Gå til innhold
Hundesonen.no

Fatboy hundeseng


Mari

Recommended Posts

Skrevet

Biabed'en holder på å gå opp i sømmene igjen, og jeg gidder ikke bytte en hundeseng for tredje gang. En hundeseng skal leve i over et år liksom, spesielt når den er såpass dyr som en Biabed. Så nå får den leve videre i bilen til den er så herpa at den pælmes, og jeg er klar for å prøve noe nytt. Noen som har Fatboy?

Går det an å ta av trekket?

Liker hunden din den?

Er den lett å holde ren?

Er den slitesterk?

Bråker den? Har den knitrelyd som i type regntrekkstofflyd?

All info ønskes please. Tikk takk filibombombom. :)

Skrevet

Nå aner jeg ikkeno om fatboy, men denne hjemmesia er HØYT verdsatt av amerikanske GD eiere :)

http://www.bowwowbeds.com/

Hm, dette er en mulighet. Ikke kjempedyrt om man kjøper puter/dyner fra Ikea. Det spørs jo litt på frakta.

Vet du hvor godt hundehårene blir sittende fast? Fyda er en megarøyter, og denne er i grov bomull. Vil gjerne ha en som er lett å holde ren.

Ikke fatboy, men denne synes jeg ser veldig solid og god ut, med trekk som man kan kneppe av og på for å vaske eller skifte ut :) Jeg synes den ser med behagelig ut enn fatboy (finere og)

Enda en link

Synes denne ble litt dyr siden det kommer frakt og moms i tillegg. Og litt for flashy.

Skrevet

Fatboyen er genial - den er enkel og gjøre ren også - vi har fire av de på jobben - med masse sikkel og styr og grising - og de er veldig slitesterke :)

Skrevet

Hm, dette er en mulighet. Ikke kjempedyrt om man kjøper puter/dyner fra Ikea. Det spørs jo litt på frakta.

Vet du hvor godt hundehårene blir sittende fast? Fyda er en megarøyter, og denne er i grov bomull. Vil gjerne ha en som er lett å holde ren.

De sier det bare er å riste, ev banke ut hårene om man tar det jevnlig (en gang i uka). Resten går av i vaskemaskina, og den kan trommles på kald luft/lav temp. Det er nettopp fordi bomullen er grov at hårene ikke kiler seg fast i fibrene, men løsner fort :) Jeg har veeldig lyst på, men ike funnet en farge som er helt meg ennå. Frakta tror jeg er ok, husket at jeg satt å regnet på det en gang, og den var slett ikke avskrekkende.

International shipping is automatically calculated at checkout depending on the weight of your order.
Lag en prøveordre, så kommer det opp :)
  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...