Gå til innhold
Hundesonen.no

Valpetreff!


rottmaneier

Recommended Posts

Skrevet

Siden det er så mange som har fått/venter på valp i disse dager, kunne det vært morsomt og fått til et valpetreff i Oslo/akershus?

Har ei dansk svensk gårdshund tispe på 11 uker som gjerne skulle lekt litt med andre valper (foreløpig har hun bare lekt med valpen hun ser i speilet :lol: )

  • 1 month later...
Skrevet

*Kremt* Ser at denne har gått litt i glemmeboka mellom vasking av tiss, redding av møbler og oppmuntring av oppgitt storesøster.

Imouto er nå 3 mnd gammel og veier hele 4 kg! Vi vil gjerne treffe valper i passende størrelse (sorry, Kovu) for lek og sosialisering i romjul og på nyttår. :lol:

Skrevet

Vi er med :lol: Jeg er i sverige frem til 27, også er det utstilling 29, men ellers kan vi :)

Strålende! Kom og hils på oss på utstilling også da. Jeg er hun høye, rødhåra med den lille, røde faren. :)

Skrevet

Strålende! Kom og hils på oss på utstilling også da. Jeg er hun høye, rødhåra med den lille, røde faren. :ahappy:

Ja det skal jeg hvis jeg ser dere :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...