Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Dette er ikke min, men typen min sin lille frekkas :D

Navnet er Turbobull Olecranon, men Felix til daglig.

Er en overivrig oppmerksomhetsyk liten tass som ødlegger alt som er i nærheten! Kjempehærlig :P

DSC_0197.jpg

DSC_0119.jpg

DSC_0176.jpg

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg vil gjerne vite mer, da jeg er blitt bedtatt av denne rasen :) Alt fra personlige erfaringer, til sykdommer og rasestandard mottas med takk og bilder da selvfølgelig :) Har vært endel og kikket rundt på forskjellige nettsider, og blir ikke lei av å lese om dem.

  • 2 months later...
Skrevet

Dette er ikke min, men typen min sin lille frekkas :aww:

Navnet er Turbobull Olecranon, men Felix til daglig.

Er en overivrig oppmerksomhetsyk liten tass som ødlegger alt som er i nærheten! Kjempehærlig :aww:

DSC_0197.jpg

DSC_0119.jpg

DSC_0176.jpg

Så han var fra Turbobull men har dere fått han fra Shaka savoy? Mona Lura?

  • 2 weeks later...
Skrevet

Issie <3

Turbobull Crista Iliaca

Kullsøster til Felix over her faktisk.

Ei fantastisk hærlig jente som begynner å bli voksen. :)

Bilde#1 Iført en vakker hjemmeomsydd genser.

Bilde#2 Litt våt etter mye tumling i snøen i skogen.

Bilde#3 Issie var så pågående for oppmerksomhet på min trøtte bror som var innom, at han mente skjerfet var en passende julegave.

post-7756-0-20901900-1298317538_thumb.jp

post-7756-0-42115500-1298317546_thumb.jp

post-7756-0-02341200-1298317552_thumb.jp

  • 8 months later...
Skrevet

Jeg har ikke hatt så veldig mye med rasen å gjøre,men har ei jeg jobbet med som driver oppdrett,og de jeg har truffet der har bare vært helt nydelige og gode! :wub:

Min samboer synes de er så stygge,så jeg kan bare glemme å få en... :icon_cry:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Noen spm. Hva er ca vanlig størrelse på en bullterrier(vekt)? Hvordan er de på og ha løse, jaktinnstinkter osv? På hjemmesiden til terrier klubben står det noe sånnt som at man kan aldri ha to bullterriere av samme kjønn, vertfall ikke hanner. Er det så ekstremt med sammkjønnsagresjon på rasen? Helse på rasen? Og er det noen allrighte oppdrettere her i norge? :)

Håper noen kan svare :)

Skrevet

Noen spm. Hva er ca vanlig størrelse på en bullterrier(vekt)? Hvordan er de på og ha løse, jaktinnstinkter osv? På hjemmesiden til terrier klubben står det noe sånnt som at man kan aldri ha to bullterriere av samme kjønn, vertfall ikke hanner. Er det så ekstremt med sammkjønnsagresjon på rasen? Helse på rasen? Og er det noen allrighte oppdrettere her i norge? :)

Håper noen kan svare :)

Jeg kan ikke noe spes om rasen,men hu jeg kjenner,har to hanner og to tisper sammen,å det er ingen problem ihvertfall :) Nå er de hannene kullbrødre da,vet ikke om det har noe å si.

Skrevet

Bullterriere pleier å gå bra sammen med hunder av samme kjønn hvis de er oppvokst sammen eller er mye sammen ellers. Fremmede hunder pleier ikke å bli like godt mottatt :D 3 gode stikkord er sosialisering, sosialisering og sosialisering!

Skrevet

Det er bra, var egentlig det jeg så for meg :) Hvordan er helsa på de da? Hva må man være ops på?

De jeg kjenner har ikke hatt NOEN helseproblemer, men har hørt at det er noe HD og noe allergi...mer enn det vet jeg ikke...

Skrevet

Spørsmål angående mini bull terrier, er dette en egen rase? Møtte på en eier som var litt fornærmet over at jeg ikke skjønte at hans 5 måneder gamle valp var mini bull, og ikke bull terrier. Helt ærlig hadde jeg aldri hørt om mini-varianten.

Skrevet

Det eneste som skiller de to er størrelsen, ellers er de svært homogene. Det er det jeg har lært ihvertfall :)

Kaja - de kan vel også sammenliknes med katter :) De vil når de vil, og når de ikke vil så er det bare å gi opp :P Når det er sagt - når de vil kan de være skikkelig flinke! Så en som gikk agility en gang, dritflink! Og plutselig tok han med seg den ene hopp-pinnen og stakk :P hehe. Arnt (?) har jo en, som han går litt spor med å sånn. Men var pga jeg-kan-når-jeg-vil at han kjøpte seg den retrieveren.

Ja, en gang skal jeg ha en bulle - *elsk* :wub:

Skrevet

De jeg kjenner har ikke hatt NOEN helseproblemer, men har hørt at det er noe HD og noe allergi...mer enn det vet jeg ikke...

Wow, da er de heldige! Tror ikke jeg har møtt en eneste uten minst en av de helseproblemene i større eller mindre grad, jeg!

Skrevet

Møter av og til en Bulle på tur :) Han er i hvert fall veldig omgjengelig og leker fint med min hund :) Virker som han har en herlig personlighet også... :D

Synes ikke de var spesielt pene før jeg heller, men nå får jeg bare mer og mer sansen for Bull terrier :wub:

Skrevet

Spørsmål angående mini bull terrier, er dette en egen rase? Møtte på en eier som var litt fornærmet over at jeg ikke skjønte at hans 5 måneder gamle valp var mini bull, og ikke bull terrier. Helt ærlig hadde jeg aldri hørt om mini-varianten.

Viss jeg ikke har misforstått så er det en egen rase ja, men den har samme standard som vanlig bullterrier, med unntak av øvrig vektgrense på 15kg(tror jeg), mens den vanlige ligger på 20-35 iflg internett :)

Skrevet

Viss jeg ikke har misforstått så er det en egen rase ja, men den har samme standard som vanlig bullterrier, med unntak av øvrig vektgrense på 15kg(tror jeg), mens den vanlige ligger på 20-35 iflg internett :)

Takk for svar! Da var det kanskje ikke så kjemperart at jeg ikke så forskjell på valpen da!

EDIT: Herlige hunder altså!

  • 3 weeks later...
Skrevet

Viss jeg ikke har misforstått så er det en egen rase ja, men den har samme standard som vanlig bullterrier, med unntak av øvrig vektgrense på 15kg(tror jeg), mens den vanlige ligger på 20-35 iflg internett :)

Rasestandarden til FCI er ikke enig med deg.

Den sier at eneste forskjell på Bull Terrier og Miniatyren faktisk er høyden.

Miniatyr skal ikke ha en skulderhøyde høyere enn 35,5cm.

Det står også bemerket at det ikke er noen vektbegrensning.

Skrevet

okei, leste på terrierklubben sine sider jeg. antar at høyden blir litt begrenset av vekten også ;)

Pussig nok viser Terrierklubben sine sider til den samme rasestandarden som NKK sine sider.. Der det ikke står noe som helst om vekt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...