Gå til innhold
Hundesonen.no

Minnekortet låst


Tricolor

Recommended Posts

Skrevet

Jeg overførte bilder på min pc, og når jeg setter minnekortet inn i kamera (Nikon D60) så kommer det opp et signal der det står "minnekort låst". Hvordan det er blitt slik kan jeg bare undre meg på, men jeg trenger virkelig noen som kan fortelle meg hvordan jeg skal låse det opp igjen. Så utfordringen kastes herved ut og svar mottas med STOR takk!

Skrevet

Har du sett om det er noe på minnekortet? En liten ting på siden eller noe? Ellers så er det lurt å trykke sikker fjerning når du fjerner minnekort, usb ol fra pc:)

Prøvd å formatere minnekortet når du har fått det inn i kamera igjen? Kan være dette som må til også.. =)

Hvis ikke det er noe av dette så får vi se om vi finner en annen løsning.. hehe :icon_redface:

Skrevet

Er ofte en "sperre" på kortet, er en liten bryter du kan dra opp og ned. som skrivebeskytter kortet.

se på den lille gule bryteren her:

sd-512.gif

Se så på minnekortet ditt og dra spaken motsatt vei og prøv på nytt :icon_redface:

Da vil du nok slippe at kortet er sperret :whistle:

Skrevet

Hvordan fjerner man sikkert? Jeg river bare ut jeg :S

uhm, har aldri revet ut den jeg. Lar den være "avslått" hele tiden, har aldri klart å pille på låsen, er bare å dra den ned igjen :icon_redface:

Skrevet

Hvordan fjerner man sikkert? Jeg river bare ut jeg :S

Regner med du mener hvordan man fjerner minnekortet sikkert fra dataen? Isåfall så høyreklikker man på ett ikon på oppgavelinjen(?) nederst til høyre.

Velg "trygg fjerning av maskinvare" , velg den aktuelle "dingsen", vent til det står at du kan ta den ut, og deretter kan kortet (eller minnepinne, kamera osv) taes ut.

Skrevet

Hvordan fjerner man sikkert? Jeg river bare ut jeg :S

Regner med du mener hvordan man fjerner minnekortet sikkert fra dataen? Isåfall så høyreklikker man på ett ikon på oppgavelinjen(?) nederst til høyre.

Velg "trygg fjerning av maskinvare" , velg den aktuelle "dingsen", vent til det står at du kan ta den ut, og deretter kan kortet (eller minnepinne, kamera osv) taes ut.

Skrevet

Har du sett om det er noe på minnekortet? En liten ting på siden eller noe? Ellers så er det lurt å trykke sikker fjerning når du fjerner minnekort, usb ol fra pc:)

Prøvd å formatere minnekortet når du har fått det inn i kamera igjen? Kan være dette som må til også.. =)

Hvis ikke det er noe av dette så får vi se om vi finner en annen løsning.. hehe :icon_redface:

sikker fjerning gjør ikke at et minnekort blir "låst", og formatere hjelper heller ikke. Flytte på spaken som jeg postet om hjelper :whistle:

Skrevet

Å, men dere er supre. Det var en sånn "spak" på siden, og den har på et eller annet vis forskjøvet seg. :icon_redface: Skjøv den tilbake, og så er minnekortet klart til nye blinkskudd :whistle: Takk for hjelpen!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
    • Det er jeg også redd jeg må gjøre. Omplassere kattene. Men er vanskelig fordi har blitt så glad i dem.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...