Gå til innhold
Hundesonen.no

Akkurat passe


Guest vivere

Recommended Posts

  • Svar 60
  • Created
  • Siste svar

Hvem er det som har laget denne siden? :ahappy: :ahappy:

"Hunderasen er heller populære og nokså enkel å snuse opp til salgs. "

"Føttene er oftest heller lange."

"Gordon Setter har en heller vanlig kroppsanatomi."

"Berner sennenhund er en verdifull enorm rasehund. "

"Bassethund er de minst smarte rasehunder. Krav til mental stimulering vil være minimal i forhold til rasehunder som er mer smart. "

"Llewellin setter er vanligvis ikke så komplisert å oppdage i salgsannonser. "

Haaper ikke noen bruker denne siden som primaer kilde for info om hunderaser...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siden har om ikke annet underholdningsverdi. :ahappy:

Jeg har altså en av de dummeste rasene i verden, shiba.

Samt boston terrier som må holdes i bånd da dette er en rase som ofte legger ut på lange ekspedisjoner på egenhånd.

DSG`en min må jo være langt utenfor standard, han har jo ikke kort kurvet hale jo!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hunden min er blant de minst smarte rasehunder. En hund med lavere intelligens krever mindre mental dressur.

Hunden min er vitterligen en rase som ikke røyter, men her røyter den visst normalt. :D

Hunden min er visstnok verken mer eller mindre følsom enn andre rasehunder og har en avslappet og rolig holdning til sitt hundeliv. :ahappy: Tja... og det betyr at??

Hunden har store hengende ører. *løpe og måle til ca. 4 cm.* :ahappy:

Beina er oftest relativt korte. :ahappy: Den har en relativt vanlig bygning. Snutepartiet er relativt kort.

Med andre ord en relativ teit beskrivelse :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

:ahappy: Basenjien er dum og røyter ikke, ja også bjeffer den moderat Og masse annet merkelige greier. :P

Riesen er fin politihund, og beskytter offiserene og opprettholder orden. *fnis* Også kan den være "kinkig" å trene. :ahappy: Og krever vanlig pelsstell...

Saluki: Strålende jakthund.

Her var det mye "bra" underholdning. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Rasen min har fått nytt navn den...

Walisisk corgi cardigan

Walisisk corgi cardigan er en toy hund. WHAT?

Rasehunden er typisk ikke så problematisk å finne i dyreannonser. Walisisk corgi cardigan blir noen ganger omtalt som Welsh Corgi. Kallenavn på engelsk på rasehunden er Welsh Corgi Cardigan.

United Kennel Club klassifiserer rasehunden som «gjeterhunder». en toy gjeterhund... ? :ahappy:

Rasehunden har gigantiske stående ører. Walisisk corgi cardigan har en heller vanlig kroppsbygning. Halen er kort og hengende.

(så den har ikke lang rygg og korte ben? )

det heter WELSH CORGI, ikke Walisisk corgi..

Her er en liten oversikt med rasehunder som ligner walisisk corgi cardigan:

Bearded Collie

Australsk gjeterhund

Border Collie

Schäferhund

Schipperke

Shetland Sheepdog

Australsk Kelpie

Malinois

Groenendael

Tervuren

Langhåret Collie

Så hun passer inn med alle de langbeinte :ahappy:

morsomt å lese om rasene gitt :ahappy:

du kan lure hvorfor pembroke welsh corgi heter det, men cardigan heter walisisk...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vel, jeg er ihvertfall kun interessert i hunder som er snille, men som kan trenes opp til å angripe mennesker og som er kjent for å sikle! :ahappy:

Bullmastiffen røyter heller ikke. Jeg er på vei til å skaffe meg en av de dummeste hunderasene i verden. Rasen bullmastiff kan godt være aleine hjemme. Boxer passer til politihund, og hundekamper, men de er lette å trene og krever ikke så mye, da. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ohhhhh. Jeg lærte mye nytt om groenendaeler :ahappy:

"Groenendael er en anselig gjeterhund. Koolie, Kelpie og border collie er de tre mest populære gjeterhundene på verdensbasis. "

"Groenendael kan benyttes som vakthund." Jeg har fått feilvare :ahappy:

"Groenendael røyter normal. Disse dyrene krever ekstremt mye pleie av pelsen. " Jøss, på tide at jeg begynner å pleie pelsen til Rina :ahappy: Må ta igjen for 2 år!!

