Gå til innhold
Hundesonen.no

Norsk miniatyr hundklubb og Norsk schnauzer bouvier klubben


WheatenMali

Recommended Posts

  • Svar 134
  • Created
  • Siste svar

Heisann

Embla ble BIR valp

I dag gikk det ikke så bra med Buffy, dommer bytte, og en dommer som var usikker på standarden på boxer. Så hun gikk ut med blått i dag, men det tar jeg ikke så seriøst med den dommern. Flere av boxer oppdretterne kom bort og sa at de syntes det var veldig rart, og sier de syntes hun er kjempe fin. Men sånn er det jo med de utstillingene, hørte ei som fortale hun hadde vært på en vanelig utstillingen og fikk gult, dagen etter tok hundenstor certet på NKK utstillingen.

Så synd med Taran, det er jo en pen tispe så det tar hun igjen :) Veldig strenge dommere i helga allså.

Bra med Oscar WeatenMali, godt og få sånne komentarer av folk som kan rasen. Synd at folk skal ha frem den amrikanske, det øddlegger så kjempe masse for rasen. Alt skal jo være så stort ol, og det følger det ofte helseproblemer ol med. Og i tillegg øddlegger den gode gammle rasen.

Dere så meg ja hehe, ekke lett og såtå og holde de 3 som står og drar i allekanter hehe. Bare til at typen kommer med buret da, heldvis. For de er veldig sterke.

Mvh Stine

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hærsens løpetid.. <_<

Men syntes det egentlig var greit å få KIP..

Hun har aldri vært sånn mot dommere før(bjeffet på dommeren) så jeg skjønte at hun ble sånn pga løpetiden. Fikk mange koselige komentarer på hunden min etterpå av andre med aussie og sånn er alltid hyggelig :) Å vi gir oss heller ikke, neste gang vi stille, stiller vi UTEN løpetid.. hihi

Yey :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Chica ble nr.2 i første runde(6 - 9 mnd), og det var bare to som stilte :P

Kritikken ble:

"I stående meget tiltalende tispe valp. Korrekt tannstilling, lang hals og gode vinkler både fram og bak. Men faller dvs gjennom pågrunn av bevegelsene. Hun snubler og det ser halvstilt ut."

Er forsåvidt fornøyd. det var første gang jeg stilte ut, og jeg visste ikke helt hvordan det fungerte. Jeg var litt nervøs ja.. Da vi gikk ut i ringen, og gikk den første runden, sa dommeren til meg at jeg måtte prøve å få hodet hennes høyere opp.Vi gikk en runde til, og da gikk det bedre. Og så gikk vi opp å bordet. Jeg måtte selv vise tennene hennes, men ellers gikk det helt supert. Han sa; "hun er altfor vakker til å gå sånn altså". Og så skulle vi gå bortover og da gikk det mye dårligere, og den siste runden la hun seg til slutt ned i og nektet å gå(stabeist). Dommeren sa at Chica hadde et veldig fint hode og hadde veldig fint eksteriør og fine tegninger. Han ville egentlig at hun skulle vinne, men kunne ikke gi henne førsteplassen pågrunn av måten hun gikk på. Jeg måtte bare trene mer..

Så ja, det skal jeg! :)

Det var jo egentlig ikke noe skummelt, og det var jo kjempegøy. Så dette skal jeg fortsette med :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Miko ble BIM begge dager :)

Her er kritikkene:

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Norsk Miniatyrhund Klubb, 04.02.06.

Dommer: Espen Engh.

Kritikk: Elegant 8 mnd meget tiltalende modell. Vakkert hode, fine ører.

Ønsker noe mere hals. Behøver mer stabilitet i frambena både i stående og gående.

Stram rygglinje. Vel ansatt, men flat hale. Rasetypiske poter. Kvikke aktive bevegelser fra siden.

Svært løs og utstabil forfra.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Norsk Schnauzer Bouwier Klubb, 05.02.06.

Dommer: Arne Foss.

Kritikk: Bra kjønnspreg, maskulint hode. Bra uttrykk, lovende ører. Tilstrekkelig vinklet i fronten,

bra kropp for alder. Typisk hale, beveger seg noe for trippende, løs i fronten.

Velstelt pels.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

i167381626_68716.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...