Gå til innhold
Hundesonen.no

Fatboy hundeseng


Mari

Recommended Posts

Skrevet

Biabed'en holder på å gå opp i sømmene igjen, og jeg gidder ikke bytte en hundeseng for tredje gang. En hundeseng skal leve i over et år liksom, spesielt når den er såpass dyr som en Biabed. Så nå får den leve videre i bilen til den er så herpa at den pælmes, og jeg er klar for å prøve noe nytt. Noen som har Fatboy?

Går det an å ta av trekket?

Liker hunden din den?

Er den lett å holde ren?

Er den slitesterk?

Bråker den? Har den knitrelyd som i type regntrekkstofflyd?

All info ønskes please. Tikk takk filibombombom. :)

Skrevet

Nå aner jeg ikkeno om fatboy, men denne hjemmesia er HØYT verdsatt av amerikanske GD eiere :)

http://www.bowwowbeds.com/

Hm, dette er en mulighet. Ikke kjempedyrt om man kjøper puter/dyner fra Ikea. Det spørs jo litt på frakta.

Vet du hvor godt hundehårene blir sittende fast? Fyda er en megarøyter, og denne er i grov bomull. Vil gjerne ha en som er lett å holde ren.

Ikke fatboy, men denne synes jeg ser veldig solid og god ut, med trekk som man kan kneppe av og på for å vaske eller skifte ut :) Jeg synes den ser med behagelig ut enn fatboy (finere og)

Enda en link

Synes denne ble litt dyr siden det kommer frakt og moms i tillegg. Og litt for flashy.

Skrevet

Fatboyen er genial - den er enkel og gjøre ren også - vi har fire av de på jobben - med masse sikkel og styr og grising - og de er veldig slitesterke :)

Skrevet

Hm, dette er en mulighet. Ikke kjempedyrt om man kjøper puter/dyner fra Ikea. Det spørs jo litt på frakta.

Vet du hvor godt hundehårene blir sittende fast? Fyda er en megarøyter, og denne er i grov bomull. Vil gjerne ha en som er lett å holde ren.

De sier det bare er å riste, ev banke ut hårene om man tar det jevnlig (en gang i uka). Resten går av i vaskemaskina, og den kan trommles på kald luft/lav temp. Det er nettopp fordi bomullen er grov at hårene ikke kiler seg fast i fibrene, men løsner fort :) Jeg har veeldig lyst på, men ike funnet en farge som er helt meg ennå. Frakta tror jeg er ok, husket at jeg satt å regnet på det en gang, og den var slett ikke avskrekkende.

International shipping is automatically calculated at checkout depending on the weight of your order.
Lag en prøveordre, så kommer det opp :)
  • 2 weeks later...

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...