Gå til innhold
Hundesonen.no

DKKs internasjonale utstilling i Fredericia


SFX

Recommended Posts

Skrevet

Fløy en liten blåfugl gjennom et vindu, gjennom et vindu, gjennom et vindu...

En liten fugl har hvisket om flere meget gode resultat for Sonenhunder i helga, så da gjør vi plass for dem her :ahappy:

Skrevet

Jeg har verdens aller fineste Tjukkågo :ahappy::D !!! Dansk og Nordisk champion igår han.Bir ble han også,67 påmeldte bernere :D Danske cacibet er dermed i boks :D

Gruppeplassering vet vi ikke noe om...vi måtte rekke en ferge så vi ventet ikke på den :)

Skrevet

Jeg har verdens aller fineste Tjukkågo :P:D ! Dansk og Nordisk champion igår han.Bir ble han også,67 påmeldte bernere :) Danske cacibet er dermed i boks :D

Gruppeplassering vet vi ikke noe om...vi måtte rekke en ferge så vi ventet ikke på den :P

:D:P:D :D :D:P:D :D :P :P :D:P :P :D:P :P :P:ahappy::D :D

Gratulerer!

Skrevet

Jeg har verdens aller fineste Tjukkågo :D:) !! Dansk og Nordisk champion igår han.Bir ble han også,67 påmeldte bernere :P Danske cacibet er dermed i boks :D

Gruppeplassering vet vi ikke noe om...vi måtte rekke en ferge så vi ventet ikke på den :D

Gratulerer :P:ahappy::D

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg har verdens aller fineste Tjukkågo :ahappy::D !! Dansk og Nordisk champion igår han.Bir ble han også,67 påmeldte bernere :D Danske cacibet er dermed i boks :D

Gruppeplassering vet vi ikke noe om...vi måtte rekke en ferge så vi ventet ikke på den :)

Gratulerer gratulerer gratulerer!! Fiiiiiineste Tjukkågo!

Skrevet

Jeg har verdens aller fineste Tjukkågo :ahappy::D !! Dansk og Nordisk champion igår han.Bir ble han også,67 påmeldte bernere :D Danske cacibet er dermed i boks :D

Gruppeplassering vet vi ikke noe om...vi måtte rekke en ferge så vi ventet ikke på den :)

ÅÅå suuupergøy :P:D :D :D

... eller veldig lyst til å kvitre litt her ja! :D:P

Skrevet
Jeg har verdens aller fineste Tjukkågo :ahappy::D !! Dansk og Nordisk champion igår han.Bir ble han også,67 påmeldte bernere :D Danske cacibet er dermed i boks :D Gruppeplassering vet vi ikke noe om...vi måtte rekke en ferge så vi ventet ikke på den :)

Jejejejejeje!! Fine Tjukkågo :P. Gratulerer så mye med superresultat!

Skrevet

Tusen takk alle sammen,jeg er kjempe fornøyd :D Gross er egentlig helt likeglad han :ahappy::)

Gross kan være så likeglad han bare vil han for vi er glade nok for han vi, HURRA :P

Og Toril, du var skikkelig søt der du sto og hoppet opp og ned en meter fra meg og til slutt ikke klarte lenger, men bare måtte avbryte midt i en Tøfflusstrøm av ord (og bare det i seg selv er en bragd av dimensjoner): nå VIL JEG skryte litt :P

Jippihurraheiåhopp for deg og Tjukkågo :D:D

Skrevet

Jeg har verdens aller fineste Tjukkågo :wub: :wub: ! Dansk og Nordisk champion igår han.Bir ble han også,67 påmeldte bernere :lol: Danske cacibet er dermed i boks :lol:

Gruppeplassering vet vi ikke noe om...vi måtte rekke en ferge så vi ventet ikke på den :)

Danser hurramegrundtdansen for fineste tjukk&go :):whistle::):) :)

Skrevet

Jeg har verdens aller fineste Tjukkågo :):wub: !! Dansk og Nordisk champion igår han.Bir ble han også,67 påmeldte bernere :wub: Danske cacibet er dermed i boks :lol:

Gruppeplassering vet vi ikke noe om...vi måtte rekke en ferge så vi ventet ikke på den :lol:

Gratulerer så masse :):whistle::):)

Skrevet

Toril, dette beviser bare at de hundene som selges som "bare" familiehunder kan være gullkorn de også! Gratulerer sååååå mye :whistle:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
    • Jeg er interessert i rasene Collie eller Eurasier? Hvordan er de to rasene? Pelsstell? Røyter de mye? Er det mye lyd? Trenbarhet og kan de gå løs ute med lite jakt? 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...