Gå til innhold
Hundesonen.no

Hunder og Pc-kabler


PsychoLynx

Recommended Posts

Skrevet

Er det fler som har dette problemet der ute?

En rolig kveld i sofaen, pc'n på bordet eller fanget og en hund som passerer. Svosj så er enten bare ledningen langt ut på gulvet, eller i sambo sitt tilfelle,- hele pc'n.

KAN de ikke lære å løfte beina disse dyra???

Gry kan ikke passere en ledning EN ENESTE GANG uten å dra deg med seg. Bridie var flink før, men har begynt å subbe den med seg hun også nå. Oppmerksomhet kanskje? :aww:

Åssen lærer man dem dette?? *rive seg i håret og sånn*

(neida, jeg lurer vel egentlig ikke seriøst på hvordan man lærer dem det, men bare en liten frustrasjonutblåsning. Trodde det var kattene som skulle ta knekken på ledningene mine jeg, ikke hundene) :aww:

Skrevet

Cosmo driter mer eller mindre i det, drar han den med seg så skjønner han det fort å løfter litt på labbene.

Tesh (9uker) prøver seg HELE tiden på å bite i de

Det jeg syns er irriterende er at Cosmo alltid (og da mener jeg alltid) skal tråkke på laptoppen, eller sove på den.

Skrevet

Irreterende, her er heldigvis hundene ganske fine, de passer på hvor de tråkker og om de evt merker at de sitter fast så stopper de :aww:

Skrevet

Jeg har løst det ved å bruke stikkontakten under hjørnebordet, altså ikke lagt ledningen et sted hvor de driver og går :aww:

Skrevet

Når man hyler for ørtenhundreogfemtiene gang "Pass pcen!!" så har snusern lært at når hun er surra inn i ledninger så er det best å bare stå dønn stille og vente på hjelp. :aww: Med mindre hun har noe innmari viktig på gang. :aww:

Skrevet

Nirm er sjokkert over at hunder kan finne på å surre seg inn i ledninger! Det går da ikke an! Man kan da gå som en katt forbi, under og rundt alt man ønsker her i livet. Om enn en litt diger katt da, så haler tar jo med seg ukjente ting (det er en grunn til at stuebordet mitt aldri brukes...)

Vida derimot går rett fram samme hva hun støter på, henger fast i, skumper borti eller hva det nå måtte være (og er hovedårsaken til at stuebordet er degradert til avlastningsbord med rot). Her har heldigvis ingen av PCene flydd avgårde, men ledningene nappes nå ut av og til.

Skrevet

Jeg har løst det ved å bruke stikkontakten under hjørnebordet, altså ikke lagt ledningen et sted hvor de driver og går :aww:

Haha, jeg også :aww:

Guest lijenta
Skrevet

Her drar man da ut ledniger hvis ledningen henger i vegen for der vi skal gå sier i hvertfall Urbi. Maja er mer huf detvar da noe der og smyger seg forbi

Skrevet

Dersom Ganzie hekter seg borti ledningen så bråstopper hun og kikker på meg. "Hjelp meg, jeg sitter fast. What to do? :aww: " Har aldri sagt hun er særlig smart, noe som er ganske greit til tider :aww:

Skrevet

Eneste gangene det er et problem her hjemme er når vi har hunder på besøk :P Mine egne er påpasselige når de tråkker over, og går helst utenom. Godt oppdratt shø :aww: :aww:

  • 2 weeks later...
Skrevet

2ne: Uhm.... Begge kablene er i kontakten under hjørnebordet. Men selv om vi sitter med pc i fanget klarer de altså å dra dem med seg. Hender jo at pc'n står på bordet, og da ligger jo ledningen perfekt i veien, men ja... De surrer seg fast allikevel gitt ;-)

Skrevet

Haha, ja kattene også! Min lille vofs kommer bare opp med leker hun, eller så prøver hun å smyge seg mellom laptopen og meg. :lol:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Har vel mer det problemet at Ullrik hopper ned fra sofaen og river med seg alle sags ledninger på tur ned :P Skjønner ikke hvorfor han bare ikke går rundt :P

Har tidligere hatt problemer med at lampeledninger, radioledninger, ørten mobilladere og et par-tre dateladere ble bitt i stykker, men dette ga seg den ene gangen han fikk strøm i seg. HELDIGVIS gikk det bra :P

Skrevet

Ordna sjølv nytt straumuttak frå ein ubrukt stikkontakt bak sofaen før kvalpen kom i hus, slik at vi har straum til data, mobil o.l. oppå sofaryggen. Ganske nøgd med meg sjølv :). Einaste leidninga vi no har tilgjengeleg, er den til den elektriske omnen, som vi nesten må ha. Men han er så flink så, dreg alltid ut stikkontakten før han byrjar å gnage. Var blid i går når vi kom heim frå helgetur, og såg at det siste Laffen hadde gjort før vi drog, var å dra ut leidninga til omnen. 13 grader i stova, der eg skulle sove for å vere nær han. Jess :) ...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...