"Groenendael er ekstremt lettlært og overhode ikke innviklet å oppdra. Dette er en fin førstegangshund." :P Men samtidig sier de at:

"Groenendael er en ekstremt fintfølende hund og nøye planlagt dressur er derfor avgjørende." Så det er ikke vanskelig å oppdra dem, men man må være veldig nøye og planlegge oppdragelsen godt? Ehhh...

"Disse hundene er kjent for å bjeffe mye og høylydt." Igjen, jeg har fått feilvare Min bjeffer nesten aldri :D

"Groenendael er en rase som har utfordringer knyttet til hoftedysplasi. " :o Dette har ikke jeg fått med meg.

"Groenendael er en større rase. Hannene blir 61 til 66 centimeter høy. Hunnene er 56 til 61 centimeter høy. Hannene kan veie 29 til 34 kg. Hunnene er 27 til 32 kg." Da er NKKs rasestandard feil. Der står det nemlig at hannhunder skal være mellom 60 og 66 cm og tisper mellom 56 og 62. Og at tisper skal veie mellom 20-23 kg, mener hannhunder skal være rundt 25 kg. Tror NKK bør korrigere rasestandarden snarest!

"Engelske rasenavn på rasehunden er Belgian Shepherd Dog. " I USA omtaler de virkelig disse som Belgian Sheepdogs. Belgian Shepherd brukes når man omtaler alle de fire variantene av belgiske fårehunder :P

Takk for en god latter :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, min groenendael bjeffer støtt og stadig, og selv om jeg ikke vil kalle det "ekstremt mye pelsstell", så er hun den av mine hunder som har trengt mest pelsstell - og hun kunne uten tvil fått bedre pelsstell hos noen som har interesse for sånt :ahappy: Jeg veit om flere belgerhanner som veier mer enn 25 kg også, og det er mulig at det er flere enn meg som skiller på oppdragelse og trening :ahappy:

Men jo, det ser ut som en rasepresentasjon gjort av en fjortis..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tja, min groenendael bjeffer støtt og stadig, og selv om jeg ikke vil kalle det "ekstremt mye pelsstell", så er hun den av mine hunder som har trengt mest pelsstell - og hun kunne uten tvil fått bedre pelsstell hos noen som har interesse for sånt :ahappy: Jeg veit om flere belgerhanner som veier mer enn 25 kg også, og det er mulig at det er flere enn meg som skiller på oppdragelse og trening :ahappy:

Men jo, det ser ut som en rasepresentasjon gjort av en fjortis..

Ja, jeg har jo fått feilvare, sier jeg :ahappy: Begge gangene også, når jeg tenker meg om.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spennende, Jeg har fått et helt annet inntrykk av Cairn :ahappy:

Vil bare sammenligne litt med slik den beskrives andre steder. Her på allehunderaser:

Hundene kan være reservert, varsom og på vakt ovenfor fremmede mennesker. Kan være noe aggresiv ovenfor andre hunder. Hundene går godt sammen med barn. Dette dyret har sine predatoregenskaper i behold.

Disse hundene er kjent for å bjeffe mye og høylydt. .

i forhold til wiki:

Cairn terrier er en energisk hund med sterk egenvilje. Den er pågående, modig, tøff, årvåken og aktiv. Den har sjarmerende karakter og liker å være med på alt som skjer.

Den vil naturlig varsle når det kommer fremmede, men er ellers regnet som rolig, avbalansert og lydløs i sin adferd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Haha, jeg har tydeligvis ikke en typisk gårdshund jeg heller. Står at tisper typisk er 28-32 cm :ahappy: (riktig standard er 32-35 +/- 2 cm. )

Ellers er det visst en toy hund som er lett å finne til salgs :ahappy:

"Dansk-svensk gårdshund er en toy renraset hund

Rasehunden er typisk ikke så utfordrende å oppdage for salg. " :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Om BB stod det i grunn ikke såå snodig tekst.

Men hos whippeten står det: * Rasehunden krever normal fysisk fostring? hva betyr det? :ahappy:

Jeg mistenker at dem har laget denne siden med og bruke flittig google oversettelse fra utenlandske sider..

