Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 157
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Han kan move like a jagger!

Tangetoppen's Kilkenny. Født den: 3 Desember 2010 Han skal flytte til BERGEN! Far er Tangetoppen sin amerikanske import. BISS NORDICW-10 FW-10 SW-10 DKW-10 NW-10 CPHW-10 HelsinkiW-10 DKKW-10 AM

Fineste mopsen! Han ser så voksen ut!

Skrevet

Erre mulig å være så søt (uten å være basenji) da??? :wub:

Skal bli kjempespennende å se han i ringen.

HEctor er ubersøtt, men når han heter Kenny på stamtavlen synes jeg Kenny er kult, jeg. "Who killed Kenny??" Gleder meg til å treffe han på utstillinger!

Skrevet

Ha ha ha - SE den magen, da!

Helt super-dunder-søt, altså. Du skulle vært på Hellerudd i helgen, da halve sonen var der med sine småhunder..

Han hadde passet SÅ godt sammen med Peggy, Hermine og Moxy.

Susanne

Haha! Herlig! :P Hadde jeg visst om Hector litt før jeg fikk klarbeskjed om at han var min hadde jeg nok vært der :D Vi får ta det igjen :D hihih!

Han er ett matvrak av dimensjoner som dere tydelig kan se :P

Søte lille mopsefrøet :wub:

Jaaaa :wub:

Gleder meg til å få klå på bollemagen! :D Jeg skal atjene han i helgen jeg :P Bra du ikke vet hva det betyr :wub:

hahahahhaha! :D Søs sier han ligner en ball med ben.. :o Han har bare godt av å bli atjelt! :o bra sosialisering det.. tror jeg :P

Erre mulig å være så søt (uten å være basenji) da??? :aww:

Skal bli kjempespennende å se han i ringen.

HEctor er ubersøtt, men når han heter Kenny på stamtavlen synes jeg Kenny er kult, jeg. "Who killed Kenny??" Gleder meg til å treffe han på utstillinger!

Hihihi! Hector klarer det ytterst bra han, uten å være basselusk! :yes:

Ja, gleder meg selv til å se hva vi kan oppnå sammen i ringen. Tror og håper vi skal gi mange andre konkurranse :D

Grunnen til at han ikke ble hetende "Kenny" er fordi en vi kjenner i familyen heter nettopp det,å han er ett rævhål :) Feile assosiasjoner på min lille stjerne det. :P

Vi gleder oss til å møtes!

Skrevet

Noe så nydelig er det lenge sida jeg har sett gitt! Bilder der han stotter seg paa broderen var skikkelig sjarmerende!

Takk for det! Jaa, de er søte sammen :aww:

Skrevet

Søteste! Neste uke må jeg ut å klå på! :aww: Er rynken kommet helt nå?

Hva skjer neste uke? :D

Mjo, av og på hver dag. Men bedrer seg sakte men sikkert :)

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Skrevet

Tiden flyr, ja..

Jeg ser jeg har sagt ting jeg ikke har gjort. Jaja, slik går det når hunden plutselig brekker foten. Men på NKK får jeg vell sett han? :D

Pene Hector. I like him verry much!

Skrevet

Tiden flyr, ja..

Jeg ser jeg har sagt ting jeg ikke har gjort. Jaja, slik går det når hunden plutselig brekker foten. Men på NKK får jeg vell sett han? :D

Pene Hector. I like him verry much!

Vi er på Nkk på lørdag :)

  • 1 month later...
Skrevet

GUUD! jeg er en DÅRLIG oppdaterer!

Hecot er blitt stor, 5 mnd og er inni sin 22 uke.

Vi har vært på valpeshow hvor bli ble BIR, BIG og endte med en BIS4, UTROLIG fornøyd!

Neserynken er kommet for å bli (banker i pcen) men han har en lett versjon. Noe jeg syns egentlig er bra da for tunge nesefolder ikke er så bra.

Hector er en riktig pen gutt både inni og utenpå, jeg er overlykkelig over at jeg fikk kjøpe han.

Nå bilder:

218066_10150567931980161_792935160_17991617_3517958_n.jpg

Ca 4,5 mnd gammel var vi på besøk hos oppdretterene, som er godt fornøyde med utviklingen kan man si.

226075_10150587474440161_792935160_18214135_2829137_n.jpg

Kjekkasen :wub:

229727_10150597181005161_792935160_18335002_4966963_n.jpg

5 mnd gammel og en virkelig deilig fyr :heart:

227135_10150584640835203_744095202_18174185_1019270_n.jpg

Første utstillingen: BIR, BIG og BIS4. Var totalt 5 valper så er veldig fornøyd med dette. :D Ps.. ikke kommenter oppstillingen for han står så ufattelig stygt at jeg får litt grøssninger.. :lol:

215881_10150591813975161_792935160_18260741_4009185_n.jpg

Tilslutt ett av han og Boris sammen.. :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...