Gå til innhold
Hundesonen.no

Monicas EFIT


Wanderlust

Recommended Posts

Skrevet

Dagen startet 10:15 av vekkeklokka på tlf

1015.jpg

Bocca hadde null planer om å stå opp da gitt

1016.jpg

11.15 ble jeg hentet

1115.jpg

kl 12 sitter jeg fortsatt og venter på timen min...

1200.jpg

Kommet meg hjem, og skal spise lunsj

1315.jpg

Sløver forran dataen, og finner dette interessant å ta bilde av(rester etter helgens moro):

1400.jpg

Bikkjen får lufte seg litt i hagen

1500.jpg

Og jeg og Chilli gikk for å trene

1615.jpg

Middag kl 5

1700.jpg

En time senere sitter/ligger vi og fryser (bare se på bocca)...

1800.jpg

...mens vi hører på *kremt* julemusikk

1801.jpg

Og så har noen gitt etter for presset og fyrt opp i peisen

1915.jpg

Reklame i jakten på kjærligheten (som jeg egentlig syns er litt småflaut å se på, på deltakernes vegne)

2030.jpg

Digg er funnet frem, og jeg venter på The Event på tv

2130.jpg

Og dagens EFIT avsluttes med et bad

2230.jpg

Har også blogget om dette :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...