Om italiensk mynde :

Rasehunden er hypoallergenisk. Ordet hypoallergenisk brukes om ting som ikke forårsaker allergiske reaksjoner og om dyr som ikke produserer allergens på lik linje med andre dyr av samme art.. :ahappy: hum.. det var nytt!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Labrador retriever:

"Rasen er populær og lett å oppdrive på salg." (Det stemmer sikkert det, jeg fikk jo 25% rabatt på labradoren min!)

"Labrador retriever har alminnelige hengende ører." (Jeg lurer på hvordan hengeører som ikke er alminnelige ser ut. Står de oppreist, kanskje?)

"Labrador Retriever egner seg som politihund. [...] Labrador Retriever er en førsteklasses hund til jakt. [...] Labrador Retriever er ekstremt lettlært og overhode ikke vanskelig å dressere. Dette er en fin førstegangshund. Disse hundene har massevis av energi. Rasen trenger til alt overmål av fysisk trening. [...] Disse hundene er barnevennlige og passer utmerket i barnefamilier." (Ja, man kan jo lure på hvorfor det i det hele tatt eksisterer andre raser, labradoren ser jo ut til å dekke alle behov man måtte ha.)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • 1-årig tispe må stilles ut for å godkjennes ift avl. Mye egne meninger,men snill og god som familiehund. Hun liker IKKE at andre enn familie skal kjenne på kroppen. Se tenner går oftere bedre nå,men helst ikke. Godtar mer hvis folk tar seg litt tid til å bli litt kjent,og gir godbit først. Knurrer ved trening på å kjenne på kroppen/se på tenner,og det begrenser seg noe med mengdetrening på grunn av at knurring skremmer folk. Naturlig nok. Og det har hun erfart også,at da slipper hun,og folk trekker seg. Hvordan få trent på dette slik at hun kan få en vurdering av dommer uten å bli kastet ut?
    • Motviljen mot utgangsstilling uten godbit i venstre hånd vedvarer. Verbalt signal har han sluttet lytte til fordi jeg har tydeligvis begått for mange tillitsbrudd på det. På håndsignal kommer han oftere inn for å utføre, men setter seg demonstrativt ned i en hvilken som helst annen posisjon enn utgangsstilling når han oppdager at hånden er tom. Når det er godbit i hånden fullfører han fint og sitter superivrig helt klint inntil beinet mitt, som belønning for å shape meg til å ha godisen i hånden: — BRA! Fliiiink mams! Situasjonen virker håpløs, men de to siste dagene har han plutselig gjenfunnet gleden i å komme direkte inn og levere fra seg apportbukken igjen. Den hadde jeg gitt opp og degradert til leketøy - så gir ikke opp håpet om verbal cue utgangsstilling uten godbit i hånden helt ennå. ... Sånn i tilfelle jeg plutselig dør, btw, her er en liste over verbale kommandoer han "kan" og utfører om han vil. Han vet hva ordene betyr når han vet det er godbiter within reach: Ost = stå Pølse = sitt Bacon = dekk Ostepølse m/bacon, altså. Work in progress. Pleier komme flere skritt mot meg når han reiser seg til ost fra avstand. Gjør ofte bacon istedenfor ost. Kan pølse og bacon i de fleste situasjoner, også med ryggen til. Ikke god på pølse og ost under marsj. Må gå sakte og bruke hele kroppen som hjelper for å få borrelåsen til å løsne. Ost, både det å innta posisjonen og å holde den er lengst fra mål og krever mest hjelpere av de tre. Hele lista er work in progress. Han har en viss forståelse av hva ordene betyr, jobben videre er med tid og avstand: Bli (på taust håndsignal full forståelse. Ikke testet ordet uten samtidig håndsignal ennå. Bryter dersom avstanden blir for stor, jeg forsvinner helt ut av syne, eller mobiltelefon løftes for å ta bilde.) Ta med = hent  Takk = levere i hånden  På = frem til target på bakken, frempoter på, tar kontakt uten å snu seg fullstendig inntil videre  Slalom = weave Spin/twirl = medsols/motsols  Bamse (sitte bamse) High five  Gi labb Touch = snute i håndflaten, fingrene nedover skiller fra high five. Ikke jobbet med å holde posisjonen 2 og 3 (heelwork posisjoner) Hinter = gå bak Mellom = sving bakparten og rygg inn mellom beina dersom står, gå