Gå til innhold
Hundesonen.no

Tørket snacks, som grisehaler osv


Enits

Recommended Posts

Skrevet

Hvordan rutiner har dere på den type snop til hundene? hvor ofte får de det? i hvilken setting? for å være snill? for å gi de noe å tygge på? som belønning?

Hvor usunt er det for en hund?

Skrevet

Mine får hver gang de skal ligge alene mens jeg er åp jobb, så kan bli dager etter hverandre etc. Jeg tar med grisehaler ol når jeg drar på fest og gir henne for å ha henne i litt ro istedenfor bare på alles fang :ahappy:

I valpetiden fikk Amiga oksemuskler heletiden. De lå rundt så hun gnagde på de istedenfor møbler. Hun spiser det ikke opp så fort. Nå idag kjøpte jeg et stort bein av hud hun får når jeg drar på jobb.

hvor usunt det er vet jeg ikke, men det reddet inventaret mitt :wub:

Skrevet

Oki, så det gjør ingenting at jeg gir valpen min grisehale når hun skal være alene da?

Hun har en oksemuskel liggende som hun har hatt i 1,5 uke og den er laaangt fra halvspist :ahappy:

Men hun liker grisehalene bedre da.

Skrevet

Oki, så det gjør ingenting at jeg gir valpen min grisehale når hun skal være alene da?

Hun har en oksemuskel liggende som hun har hatt i 1,5 uke og den er laaangt fra halvspist :ahappy:

Men hun liker grisehalene bedre da.

Nop, ikke noe problem :wub:

Jeg foretrekker det fordi da har hun noe å jobbe med,og etterpå sovner hun som regel,og vips er jeg hjemme igjen.

Skrevet

Vi gir de av og til griseøre når vi spiser vår gode fredag eller lørdagsmat! Da får bikkjene en godbit også :lol: Ellers så får de det innimellom. Mener å huske at jeg har lest at det ikke burde gis flere ganger i uken, men 1-3 er vel greit. :ahappy: Vet ikke helt. Tror det er en del fett i det, noen som vet?

Hvis hun ikke spiser oksemuskelen, prøv griseører! Det er den store slageren(her hvertfall), og vil tro hun liker den :wub:

Skrevet

Erfaringen tilsier:

Oksemuskelen - klarer ikke å spise opp, blit gnageobjekt som byttes ut i ny og ne - gnageobjekt litt namm

Grise Ører - sprøe ører går veldig fort, selv hos amiga - kjempenamm

Grisehale - Bruker ok tid, mer å gnage på - kjempenamm

Skrevet

Griselabber da? er det noe?

hun spiser opp en sånn hale på en dag om hun er ivrig.. oksemuskelen bare river hun i, får liksom ikke spist den :ahappy:

har kjøpt 2 griseører idag, skal se hvor lang tid hun bruker på de kontra halene..

Skrevet

Daglig, alt ettersom hva jeg finner i fryseren uten å leite.

OG nei, griseører er IKKE fete, de har ca 8 % fett og 80% protein, de bare føles fete.

Griselabber er ganske fete, mest fett og brusk i dem. De frysetørrede er gode som snack, de rå er geniale som mat.

Skrevet

Hvis hun bruker lang tid på tørket snacks, så kan du kanskje bytte på og gi hun Dental Sticks også, de er mykere, men veldig popis her hjemme :ahappy:

Skrevet

Dental sticks går ned på 0 komma niks her i huset, det blir jo bare som en godis, ikke som noe hun kan jobbe med når hun er alene. Begge mine er slik :ahappy:

Skrevet

Jeg vil ikke gitt hunden tyggebein, ører, haler, muskler eller annet når den skal være alene, rett og slett fordi jeg er redd for at de skal sette noe i halsen. Hunder er forskjellige - noen er glupske og "sluker" ting hele, andre såvidt stikker tungen borti, mens andre bare er uheldige. Mye mulig jeg er paranoid, men foreløpig har jeg ikke tatt sjansen.

Skrevet

Anette: Jeg ga henne først under oppsyn, men har sett hun spiser fint og sluker ikke etc. Så ble det vane og ha det overalt :wub:

Men jeg gir henne ikke bein jeg vet fliser lett, mange sånne billig greier på europris ol har jeg sett bli i biter de kan kvele seg på :lol:

Skrevet

Man kan også bruke margbein som er hule, fylle med v&h og fryse dem, det bruker dem litt tid på å slikke i seg :wub:

Her går også Dental Sticksene fort (har voksen hund), men tenkte hvis det var en liten valp så gikk det litt lengre tid å tygge opp :lol:

Skrevet

Anette: Jeg ga henne først under oppsyn, men har sett hun spiser fint og sluker ikke etc. Så ble det vane og ha det overalt :wub:

Men jeg gir henne ikke bein jeg vet fliser lett, mange sånne billig greier på europris ol har jeg sett bli i biter de kan kvele seg på :)

Porbl her i gården er at Brumlemann omtrent sluker alt uten å tygge særlig :lol:

Skrevet

Mine får en halv dentastix hver morgen før jeg drar på jobb. De tygger dem begge fint, men Freya kan finne på å spise litt fort så hun kaster opp igjen etterpå. At hun kaster opp er imidlertid normalt, så her er sofaen fekket av pledd hehe.

Griseører liker de ikke, heller ikke oksemuskel. Tørket kyllinghals er godt (men det er jo dyrt - skal lage selv) men det går så fort å spise. Politistav kan Freya gnage på men er ikke så godt at det flytter fokuset bort fra at jeg reiser fra henne om morran..

Skrevet

Vi gir de av og til griseøre når vi spiser vår gode fredag eller lørdagsmat! Da får bikkjene en godbit også :wub:

Sånn gjør vi og :lol: Altså at Sita får et griseøre, en grisehale, tryne e.l. når vi spiser lørdagsmiddag. Og ellers nå og da, men det blir sjeldent mer enn 5 i måneden, altså en gang utenom lørdagsgodtet.

Jeg vil ikke gitt hunden tyggebein, ører, haler, muskler eller annet når den skal være alene, rett og slett fordi jeg er redd for at de skal sette noe i halsen. Hunder er forskjellige - noen er glupske og "sluker" ting hele, andre såvidt stikker tungen borti, mens andre bare er uheldige. Mye mulig jeg er paranoid, men foreløpig har jeg ikke tatt sjansen.

Det gjør ikke vi heller. Nå setter Sita griseørene i halsen hver eneste gang omtrent, så vi må bare ta det fra henne når hun har tygd det så lite at hun begynner å prøve å svelge det. Men da hun var lita gjorde hun aldri det, den glupskheten kom etterhvert. Så jeg ville vært forsiktig med ørene, uansett hvor pent hunden spiser.

Skrevet

Våres har alltid ben liggende. Griseører er ok, ikke snadder, oksemuskel er borte vekk på kort tid, grise hale er ogå borte veldig kjapt, snakker om max 20/30 min om en ikke kortere.... Vanlige ben fra dagligvare butikken holder lenger. Bein har mine to hunder alltid tilgang på.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...