr billigere +- på brettet.

Ofte har vi da handlet på Rema 1000 der. Er vi på nordby senteret så handler vi på Nordby's istedenfor Maxi Mat fordi de har det vi vil ha og rimelige priser.

De har også eurocash på gamle staden. Men ofte kjører vi og kjøper brus og godis i rema 1000 bygget (godisfabrikken er der!) også kjører vi til Nordbys for å spise, handle i dyrebutikken og shoppe mat.

Prismessig har jeg egentlig aldri regnet på det. Generelt er jo alle butikkene billigere, så har ikke finregnet.

Okei så de butikken nede på Nordby er billigere enn Maxi mat?

Vi drikker ikke brus, så det er ikke så farlig :aww:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Okei så de butikken nede på Nordby er billigere enn Maxi mat?

Vi drikker ikke brus, så det er ikke så farlig :aww:

Tja, vi går alltid der fordi de har bedre utvalg av frossen mat etc. Handlet vel en gang på Maxi Mat og gikk ned til Nordby etterpå for å handle det andre vi trengte.

Forøvrig så er diverse legemidler også billig i sverige, min svigerfar bruker noe du kjøper i Norge for dobbel pris. Så de handler alltid masse på apoteket :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er nå to år siden Pax vandret videre, og vi (jeg) har begynt å planlegge ny valp.  De siste årene har gått mye til småbarn, jobb og hus, så jeg har ikke fulgt noe særlig med på hva som går for seg i hundemiljøet. Det må jeg gjøre noe med, og derfor spør jeg dere på Sonen om hjelp til oppdatering. Hvis du skulle anbefalt meg, en kommende valpespekulant, noen ressurser, creators på sosiale medier jeg kan følge, bøker å lese, treningsmetoder, trender/diskusjoner som er sentrale, hva som helst egentlig, hva skulle det vært? Er det noen tema som er kontroversielle eller er alt bare fryd og gammen? Har Cæsar Millan kommet tilbake eller har verden gått videre? Hva bør jeg sjekke ut? Hva bør jeg holde meg langt unna?   
    • Takk for tips!  Det hørtes ut som noen kloke råd. Jeg ser de potensielle ulempene med en stor og sterk hund og en flexline. Kontroll er definitivt øverst på prioriteringslista. Jeg skal definitiv sjekke ut den lina du har linket til👍
    • Flexiline er generelt en dårlig idé, og særlig for en stor og sterk hund. Hvis noen slipper sin hund bort til dere i bånd, kan det fort bli floke og konflikter. Du kan heller ikke slippe båndet hvis noe skjer (hunden setter seg fast, sykkel kommer på tvers mellom dere etc.). Og det er vanskelig å ta hunden inn hvis den er ytterst i båndet, med mindre du har en supersolid innkalling. Kjøp heller en halvlang-line på 5 meter som du kan slippe ut og hanke inn etter behov. Du blir fort vant til å håndtere en kort langline, og mye bedre kontroll på hunden. Du kan slippe den både for å la hunden løpe litt, eller gi den friere bevegelsesrom i møtesituasjoner som ikke kan unngås (både med folk, hunder, sykler...). Du kan også ta et grep midt på båndet uten å svi av deg håndflaten hvis hunden trekker eller bykser avgårde. Vi har hatt disse, og er noe av det vi har tatt vare på etter å mistet hundene, de er supergode: https://dyresjappa.no/Produkt/1/294247/Supergrip-Sporline-5m
    • Hei,  Kjøpte akkurat en flexi classic L. 5m. bånd. Den fungerer helt greit, men vurderer et annet alternativ neste gang jeg kjøper. Det jeg kunne tenke meg er låste posisjoner uten å holde inn knapp i tillegg til et enda mer robust tapebånd og et noe større håndtak. Noen anbefalinger? Jeg har en nokså sterk staff-presa blanding på. 35 kg., som tidvis kan dra noe. Ser nå at jeg skulle flyttet denne til utstyrstråden, men vet ikke om det er mulig.  På forhånd takk for svar😊
    • Ede har endelig lært å sette pris på vanntette potesokker, og vil nå heller gå med enn uten. Trenger ikke bestikke med godis for å få dem på lenger, han husker nå at det er langt mer komfortabelt å gå ut på iskaldt klissvått og ekle grussteiner med dem på enn å gå barbeint.  Han ga uttrykk for å ville ha dem av inne på kjøpesenteret, da han selv la merke til at bakken var tørr, varm og stenfri der inne, men klagde ikke, bare gjorde meg oppmerksom på at han kunne tenkt seg å få de av der inne.  Nytt for dagen var å reise på rullebånd. Det har vi ikke prøvd før. Kunne gått meget bedre. Min feil. Trodde han ville forstå greia og bli med av, men han ble usikker da vi nærmet oss toppen, satte seg tilbake istedenfor å bli med frem, så jeg måtte panikk løfte-dra-heise ham over kanten i en faderlig fart, noe som selvsagt stresset ham. Not a good introduction.  Vi tok samme greia ned også, hvor han var helt kewl med å stå på båndet i bevegelse etter å ha blitt løftet på Ante fare og ble nervøs da han så slutten nærme seg, men virket som han synes det var helt ok å bli hjulpet over kanten med et muntert: "Whoppsie!" og en stor bit Nom Noms trøkket i ansiktet på landing. Han spiste det ivrig, så håper den sammenhengen med rullebåndet ble en sterkere neural pathway.   Videre på miljøtreningslisten har vi rulletrapp.. 😰 Det må gjøres. Rakk ikke øve opp den vanlige trappen i dag, fordi vi hadde ærender, men i morgen har vi ingenting annet å gjøre, så muttern får kle på seg, ta med sitteunderlag, pledd, varm drikke, kanskje niste, just in case, for om det ikke løsner etter noen forsøk med bare de øverste trinnene og gradvis økning, så kan vi sitte i den trappen og henge og ha det dødsens kjedelig til han finner ut at det lønner seg å gå den opp og vi får full fest.  Flashy blinkende helikopter med lyd hadde Mr. T on staircases ingen issues med. Gikk rundt det på baksiden mot veggen og så inn i cockpit og synes ikke det var noe uvanlig med det der.  Har forøvrig passert masse små og større unger også, både inne og ute og han begynner bli kjempeflink til å se, men ikke røre nå, på tross av de mange flørtende blikkene som inviterer til kos og lek.  De minste barna har jeg vært litt nervøs for skal trigge jakt når de plutselig løper, så jeg har vært veldig på alerten, men det eneste som utløste jakt i ham og strammet båndet var en dinglende skulderstropp på en bag. Så ut som en biteleke. Bykset, men fikk ikke nå frem til den. Med unntak av den har han vært eksemplarisk og avbrutt intensjoner om å undersøke andre mennesker på kontaktlyd hver gang jeg så ham vurdere det og var nervøs for et byks mot noen. — Food before Feckers, any day. Noen ganger også mom over nom. Han bryr seg om og tar min veiledning selv når han er mett og ikke vil ha mer. Vi begynner få et bånd utover måltidene 🥳
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...