mellom beina dersom i bevegelse  Bakk = rygge Leave it = leave it (mat) Haka = hake på henvist target  Kom så = casual "innkalling" Kysselyd med leppene = kontakt  Navn = kontakt Æppæppæpp = stopp det der Rectus (utgangsstilling/marsj på høyre side) Link = Jeg er frekk som fy og prøver ydmyke deg til å gjøre nedverdigende sirkustriks uten å betale. Påbegynt, men tviler på at han forstår ordene: (Jeg har) BIFF! = superinnkalling. Ikke gjort mange nok ganger av manko på jackpot treats og toys når jeg har vært sikker på suksess. Rygg = ligge på siden med magen blottlagt, fordi han ikke klarer ligge stabilt på ryggen, men tipper over. Rull rundt = rulle over og ligge på siden. Vært for lat å fullføre fra dekk til dekk ennå. Vil bare når han er i humør til det. Blir veldig frustrert om jeg prøver lure ham over på ryggen når han er energisk og ikke føler for å kewle og slæcke'n. Teppe = gå til anvist "teppe" og bli der. En mer mobil "Gå til plassen sin". Ikke veldig stabil på den ennå. Godis må presenteres først, legger seg ofte halvveis utenfor, ofte bare nær teppet, utålmodig på frekvensen godbitene hagler i, og reiser seg fort om det går for mange sekunder, men han har en viss forståelse av hva ordet betyr: Godbiter kommer flyvende gjennom luften og lander ca her. Krype fremover er en adferd jeg venter på å få mer av, spontant og frivillig, før jeg setter cue på den. Lokking har jeg som nevnt brent meg på. Manerer i avskjeds-situasjoner er fullstendig fraværende. Plutselig bare snur han rumpa til og går, uten å si adjø - virkelig uhøflig - så "vinke farvel" står også på planen i dag.  
    • Støtter Schæfer 😁😁😎😎 Drømmehunden. Hadde aldri orka Malle, sjukt kule hunder men fy for en int3ns rase... 
    • Jeg har bhg barn og har en ungtispe på 9 måneder.  Jeg begynte alene trening hjemme dag 3. Alene mens e går på do, vaskerommet, ut med boss, ect. Noen min i slengen. At en vanlig valp venter i bil i 10 min mens du leverer i bhg kan ikke være noe big deal eller på noe som helst skadelig for valpen.  Ikke alle er uføre og enslige når de skaffer seg valp og kan følge med på alt valpen gjør til enhver stund. De aller fleste er i jobb/skole.  Ta det helt med ro, ikke gjøre noe stor greie utav alene trening. Inn og utav av rom uten valpen, evt valpen i binge/bur og du går å legger ungen/dusjer ect.  Jeg har i hvertfall den holdningen og synes d fungerer fint  
    • Hadde en utrivelig opplevelse i går. Vi fikk hjemmelekser fra forrige privattime, der målet generelt er godt samspill og lydighet uten godbiter fremme, og vi fikk en spesifikk øvelse å fokusere på: hverdagslig lineføring, uten lokking og luring og bestikkelser. Ede skal ganske enkelt bare holde seg i posisjon fordi han aksepterer mitt lederskap, ikke fordi jeg bestikker ham med godis. Jeg har vært litt sløv og reluctant med de leksene, fordi det blir så dårlig stemning. Ede går skyhøyt i stress når jeg er bestemt og stiller krav. Det er ikke bare testing av lederskap og maktkamp, han blir redd. Som om han får angstanfall og hans verden raser sammen av at hans autonomitet trues. Jeg forstår ham. Samtidig er vi nødt til å få på plass lydighet uten godbiter tilgjengelig. Han MÅ noen ganger bare høre etter, med en eneste gang. Derfor må han ALLTID høre etter med en eneste gang, for han evner ikke skille en alvorlig situasjon fra en øvelse. Han er såpass kunnskapsløs om den naturvitenskapelige verden at han prøver hilse fysisk på mennesker inni forbipasserende biler. Fysikk forstår han seg ikke på. ..så instruktøren har rett og min indre pølsetante har feil. En kan ikke bare dille og dalle og shape og lokke og bestikke absolutt ALT med en så stor hund. Noen ganger må en stille KRAV til hunden som hunden må følge opp uten å stille spørsmål.  Lineføring er mange ganger en sånn situasjon, hvor en må kunne KREVE av hunden at den gjør nøyaktig som den får beskjed om.  ..men jeg er for soft til å være streng nok. Ble instruert til å bruke kroppen som blokkering. Rolig, behersket, men dominant, blokkere og presse ham til å rygge bakover om han passerer skotuppene mine, selvstendig fremoversøkende. Jeg vil gjerne ha resultatet. En hund jeg slipper å hele tiden fokusere på i bekymring for at han kan bryte posisjonen når vi manøvrerer på steder det skjer mye.  ..men metoden er ikke my cup of tea med akkurat denne hunden. Har forsøkt lure meg til å bruke shaping for å oppnå det samme, og det går stadig fremover. Ede kan gå et godt stykke uten noe i hånden, med kontakt, uten utbetalinger nå, men vi er langt fra i mål.  For å få fortgang har jeg blandet litt. Litt mindre godis, aldri i hånden, og høyere krav for å få opp fra lomma, samtidig som jeg har satt grenser ved metoden fra instruktør. Stresser han seg opp og ikke adlyder, men fortsetter bryte fremover, så "legger jeg ham i bakken" (høres så ille ut - det er bare en dekk ved litt press i halsbåndet, ikke så mye at han stritter i mot, bare en veiledning) og så må han ligge til han har stresset ned før vi fortsetter. Dette gikk SÅ fint 4/5 av turen i går. Han har forstått at jeg vil han skal holde hodet ved låret mitt, og han var såååå flink gutt til bare sporadiske godiser. Jeg var SÅ fornøyd med fremgangen. Så gikk vi tom for godis. Ede gikk umiddelbart opp i stress. Vi nærmet oss hjemme. Der er det mer godis.   Han.. Han våknet og må tisse. Kommer tilbake for å fullføre når det behager Herren.  ... Altså, det luktet tomt fra lommene og vi var nær hjemme igjen. Edeward identifies as a labrador når det kommer til mat. Han selger sjelen sin for en tørrforkule. Grønnsaker, blåbær, spaghetti, absolutt alt som ikke smaker direkte vondt er nom nom. Han til og med ser ut som The Cookie Monster.  JEG har kommunisert de spillereglene han nå forholder seg til som om de er naturlover. Vårt forhold er transaksjonelt. Jeg ber ham om noe og han gjør det mot betaling i godis. Det er sånn livet er.  Tomt for godis i lommene er en krisesituasjon, det er en force majeure, og det eneste som betyr noe da er å komme seg fortest mulig til nærmeste godis depot. Ede trodde vi hadde en felles forståelse av det der, men dumme, DUMME muttern sakket farten da han som ansvarsbevisst lagkamerat satte den opp for å hjelpe oss ut av knipa. Hun sakket farten og så forvandlet hun seg til et monster av en syk tyrann som holdt ham igjen og blokkerte og presset ham bakover og "la ham i bakken" og stilte seg til å pause på stedet hvil midt på veien uten mål og mening, med tomme lommer, bare et minutt fra matlageret. Ede gikk i harnisk. Han ble RASENDE. Noen øyeblikk der var jeg sikker på han ville BITE BRUTALT. Det der var på liv og død for ham. Han var så sint. Jeg var forberedt på en virkelig stygg slosskamp mellom oss to. Emergency situation modus kicked in og jeg holdt meg heldigvis iskald og rolig og var sta og bestemt i møte med en så rasende hund som jeg aldri har sett i levende live før. Han ville heldigvis bare gi uttrykk for hva han synes om å fjase bort tid på å ikke haste hurtigst mulig til matfatet og lot seg legge i bakken igjen, tydelig opprørt, tydelig skuffet, tydelig sjokkert over det elendige lederskapet til det dumme nautet som ikke forsto alvoret i situasjonen, men han tok det. Han aksepterte lederskapet og la seg ned. Ingen bitt. Vi kom oss hjem. Vel innenfor døren gjorde han alt han kunne for å beklage utbruddet sitt og skape god stemning igjen. Hoppet og jukket (jeg har avledet valpejukking uten å være sur og streng, så han tror nå tydeligvis det er en hyggelig gest) og var tydelig lei seg for episoden og ville forsikre seg om at relasjonen mellom oss to var fin igjen. ..for å få åpnet matskapet.  Det er ikke bare bare.  Den matmotivasjonen hans er en medalje med en bakside. Gull verdt, men det kjemiske symbolet for gull er også Au.  ... Prøver på en litt kortere lineføringstur i kveld, uten å tømme lommene. Viktig at det lukter innhold fra dem, tydeligvis.   
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...