Gå til innhold
Hundesonen.no

Eddie


Eddie&Charlie

Recommended Posts

Skrevet

Tok på ferie i Danmark i starten af september og tok med tilbake søskendebarnet til Charlie.

post-6910-1288811403,718_thumb.jpg

post-6910-1288811347,9687_thumb.jpg

post-6910-1288811429,7011_thumb.jpg

På billederne er Eddie 12 uker gammel, og idag er han lidt over 4 mdr

Skrevet

Ingen tvil, de engelske cockerne har en spesiell sjarm! :icon_redface: Har alltid likt dem.

Flotte hunder du har! Hvordan tok eldstemann det at det kom en nykommer i hus? Med knusende ro?

Skrevet

Ingen tvil, de engelske cockerne har en spesiell sjarm! :wub: Har alltid likt dem.

Flotte hunder du har! Hvordan tok eldstemann det at det kom en nykommer i hus? Med knusende ro?

Jeg havde Charlie med mig på ferie i Sommerhus i Danmark, da han fik møte hvalpen, først fik han møte den hos min veninde og opdretter, som eier hans mor og søster, så han fik være rundt valpen et par timer uten at der var noe pres på han, siden de andre hunder var der.

Dagen efter hentede jeg valpen og tok den med i sommerhus i en ukes tid, før vi tok turen tilbake til Norge, de første 3 dage var han lidt, hvad er det for en pøbel der prøver på at legge sig ind til mig og leke med mig, men for hver dag der gik, aksepterede han Eddie mere og mere, da der var gået 3 dager da legede de fint sammen i hagen ved sommerhuset.

Da jeg kom tilbake til Norge, da begyndte hundene at ligge sammen, og inden der totalt var gået 14 dager, da lå de ovenpå hinanden og sov på dagtid.

Må dog siges at Charlie var vant til at bo med andre hunder, da jeg havde en stor gammel hund der ventede i Norge, men som han ikke havde noen stærk tilknytning til.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Eddie er nu lidt over 4½-5 måneder(om en uke)

Kan det samme som onkel

post-6910-1290333349,0381_thumb.jpg

post-6910-1290333370,93_thumb.jpg

Er nesten lige så stor som onkel, og lige så forkælet :-)

post-6910-1290333390,2451_thumb.jpg

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...