Gå til innhold
Hundesonen.no

Euro Dog Show 2011


Anette

Recommended Posts

Dommerliste: https://www.eurodogshow2011.nl/fileadmin/user_upload/Gebruikers_upload/Mieke/JudgesScheduleVersion20100120.pdf

Slik jeg forstod det, så er det både EDS og circuit-utstillinger?

Jeg skal hvertfall dit, forhåpentligvis med Anette :ahappy: Skal prøve å få med meg kjærsten til mamma også, slik at jeg får stilt Sting. Også får Jeanette bestemme om jeg skal ha med Blaze :ahappy:

Skal hvertfall stille Ikke i junior :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er på glid, men tenker at jeg kanskje bør vurdere åssen knerten utvikler seg. Hun er jo bare 6,5 uker gammel... :D Gærent nok å bestille hotell, fly og plass til transportbur til WDS for henne da hun var 6 timer gammel, hehe. :ahappy:

Jeg tar en sjangs om at hun ikke skal opereres og hun kan gå og alt går bra jeg :P

Men du er hakket gærnere :ahappy:

Men jaaaaa, bli med :ahappy: Er så mye mer gøy når vi er fler kjente!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg er på glid, men tenker at jeg kanskje bør vurdere åssen knerten utvikler seg. Hun er jo bare 6,5 uker gammel... :D Gærent nok å bestille hotell, fly og plass til transportbur til WDS for henne da hun var 6 timer gammel, hehe. :ahappy:

:ahappy: Er jo ikke så gærnt det! :ahappy: Krapylet her vokser i alle retninger for tiden, og jeg aner ikke om hun vil egne seg til en Excellent. Men man har jo ikke juniorer for evig, så man må jo stille mest mulig på vinnerutstillinger denne tiden :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Dommerliste: https://www.eurodogshow2011.nl/fileadmin/user_upload/Gebruikers_upload/Mieke/JudgesScheduleVersion20100120.pdf

Slik jeg forstod det, så er det både EDS og circuit-utstillinger?

Jeg skal hvertfall dit, forhåpentligvis med Anette :ahappy: Skal prøve å få med meg kjærsten til mamma også, slik at jeg får stilt Sting. Også får Jeanette bestemme om jeg skal ha med Blaze :ahappy:

Skal hvertfall stille Ikke i junior :ahappy:

Ja det er dobbelt opp med utstillinger, usikker på hvordan det vil gå da, med timing og raser etc. Hva er circuit? :P

ser ut som corgi er torsdag og søndag. Om jeg forstod det rett :D Egentlig hele gruppe 1 er torsdag og søndag, tror jeg :(

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åååe. Dere frister meg til alt for mye gøy! Men jeg henger meg også litt på Sandra og synes det er veldig skumelt å skulle bruke så mye penger på å dra verden rundt og stille en hund jeg ikke aner hvordan kommer til å bli seende ut :ahappy: Også har jeg jo egentlig ikke penger heller..

Men jeg vil jo :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvor lenge varer et Back on Track dekken? Når blir det slitt? Hvor mye vask tåler det? Mitt er vel 10 år gammelt, så vurdere å kjøpe nytt.  Men noen som har noen info om dette? Har sjekket BOT sin side, men finner ikke noe om akkurat dette.   
    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...