Gå til innhold
Hundesonen.no

Sovepose til hund


Poter

Recommended Posts

Skrevet

Noen som har prøvd "sovepose" til hund, som denne? Jeg setter det i anførselsestegn fordi jeg ikke ser på dette som en skikkelig sovepose man bruker ute. Den ser jo litt praktisk ut til hunder som f.eks sover på soverommet når det er kaldt. Eller til å ha på hytta når den sover der. Men ser gjerne for meg at hunden like godt legger seg oppå hele "soveposedelen" og ikke har vett til å krype under :icon_confused:

Skrevet

Vel, Bajaz har soveposer, eller koseposer som jeg kaller det. Er foret inni og blir egentlig som ett putetrekk, så ikke helt lik denne. Men han elsker den, og vurderer å få sydd en lik en til Turbo ; )

Skrevet

Det hørtes koselig ut :icon_confused: Er det noe du har laget selv? Jeg ser at lille labraåååren har tendenser til å ville legge seg under pledd, så kanskje han ville hatt nytte av noe soveposelignende greier når vi er på hytta og slikt. Han er også litt mer frossen av seg enn aussiene vi har hatt.

Skrevet

Du har jo Jægerens hvilepose, kommer i fóret versjon og i en vanlig versjon. Mye brukt på jakthunder i pausene.

En sånn ser jeg for meg at jeg kunne brukt på teltturer, men ikke innendørs (sover med vinduet åpent og da blir det fort kaldt på vinteren). Den jeg linket til i startinnlegget synes jeg ser bra ut med tanke på at den har en åpen åpning, om dere skjønner hva jeg mener. Det gjør det antakelig ikke så vanskelig å komme seg inn i.

Skrevet

En sånn ser jeg for meg at jeg kunne brukt på teltturer, men ikke innendørs (sover med vinduet åpent og da blir det fort kaldt på vinteren). Den jeg linket til i startinnlegget synes jeg ser bra ut med tanke på at den har en åpen åpning, om dere skjønner hva jeg mener. Det gjør det antakelig ikke så vanskelig å komme seg inn i.

Det er sant, samme tenker jeg.. men tror som ble sagt, at hunden antageligvis blir liggende oppå.

Går jo an å bare kjøpe barnedyne og ha oppi en biabed f.eks.

Skrevet

Ja, kan jo ha dekken på og var vel egentlig det jeg hadde tenkt også, men så var det jo litt kult med ei sånn seng, da :icon_confused:

Skrevet

Amiga sniker seg alltid inn i kattehuset til svigers, hun elsker det.

Kattehus%20Kennel.jpg

Til vanlig ligger hun i en slik en som på bildet under, bare uten plastkassa. Er egentlig sofa "trekk" til plastkasser. Men den er så fin å ha liggende på gulvet, og er det veldig kaldt og på telttur etc så snører jeg den veldig godt igjen så ligger hun goooooodt nedi der og har bare hodet tittende opp.

Border Collien har begynt å stjele senga til Amiga stadig vekk fordi den er så varm og god :icon_confused:

0180002827.jpg

Slik ble det når jeg stappa "senga" inn i buret

38531_10150219007530464_804145463_13502719_1309619_n.jpg

Skrevet

Så riktig så koselig ut det der :lol:

Hu synes det ja :)

Når vi var på teltturen med sonen hadde jeg med den og snøret den godt igjen og bikkja lå nok varmest av alle på turen :hmm:

Hjemme er den liggende sånn at hu kan krølle seg litt innunder kanten når det er kaldt. Jeg fant alsidig bruk til noe som var designet for en seng jeg :icon_confused:

Og sånn ser det ut når et stk border collie sniker seg oppi og krøller seg sammen

IMAG0047.jpg

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...