Gå til innhold
Hundesonen.no

Toya og Geisha møttes for første gang


Toya

Recommended Posts

Skrevet

Geisha hilser på Zevz, "kjærsten t toya"

S4020869.jpg

Toya, Zafir, Geisha og Zevz leker i bingen...

S4020872.jpg

har deg nesten..

S4020875.jpg

*sniff,sniff* hva har vært her egentlig...?

S4020878.jpg

vent på meg a!!

S4020881.jpg

Pause...

S4020871.jpg

I FARTA!!!

S4020882.jpg

Zafir ruller seg i gresset...

S4020885.jpg

Toya og Zevz biter på samme tre dings...

S4020886.jpg

Zevz, kontakt... så søt...

S4020887.jpg

på tur...løpe er gøy...

S4020891.jpg

*wroooooom*

S4020900.jpg

der kyssa de egentlig... men NEIDA... jeg er for treg med kameraet... :D

S4020903.jpg

Toya og Geisha...

S4020890.jpg

så fiin rompe da zevz :P

S4020904.jpg

mer kriiig... hehe...

S4020906.jpg

dronninga på sklia... ligger å viler ut etter masse løping...

S4020911.jpg

hva i alle dager skal du under der etter, toya??

S4020920.jpg

sniffern..

S4020921.jpg

fine hunden... :D

S4020928.jpg

leke er morro :P

S4020943.jpg

duunk... der traff vi gjerdet...

S4020944.jpg

geisha og toya

S4020947.jpg

S4020958.jpg

her kom obelix også... mer å lukte på :P obelix ( blanding av buhund og elghund)

S4020959.jpg

leeeeke :P

S4020960.jpg

S4020962.jpg

S4020964.jpg

obelix prøver seg... men feil ende da...

S4020974.jpg

mer slappe av...

S4020975.jpg

der la jeg deg i bakken obelix... sterke toya :P

S4020977.jpg

S4020978.jpg

S4020980.jpg

S4020983.jpg

Skrevet
kul!! Fine hunder :D Litt små bilder kanskje. Sitter her med nesa inni skjermen :D

hehe... jeg får bildene enten alt for store eller alt for små :P

skal legge ut ett par i orntlig str...

Skrevet
130 bilder er jo ikke noe:) jeg tar alltid minst 200 bilder når vi er ute;) hihi:)

der har vi en av mitt kaliber...

eneste grunnen t at jeg ikke fikk tatt fler bilder,var at minnet var fullt, og at batteriet nesten var tomt...

Skrevet
Hvorfor ble ikke jeg invitert med a?

sorry... er det ikke sånn utstilling i andebu som du skulle på i dag?

og jeg har ikke nr ditt... :oops: *hint hint*

så fikk ikke tak i deg jeg...

nå vet ikke jeg om ida har nr ditt.. men jeg tenkte faktisk på å invitere deg med altså julie... men... kan ikke du være med neste gang?

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fint at dere allerede har veileder og atferdsspesialist på laget, og at dere har testet både mer og mindre aktivitet. Det dere beskriver høres ut som en valp som ligger så høyt i grunnstress at han ikke klarer å regulere seg ned igjen. Da hjelper det sjelden med mer trening, for problemet er ikke mangel på aktivitet, men at nervesystemet aldri får landet. Det jeg ville prøvd: senk totalbelastningen kraftig i 10–14 dager. Korte, kjedelige turer, ingen søk, ingen kurs. Bytt aktiviteten mot ting som nedregulerer: tygging, slikkematter, snacks strødd i gresset. Og når han faktisk ligger rolig av seg selv, legg en godbit stille mellom labbene hans uten å si noe. Ro som blir belønnet, kommer oftere. At han blir «svart i øynene» og umulig å avlede tyder på at han er langt over terskel, og da lærer han ingenting. Nevn gjerne smerteutredning for veterinæren også, mage og ledd kan gi akkurat dette bildet. Jeg har skrevet mer om ro-trening her om dere vil ha en konkret plan: https://oslohundetrener.no/ro-trening-hund-slik-laerer-hunden-a-finne-ro-i-hverdagen/
    • Godt tenkt å forberede seg før katten kommer, det er da du har mest påvirkning på resultatet. Det viktigste er ikke utstyret, men introduksjonen. Planlegg at de to første ukene skjer bak grind eller lukket dør: la dem lukte på hverandre gjennom døra, bytt tepper mellom dem, og belønn hunden hver gang den er rolig i nærheten av kattelukt og kattelyder. Først når hunden kan se katten uten å låse seg fast, tar dere korte, rolige møter med hunden i bånd. Katten trenger alltid en fluktvei: høyder, hyller og minst ett rom hunden ikke har tilgang til. Kattedoen løser du enklest med en barnegrind hunden ikke kommer forbi, eller en hevet plassering katten lett når. Og følg med på hunden din underveis: stirring, stivhet og jaging betyr at dere har gått for fort frem, ikke at det er umulig. Gjør det kort og gøy, og gi det uker heller enn dager. De fleste hunder kan lære å leve fint med huskatten sin.
    • Gratulerer med valp på vei! I stedet for å anbefale en bestemt skole vil jeg gi deg spørsmålene jeg selv ville stilt før påmelding, for det varierer mer mellom instruktører enn mellom skoler. Spør konkret: Hvilke metoder bruker instruktøren, og brukes det noen form for korreksjon eller «konsekvens»? Du vil ha et tydelig ja til kun belønningsbasert trening, ikke et vagt «vi tilpasser oss hunden». Hvor mange valper er det per instruktør? Seks er mye bedre enn tolv. Og handler kurset om hverdagen (ro, håndtering, alenetrening, trygg sosialisering) eller mest om sitt og dekk? For en setter-valp er det første langt viktigere. Be gjerne om å få se på en kurstime før du melder deg på. En seriøs instruktør sier ja til det. Jeg jobber selv som hundetrener i Oslo, så jeg lar andre svare på de konkrete skolene, men jeg har skrevet om hva god sosialisering faktisk er, om du vil lese mer: https://oslohundetrener.no/hva-er-sosialisering-og-hvorfor-er-det-viktig-for-valpen/
    • Dette høres utrolig slitsomt ut, og jeg skjønner godt at dere er på bristepunktet. To ting ville jeg gjort først, før noe trening: en veterinærsjekk av valpen (urinveisinfeksjon er en klassiker bak plutselig tissing inne) og skikkelig rens av madrass og dyner. Vanlig spray fjerner ikke lukten for hundenesen, og så lenge det lukter toalett, forblir det et toalett. Så til bjeffingen. Akkurat nå har hundene lært at bjeffing åpner døra, så det er den vanen vi må snu, ikke hundene det er noe galt med. Men vi starter ikke om natta. Tren på dagtid: lukket dør i tre sekunder, åpne mens det er stille, belønn. Bygg langsomt opp. Gi dem samtidig en skikkelig god liggeplass utenfor soverommet som fylles med tyggeben og gode ting, så stedet får verdi i seg selv. Det er ikke noe quick fix her, men med en gradvis plan er det absolutt løsbart. Med tre hunder samtidig kan det være verdt å få en trener til å se på helheten hjemme hos dere.
    • Får bare prøve meg frem litt, skal kjøpe sånn for å se. Umulig å vite før man har prøvd 😉 Takk for nyttig info Molly.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...