Gå til innhold
Hundesonen.no

Laptop i fanget


MonicaT

Recommended Posts

Hei.

Jeg har en HP laptop som jeg er veldig fornøyd med.

Eneste er at om jeg har den i fanget eller på sånn "pute" for laptoper - fra Ikea vel og merke - så mye mulig den er dårlig, så blir jeg veldig varm på låret og det begynner å stikke/blir litt rar i låret etterpå.

Regner med det er flere som har pc'n i fanget. Bruker dere noe pute etc ? Og hvilke er bra ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hei.

Jeg har en HP laptop som jeg er veldig fornøyd med.

Eneste er at om jeg har den i fanget eller på sånn "pute" for laptoper - fra Ikea vel og merke - så mye mulig den er dårlig, så blir jeg veldig varm på låret og det begynner å stikke/blir litt rar i låret etterpå.

Regner med det er flere som har pc'n i fanget. Bruker dere noe pute etc ? Og hvilke er bra ?

Ååhh det er så godt og varmt å ha pc´n på fanget når en er litt kald sånn i kveldinga.a104.gif:lol:

Edit: ikke akkurat svar på det du spurte om. :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det finnes noen sånne brett man kan ha laptopen oppå. De har også en vifte som gjør at det ikke overopphetes. Husker desverre ikke hva de heter.

Det er IKKE bra å sitte med en varm laptop på fanget, spesielt ikke for menn. Det ødelegger "soldatene". De tåler ikke høye temperaturer..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Du får diverse brett med vifter innebygd som kobles til via usb. det kan hjelpe på kjølingen og er stabilt. I tillegg er det lurt å ta en boks med trykkluft og blåse ren laptoper i ny og ne får å få de renere og at de går bedre og blir kaldere :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har en lapdesk fra komplett, og er veldig fornøyd, kan sitte med dataen i fanget i timesvis, og hverken jeg eller dataen blir varm.

7c259129-4398-47ee-ac62-84eea315c718.jpg

man skal være forsiktig med å ha pc rett på fanget, man kan få permanente hudskader av varmen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fun fact : Det finnes ikke produkter som heter Laptop lengre...

I alle bruksanvisninger / garantiklausuler står det noe om at bærbar PC ikke skal brukes i fanget...

"Bærbar" / "Notebook" / "Travelmate" aldri Laptop...

Ved bruk skal den stå på et hardt plant underlag som gir god kjøling.

Det er MANGE bærbare som har blitt defekte pga overoppheting, spesielt defekte harddisker.

Ikke sett pcn direkte i soffan/senga/pleddet i lengre perioder (15minutter+)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...