Gå til innhold
Hundesonen.no

Laptop i fanget


MonicaT

Recommended Posts

Skrevet

Hei.

Jeg har en HP laptop som jeg er veldig fornøyd med.

Eneste er at om jeg har den i fanget eller på sånn "pute" for laptoper - fra Ikea vel og merke - så mye mulig den er dårlig, så blir jeg veldig varm på låret og det begynner å stikke/blir litt rar i låret etterpå.

Regner med det er flere som har pc'n i fanget. Bruker dere noe pute etc ? Og hvilke er bra ?

Skrevet

Jeg har pcen på fanget, og har et svært rødt merke på venstre lår hver kveld jeg legger meg :lol: Er ikke noe unormalt det.

Skrevet

Det finnes noen sånne brett man kan ha laptopen oppå. De har også en vifte som gjør at det ikke overopphetes. Husker desverre ikke hva de heter.

Det er IKKE bra å sitte med en varm laptop på fanget, spesielt ikke for menn. Det ødelegger "soldatene". De tåler ikke høye temperaturer..

Skrevet

Du får diverse brett med vifter innebygd som kobles til via usb. det kan hjelpe på kjølingen og er stabilt. I tillegg er det lurt å ta en boks med trykkluft og blåse ren laptoper i ny og ne får å få de renere og at de går bedre og blir kaldere :lol:

Skrevet

Jeg har en lapdesk fra komplett, og er veldig fornøyd, kan sitte med dataen i fanget i timesvis, og hverken jeg eller dataen blir varm.

7c259129-4398-47ee-ac62-84eea315c718.jpg

man skal være forsiktig med å ha pc rett på fanget, man kan få permanente hudskader av varmen.

Skrevet

Jeg har også den som er avbildet her. Mener at den kom ganske godt ut i test. Kjøpte min på expert. Knall god!

Skrevet

Har både den fra Ikea og den som er avbildet. :getlost: Den lapdesken som er avbildet funger best for meg hvertfall, veldig fin. :D

Skrevet

Kjøpte en fra Ikea for 149,- tror jeg. Funrerer veldig bra til det meste egentlig :D

Skrevet

Fun fact : Det finnes ikke produkter som heter Laptop lengre...

I alle bruksanvisninger / garantiklausuler står det noe om at bærbar PC ikke skal brukes i fanget...

"Bærbar" / "Notebook" / "Travelmate" aldri Laptop...

Ved bruk skal den stå på et hardt plant underlag som gir god kjøling.

Det er MANGE bærbare som har blitt defekte pga overoppheting, spesielt defekte harddisker.

Ikke sett pcn direkte i soffan/senga/pleddet i lengre perioder (15minutter+)

Guest Michellus
Skrevet

Jeg bruker en bok under jeg.

Jeg også :D Om jeg ligger i senga vel og merke..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Takk! Vi har vurdert Toller, Flatcoated Retriever og husky faktisk! Synes selv at huskyer er så fantastiske, men ville ha noe litt mer førerorientert. Tror selv at en flat og belgisk fårehund blir for mye hund igjen. Men tusen takk for gode tips! Og når det kommer til røyting har vi tatt dette i betraktning ja! Fordelen med husky er jo at de har røyte perioder! Så satser på at robotstøvsugeren vår får kjørt seg!
    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...