Gå til innhold
Hundesonen.no

Random av dyrene


Sanne

Recommended Posts

Skrevet

Slenger bare inn litt diverse bilder her jeg, av fineste dyrene i verden :)

i78108_Bilder134019.JPG

i78109_Bilder134024.JPG

Bamse og Calvin i samme stol :) Et sjeldent syn.

i78110_Bilder134029.JPG

i78111_Bilder134032.JPG

i78112_Bilder134035.JPG

i78113_Bilder134037.JPG

i78114_Bilder134042.JPG

i78115_Bilder134045.JPG

i78116_Bilder134048.JPG

i78117_Bilder134066.JPG

i78118_Bilder134072.JPG

i78119_Bilder134073.JPG

Skrevet

Hærlige bilder av hele gjengen :)

Hundene er selvsagt veldig skjønne, men herregud for en vakker katt! Må være noe av det peneste jeg har sett. :) Er det en Main Coone?

Er så frekk at jeg svarer for henne jeg :) Det er en Sibirkatt ^^ (Han har egen tråd her inne også, pene pusen :))

Skrevet

Hundene er selvsagt veldig skjønne, men herregud for en vakker katt! Må være noe av det peneste jeg har sett. :) Er det en Main Coone?

Tusen takk! Han er faktisk ulidelig skjønn og tidenes rampegutt, men så sjarmør at han lett får alle på sin vei rundt lilletåa :) Han er beste katta ever på alle måter!

Hahah, lundehund tær :) Kjempe søte!

Hihi! Takk :)

Hærlige bilder av hele gjengen :)

Er så frekk at jeg svarer for henne jeg :) Det er en Sibirkatt ^^ (Han har egen tråd her inne også, pene pusen :))

Ja de er herlige! Ingen tvil om det :)

Ooo, "finne fineste pusen".

Og ja, han har sin egen tråd som vil bli oppdatert minst like ofte som hundenes, så bare å følge med på utviklinga hans der ja :) Han fyller straks 5 mnd, så har enda en god del vekst igjen! Iiih håper han blir stooor!

  • 1 month later...
Skrevet

i79126_Bilder148140.JPG

i79127_Bilder148145.JPG

i79128_Bilder148151.JPG

i79129_Bilder148179.JPG

i79130_Bilder148265.JPG

i79131_Bilder148274.JPG

Fineste voffsene og katta^^ Btw Calvin sin tråd blir også oppdatert nuh for de som er interessert i å se mer bilder av fiiiineste pusen ;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...