Gå til innhold
Hundesonen.no

Din hunds personlighet


Taz

Recommended Posts

Skrevet

Legg ut det bildet som du mener gjenspeiler din hunds personlighet best. :cry:

Hvilken personlighet tror du Diego har? :)

Arrogantsomfaen.jpg

Skrevet
Legg ut det bildet som du mener gjenspeiler din hunds personlighet best. :cry:

Hvilken personlighet tror du Diego har? :(

Arrogantsomfaen.jpg

Er ikke Diego kongen på haugen då?

han ser litt ned på deg ja :)

han er så nydelig altså

Skrevet

han ser ikke på meg, men på pinnen jeg holder i hånda.. hehe.. to sekunder etter bildet er tatt har han "angrepet" meg

Puma7.jpg

Skrevet

Buster_sh.jpg

Slik ser buster ut rett før han deler ut smellkyss, eller hiver seg oppå deg for å få kos :D

Å smellkyss å kosemoseklemmer er han slettes ikke gjerrig med :D

Skrevet

Hehe.. Dette bildet speiler Chessea bra. Hun er den beste tiggeren i verden.. Hun ELSKER mat over alt på jord. Og ironisk nok, får hun ganske ofte viljen sin... Jeg KAN IKKE motstå det tiggetrynet der.. :oops: :oops: :D

uke460093mp.jpg

Skrevet

Dette er typisk dem :D

EnyaogMalaisenga.jpg

Dette er typisk Mala, hun er så opptatt av alt annet at hun ikke får med seg at det kommer en bølge :D

Malaiblgene.jpg

Dette er typisk Enya... Hun er så utspekulert at hun løper ut i gangen og står og logrer (noe hun alltid gjør når det kommer folk) når jeg reiser meg opp av stolen for å se hvem det er som kommer løper hun inn på Datarommet og stjæler stolen!

Enyaistolen.jpg

Skrevet

her har dere ask :D

ask1009.jpg ute er det full fart hele tiden...

ask1003.jpg Men inne tar vi det med ro :D

det er sagt om buhunden: ute, hard og stri, inne mjuk og blid :D er ikke helt enig med det første, men det andre kan jeg skrive under på ;)

Skrevet

chikveld02.jpg

Syntes dette sier så mye om Chicka Blid og fonøyd hund på tur.

Im000455.jpg

Chicka er en skikkelig sofagris, og det beste er når hun får låne dyna og puta mi og sove...bortskjemt? neeeei... :mrgreen:

chickameg0011.jpg

Chicka elsker og være med meg overalt,her er hun medpå travbanen og ser på løp. :D

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...