Gå til innhold
Hundesonen.no

HTC Wildfire


MonicaT

Recommended Posts

Hei.

Noen som har HTC Wildfire ? Er den bra ?

Positive og negative ting med den mobilen ?

Har HTC Desire som jobbtelefon, og den blir vel noenlunde i samme kategori? For meg har den litt for dårlig batterikapasitet, må lades annenhver dag. I tillegg bruker den 2-3 timer på å lade. Blir også sprø av å bla i telefonlisten, plutselig ringer du en du ikkje hadde tenkt å ringe. Å skrive meldinger er ett kapittel for seg selv, må stadig vekk lese korrektur for å sjekke at telefonen ikkje har rettet det eg har skrevet.

Men nå har eg bare hatt telefonen siden mandag, og bør kanskje ikkje uttale meg så krasst enda? Sikkert mye som går på vane, da eg alltid har hatt Nokia med knotter i stedet for trykkfølsom skjerm.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

HTC telefonene er i det store og hele veldig bra telefoner. Desire er blant de beste. Har selv HD mini, og er fornøyd med den, med unntak av noen småfeil som gjorde at jeg sendte den tilbake for å få ny (DOA - feil innen 7 dager gir deg ny telefon tilbake og ikke reperasjon)

Wildfire har jeg ikke vært borti selv, men hører at den også skal være bra.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Htc er en "pc-telefon" og derfor bruker de mye batterikapasitet, jeg må lade min hver natt, men bryr meg ikke så mye da jeg alltid har tilgang til strøm (kan lades via usb og). Wildfire har jeg ikke annen erfaring med enn at jeg har lest at den har mindre skjerm og mindre prosessor noe som gjør at den er litt tregere enn andre (f.eks best i test vinner desire). Jeg synes desire er på nippet til å være treg den også, så jeg ville nok aldri hatt en tregere.

edit: fjernet feil info!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg har HTC wildfire, og er strålende fornyød. Ja jeg må som regel lade den hver natt men det er fordi det er en pc mobil. Forskjellen på Desire som er dobbelt så dyr, og wildfire er oppløsningen på skjermen, og prosessor. Min bror har desire og jeg har wildfire og vi har sammenlignet skjermer ol og kommet til at wildfiren egentlig er ganske så bra.

Jeg bruker den mest til gps/tracking av spor, og som en telefon og er knakende fornøyd. Jeg og sambo kunne kjøpe oss 2 wildfire istedneof r at 1 fikk HTC desire og jeg har ikke hatt noen problemer med telefonen og ikke han heller. Så til å være en billig smarttelefon er den veldig bra og den kommer med nyeste android ja :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ha minien hadde kapasitet til 3 dager på batteriet.. Håper den nye har det også :blink:

ja, men jeg tror det er veldig inviduelt. F.eks. lot jeg htc'en bare ligge i lomma en hel dag og da gikk det ikke strøm i det hele tatt. Men til vanlig bruker jeg den til alt :ahappy: (msn, surfing, fb, filming, kamera, spill)

Anette&Amiga: takk, da skal jeg rette det. Prøvde nemlig å google litt kjapt, men da sto det bare android 2.1, men de nyeste kommer vel med 2.2 ja :ahappy:

edit: det kom visst bare med 2.1 men man kan oppdatere til 2.2... *håperjegikkemåeditemer*

Lenke til kommentar
Del på andre sider

ja, men jeg tror det er veldig inviduelt. F.eks. lot jeg htc'en bare ligge i lomma en hel dag og da gikk det ikke strøm i det hele tatt. Men til vanlig bruker jeg den til alt :ahappy: (msn, surfing, fb, filming, kamera, spill)

Anette&Amiga: takk, da skal jeg rette det. Prøvde nemlig å google litt kjapt, men da sto det bare android 2.1, men de nyeste kommer vel med 2.2 ja :ahappy:

HD minien selvfølgelig.

Ja, men varte i 3 dager med mye bruk, derfor jeg var imponert :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har HTC Desire som jobbtelefon, og den blir vel noenlunde i samme kategori? For meg har den litt for dårlig batterikapasitet, må lades annenhver dag. I tillegg bruker den 2-3 timer på å lade. Blir også sprø av å bla i telefonlisten, plutselig ringer du en du ikkje hadde tenkt å ringe. Å skrive meldinger er ett kapittel for seg selv, må stadig vekk lese korrektur for å sjekke at telefonen ikkje har rettet det eg har skrevet.

Men nå har eg bare hatt telefonen siden mandag, og bør kanskje ikkje uttale meg så krasst enda? Sikkert mye som går på vane, da eg alltid har hatt Nokia med knotter i stedet for trykkfølsom skjerm.

Gå på instillingene for irdliste og slå av automatisk retting av ord. Da blir det mye lettere å skrive meldinger med en gang :( LAst evt. ned slidIT keyboard. En utrolig lett måte å skrive meldinger på.

ja, men jeg tror det er veldig inviduelt. F.eks. lot jeg htc'en bare ligge i lomma en hel dag og da gikk det ikke strøm i det hele tatt. Men til vanlig bruker jeg den til alt :( (msn, surfing, fb, filming, kamera, spill)

Anette&Amiga: takk, da skal jeg rette det. Prøvde nemlig å google litt kjapt, men da sto det bare android 2.1, men de nyeste kommer vel med 2.2 ja :(

Selv om det har kommet ut android 2.2, så selges ikke mobiler som ikke hadde dette fra starten av med dette. HTC wildfire selges med android 2.1. Noen modeller kan oppdateres til 2.2, men hvis jeg ikke husker helt feil så er det kun Desire og Legend så langt som dette kan gjøres på. Men de fleste merker ikke stor forskjell på 2.1 og 2.2. Den største forskjellen er vel at mobilen blir litt raskere og at den kan brukes som wifi-sone.

Til dere som syns HTC desire er treg, har dere et program som hvis hvilke programmer som ligger og kjører i bakgrunnen? Hvis man ikke har dette vil det ligge mange programmer å kjøre som både gjør at telefonen blir tregere og bruker mer batteri.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
    • Som jeg nevnte så er alle rasene i blandingen kjente for å ha sterkt jaktinstinkt. Noe av denne kunnskapen kommer for min del fra Linn som har hatt ambull i mange år, og vi kjenner begge både oppdrettere og aktive hundesportsfolk med alle disse rasene og er aktive i sine respektive raseklubber. Det betyr ikke at det er umulig, men definitivt en langt større utfordring enn om du hadde kjøpt en labrador eller en cocker spaniel. Og det synes jeg oppdretter burde visst om med en slik kombinasjon, men tiltroen min til oppdrettere som blander slike raser er heller ikke veldig stor.  Det er jo uansett bra om det går fint, og så lenge man er bevisst på hva slags hund man har så er det bedre.
    • Hvor har du det fra??? Mage hunder blir feilaktig kalt for kattedrepere, uten at det er noe hold i det. Ja, hundene våre, uansett rase, har jaktinstinkt i større eller mindre grad, men at ambull er så mye verre enn mange andre hunder, har jeg vanskelig for å tro.  Nå kan jeg uansett fortelle at det gjøres store fremskritt her i huset. Hunden har lært seg å sitte når kattene passerer, og han viser en mye lavere interesse for de nå enn i begynnelsen. Han kan fint ligge rolig i ene enden av sofaen og en av kattene ligger i den andre delen uten at de gjør noe stort nummer av hverandre. Så jeg syns vi er på rett vei 🙂
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...