Gå til innhold
Hundesonen.no

Eddie


Eddie&Charlie

Recommended Posts

Skrevet

Tok på ferie i Danmark i starten af september og tok med tilbake søskendebarnet til Charlie.

post-6910-1288811403,718_thumb.jpg

post-6910-1288811347,9687_thumb.jpg

post-6910-1288811429,7011_thumb.jpg

På billederne er Eddie 12 uker gammel, og idag er han lidt over 4 mdr

Skrevet

Ingen tvil, de engelske cockerne har en spesiell sjarm! :icon_redface: Har alltid likt dem.

Flotte hunder du har! Hvordan tok eldstemann det at det kom en nykommer i hus? Med knusende ro?

Skrevet

Ingen tvil, de engelske cockerne har en spesiell sjarm! :wub: Har alltid likt dem.

Flotte hunder du har! Hvordan tok eldstemann det at det kom en nykommer i hus? Med knusende ro?

Jeg havde Charlie med mig på ferie i Sommerhus i Danmark, da han fik møte hvalpen, først fik han møte den hos min veninde og opdretter, som eier hans mor og søster, så han fik være rundt valpen et par timer uten at der var noe pres på han, siden de andre hunder var der.

Dagen efter hentede jeg valpen og tok den med i sommerhus i en ukes tid, før vi tok turen tilbake til Norge, de første 3 dage var han lidt, hvad er det for en pøbel der prøver på at legge sig ind til mig og leke med mig, men for hver dag der gik, aksepterede han Eddie mere og mere, da der var gået 3 dager da legede de fint sammen i hagen ved sommerhuset.

Da jeg kom tilbake til Norge, da begyndte hundene at ligge sammen, og inden der totalt var gået 14 dager, da lå de ovenpå hinanden og sov på dagtid.

Må dog siges at Charlie var vant til at bo med andre hunder, da jeg havde en stor gammel hund der ventede i Norge, men som han ikke havde noen stærk tilknytning til.

  • 3 weeks later...
Skrevet

Eddie er nu lidt over 4½-5 måneder(om en uke)

Kan det samme som onkel

post-6910-1290333349,0381_thumb.jpg

post-6910-1290333370,93_thumb.jpg

Er nesten lige så stor som onkel, og lige så forkælet :-)

post-6910-1290333390,2451_thumb.jpg

  • 4 months later...
  • 4 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvilke hunderaser kan jeg sammenligne med Chodsky Pes? Er de sånn som langhåret og korthåret Collie?
    • Hvis han spiser og drikker som normalt og alt ellers er normalt ville jeg sett det an en dag til, og så evt. tatt en telefon til dyrlegen i morra hvis det ikke endrer seg. Kanskje det bare er for kaldt? Det kan også være urinveisinfeksjon. Men generelt hvis du er usikker på helsespørsmål så er det ofte bedre å ta en telefon til dyrlegen heller enn å spørre på et forum.
    • Hei, første gang inne på hundeforum men trenger virkelig råd. Jeg har nylig fått en tibetansk spaniel valp på 9 mnd. han har vært så frisk og rask, spiser og drikker masse, har både bæsje og tissa og leker som bare det helt siden vi fikk han. Men onsdag morgen så tissa han ikke… nå har det gått et døgn og han har enda ikke tissa😰 hva kan være galt?? 
    • Det endte med at hunden måtte til dyrlegen for den haltet. Jeg ringte dyrlegen, og ba de være obs.  Det viser seg at den har knekt håndledde i frembenet, og prognosen er usikker. Hvordan det er skjedd er også usikkert. 
    • 🐾 Hva du kan gjøre nå 1. Start helt på nytt i bittesmå steg Gå ut av rommet i 1–5 sekunder, kom tilbake før valpen rekker å pipe. Øk tiden sakte. Målet er at valpen aldri kommer over terskelen sin. 2. Tren “alene, men ikke alene” La valpen være bak en grind, i et annet rom, eller på en seng litt unna mens hun fortsatt er hjemme. Dette bygger trygghet uten at valpen føler seg forlatt. 3. Lag et fast “nå skjer det ingenting”-rituale Rolig stemning, tyggeleke, litt kos → så legger hun fra seg valpen og gjør noe annet i huset. Rutiner skaper trygghet. 🧠 IQ-leker som passer for 15 uker •     Snusematte (super for å roe ned og gi mestring) •     Kong med litt valpevennlig fyll (f.eks. våtfôr eller litt leverpostei tynnet ut) •     Enkle aktivitetsleker der valpen må dytte eller løfte en klaff •     Tyggeleker som varer litt (tygging gir ro) Poenget er ikke at leken skal “holde valpen opptatt alene”, men at den skal gi positive assosiasjoner til ro og selvstendighet. 4: du kan også `gni`deg selv inn med noe valpen din kan ligge på  for da vil han føle og lukte at du er i nærheten av deg enda du er borte. 🐶 Når valpen din piper med angan du går ut Det betyr at du har gått for fort frem. Da må man tilbake til nivået der valpen fortsatt er trygg selv om det bare er 2 sekunder. Det er ikke et nederlag, det er helt vanlig. du kan også lage en plass der som er *hjemmet* til valpen din. sånn at du øver når du går ut skal han slappe av der. men husk dette kan gå en stund, det går ann også at valpen din aldri kan være alene heller. alle hunder er forskjellige og ikke like enkel. 💛 Litt oppmuntring Valper er som små barn: noen sover gjennom natten tidlig, andre bruker litt tid. Det betyr ikke at du gjør noe feil det betyr bare at valpen din trenger litt mer støtte akkurat nå. Hvis du vil prate mer, få flere tips eller bare ha litt støtte underveis, kan du gjerne ta kontakt med meg på Instagram. nordicquietland 🐶
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...