Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Svar 112
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Og så var Zara lei av å leke

Tar seg godt til rette hjemme hos oss Koser seg ute i sola. Roter da ikke jeg Savner den søte valpemagen HEI MAMMA,SE HVOR FORT JEG SPRINGER DA! Fått sovesprøyte hos vetrinæren,skal

Posted Images

Skrevet

Gratulerer med dagen til Zara! Haha, deilig å være bortskjemt ja :lol: Fikk lyst på donut jeg nå!

Zara sier takk,og at det smakte kjempegodt! :lol:

  • 1 month later...
Skrevet

En liten update!

Vi har fått resultatene på røntgen av ryggen til Zara.

Resultat: K-2,noe som vil si at hun har to forkalkninger.

Håpet på K-0 selvfølgelig,men K-2 er et bra resultat :)

Litt forklaring på "systemet":

1.Anvendelse av avelshunder med 0,1 eller 2 forkalkninger anbefales (til avl)

2.Hunder med 3-4 forkalkninger bør kun anvendes i begreset omfang(1-2kull) og avelspartner bør ha færre forkalkninger dvs.0-1 forkalkninger.

3.Anvendelse av hunder med 5 eller flere forkalkninger frarådes.

  • 1 month later...
Skrevet

Vi er nå begynt på vår 3. løpetid (woopwoop! :aww: ) Passer egentlig fint at hun fikk det nå,for da er hun ferdig omtrent når båndtvangen er over :thumbs:

Litt bilder fra de siste månedene:

April2012067.jpg

April2012076.jpg

April2012190.jpg

Kyss fra jenta mi :wub:

April2012369.jpg

Dette ble tatt rett etter :lol:

April2012370.jpg

April2012013.jpg

April2012272.jpg

"oh,noes,sand i øyet!"

April2012309.jpg

April2012337.jpg

April2012347.jpg

*dele opp*

Skrevet

Hun er så søt :D Grattis med 3.løpetid :P Dachser er tøffe altså! :D Dachsen til søsteren min elsker å bade, gir seg aldri, ser ut som jenta di også er glad i vann!

Takk! :) Hun er glad i vann ja,spesielt når det er en pinne i det ;) Dachser er tøffe ja! :cool:

  • 3 months later...
  • 1 month later...
Skrevet

Pen, liten jente du har :) Dachs er faktisk en av favorittene mine når det gjelder små hunder, rett og slett fordi de aller fleste jeg kjenner har hatt så utrolig kul personlighet (og jeg har kjent en del av dem etter hvert) :)

Skrevet
Pen, liten jente du har :) Dachs er faktisk en av favorittene mine når det gjelder små hunder, rett og slett fordi de aller fleste jeg kjenner har hatt så utrolig kul personlighet (og jeg har kjent en del av dem etter hvert) :)

Takk! :) Ja,det er morsomme hunder,med masse humor og mye personlighet :lol:

Hun er så søt :wub:

Takk! :D

  • Like 1
Skrevet
så søt, flink hun er med katta :)

Takk! :D

Ja,hun er det! Er heldige som har hatt snille hundevante katter i nabolaget,så hun har fått lov å lukte å undersøke dem nøye :) Hun er veldig glad i Sjakk (katten på bildet),og er veldig forsiktig,da han er voldsom til å daske til henne sånn plutselig :lol: Han går å stryker seg inntil Zara å så *DASK!* :lol: :lol: :lol::wub: Har ikke klørne ute når han gjør det,så hun tåler det :P

  • 1 month later...
Skrevet

Zara er pen! Elsker ansiktet til langhårdachser, minner meg litt om en Saluki, haha. :D

Har du god erfaring med det flåtthalsbåndet forresten? Vurdert lenge å bestille selv, men tenker det er litt for godt til å være sant (selvom mange jo hevder det har effekt).

Skrevet
Zara er pen! Elsker ansiktet til langhårdachser, minner meg litt om en Saluki, haha. :D

Har du god erfaring med det flåtthalsbåndet forresten? Vurdert lenge å bestille selv, men tenker det er litt for godt til å være sant (selvom mange jo hevder det har effekt).

Ja,hun er! :D Samme her,tar meg selv i å tro at hodebilder av salukier er dachser før jeg får sett litt nærmere :P

Jeg er suuuperfornøyd med flåtthalsbåndet! Jeg hadde selv ikke helt troen,men tenkte at jeg måtte prøve,da hun ikke tålte det der hvite man får kjøpt hos dyrlegen. Jeg anbefaler det ihvertfall :) Mitt ligger klart til å brukes igjen i år,veldig praktisk!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...