Gå til innhold
Hundesonen.no

Endelig ble de fotografert!


wenche89

Recommended Posts

Skrevet

Endelig ble hundene fotografert sånn helt på ordentlig da vi var på hundelivsmessa på hellerudsletta:)

Her er mine to nydlinger <3

73229_490923046390_741781390_7420428_4671911_n.jpg

73120_490923121390_741781390_7420430_7331978_n.jpg

71640_490923151390_741781390_7420431_1978384_n.jpg

75611_490923186390_741781390_7420432_1444493_n.jpg

68775_490923216390_741781390_7420433_5606647_n.jpg

Skrevet

Ikke for å være frekk altså, men er det der virkelig en renraset rottis? Var kjempefin, har bare aldri sett dem med så mye pels. Ville tippet blanding av rottis og berner egentlig :) Flott Whipps også!

Skrevet

Ikke for å være frekk altså, men er det der virkelig en renraset rottis? Var kjempefin, har bare aldri sett dem med så mye pels. Ville tippet blanding av rottis og berner egentlig :) Flott Whipps også!

Takk, rottisen er renraset. Det hender at noen blir langhårete, var 2 av 9 valper i samme kull som ble langhåret:) Så han er vår kosebamse! :)

Skrevet

Takk, rottisen er renraset. Det hender at noen blir langhårete, var 2 av 9 valper i samme kull som ble langhåret:) Så han er vår kosebamse! :)

Da lærte man noe nytt i dag og :) Kjempefin var han, ser ut som en skikkelig go'ing!

Skrevet

Hehe, spør du meg, var den langhårede pelsen på rottweileren et pluss for rasen :) Likte den bedre med litt pels på.

Bortsett fra det; knallbra bilder. Ser at det er profft tatt. Særlig mynden syns jeg gjorde seg på det pelsteppet og bakgrunn til bildene, det ble lekkert! Litt sånn "luksusdyr" :)

Ante ikke at man kunne få fikset sånt på en messe :- )

Skrevet

Tusen takk :wub: Jeg husker ikke hva fotografen het, skal finne det ut:) Men jeg betalte 200 kr pr hund. Da fikk jeg med 2-3 bilder pr hund uten noe arbeid med bildene. Fikk de da på CD :)

Skrevet

Kjempefine bilder av begge hundene. Whipsen ser ut som et skikkelig luksusdyr ja, der den ligger på teppet. Rottweileren så bare skikkelig god ut, de er fine med litt ekstra pels :wub:

  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
    • Min golden (jakt) røyter bare to ganger i året, men de vanlige goldene jeg vokste opp med røyta helt sykt mye😅 Ellers er de veldig fine hunder, så lenge de får brukt hodet nok. 
    • Jeg har min med på trening i all slags vær, og da kan det fort bli timer i bilen. Men ved å parkere i skyggen (hvis mulig), silvershade duk og alle vinduer åpne pluss glippe på bagasjerommet (med krok) så er det alltid behagelig i bilen, selv i 30 varmegrader. 
    • Det kan være mange grunner til at en hund ikke fungerer i hundemøter. Mye av grunnlaget legges i valpekassa, hvordan mor og søsken interagerer, og sosialisering med andre hunder i valpe- og unghundtiden. I tillegg kommer rasetypisk adferd og arvelighet. Avhengig av adferden til mor og hva slags sosialisering hunden har fått i ung alder så har hunden lært seg hvordan den skal eller kan oppføre seg rundt andre. Eller ikke lært det, forsåvidt. Det er aldri for sent å trene på sosialisering, men er viktig å lese språket til alle de involverte hundene og gå inn og avbryte adferd som ikke er greit. Hvis andre hunder sier fra og setter grenser uten at hun respekterer det er det ditt ansvar som eier å fjerne henne fra situasjonen. Om hun får fortsette lærer hun jo bare at det er greit å holde på slik.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...