Gå til innhold
Hundesonen.no

Utroskap


vima2k

Recommended Posts

Jeg og ei venninde begynte og prate om det tema "utroskap".

Jeg, mente det var utroskap og tenke på noen andre mens man har samleie, og være i fysisk kontakt med det andre kjønn (samme kjønn også).

Hun, mente det var utroskap, bare det og ha sex med en annen. Og hun mente det ike var utroskap det og tenke på noen under samleie og kysse en annen.

Hva tenker dere ?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 62
  • Created
  • Siste svar

Enig med Rocket. Tanker er lov, men kan vel ikke være et sunt forhold hvis man går rundt å drømmer om andre eller har fantasier med andre enn kjæresten. Er man intim med noen så kaller jeg det utroskap. Det være seg et kyss eller "kosing"..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hvis man ligger i sengen, har sex, og det plutselig detter inn en tanke om en eller annen, det være seg bestekompisen, en gammel klassekamerat, mamma, en onkel eller hvasomhelst, så er jo ikke det utroskap? Men ligger man og tenker på en annen for å i det hele tatt bli tent, så er det kanskje på tide å revurdere forholdet.. Eller sexen.

Å gi noen et lett vennskapelig kyss, som på spøk, liksom, er i mine øyne ok. Å sitte og kline med noen når man er på byn, fordi man vil kline med den personen, er utroskap. Da bryr man seg ikke med kjæresten, tydeligvis, og da har ikke forholdet noen fremtid.

Og selvsagt, alt forbi et kyss, er jo da såklart utroskap.

Om noen derimot tvinger seg til et kyss fra deg, kan man jo ikke si at du har vært utro. Har opplevd det selv, og han fikk seg en skikkelig bitchslap. :ahappy: Da var jeg forsåvidt singel også, så ingen som ble såret, annet enn jeg selv. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Enig der ja, Å få en tanke i hode under seg (om en annen) er ike noe å kalle utroskap, men å tenke.... og tenke og virkelig tenke på en annen, det er det jeg definerer som utroskap

Men altså.. Man er jo ikke UTRO selv om man tenker på en annen. Å være utro, er jo å ikke være trofast. U-tro, sant? Man kan ikke kontrollere, eller vite om, andres tanker, hvis de ikke velger å fortelle dem selv. Meeen, hvis man går og tenker og tenker og tenker på en annen, da er man jo ikke virkelig interessert i den kjæresten man har? Og da er det på tide å ende forholdet, for begges skyld.

Men jeg vil ikke kalle det utroskap, bare... ufin oppførsel, og et godt tegn på at det forholdet man er i, er på vei rett vest. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tafsing, kyssing, kosing og heftigere enn det er helt klart utroskap som jeg ikke hadde tolerert i det hele tatt!

Men dette med tanker er veldig vanskelig. Jeg vil kalle det utroskap om jeg tenker på bestekompisen mens jeg har sex med typen. Og ett kyss på spøk er ikke ok...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Tafsing, kyssing, kosing og heftigere enn det er helt klart utroskap som jeg ikke hadde tolerert i det hele tatt!

Men dette med tanker er veldig vanskelig. Jeg vil kalle det utroskap om jeg tenker på bestekompisen mens jeg har sex med typen. Og ett kyss på spøk er ikke ok...

Veldig enig med deg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg er glad eg har en mann som ikke ville kastet meg ut visst eg hadde gitt en kompis ett kyss på kinnet.

Sex og klining er utroskap i mitt hode.

Hva han måtte tenke på under sex er hans sak så lenge han ikke tenker på bestevenninen min.

Får være grenser på hva eg skal styre.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utro kan være så mangt - kommer helt an på personene. Tanker er ikke å være utro, men hvis man MÅ tenke på andre osv, så bør man vurdere sitt forhold tror jeg.

Noen syns det å sitte i fanget er over grensen, mens andre lar partneren ha seg med andre uten å nå grensen - det er bare det å være tro - altså følge det man er enige om og ikke trå over denne grensen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utroskap er å gå over grenser man har blitt enige om. At man selv ikke tålererer at partneren så mye som tenker på et annet menneske, betyr ikke at alle har en så ekstrem definisjon av utroskap.

Amen.

Og i motsatt ende - for noen er det greit å ha sex med andre, uten at det gir utroskap og sjalusi.

Folk er forskjellig, takk og lov, det viktigste er at de som er i relasjonen er klar over hverandres smertegrenser, og respekterer disse.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sangen "Din tanke er fri, hvem tror du den finner" var det første jeg kom til å tenke på når jeg leste dette :P

Neida, men det blir jo opp den den enkelte i grunn. Jeg synes ikke det kvalifiserer som utroskap før det er fysisk jeg da, men det er meg. Om han vil tenke på Mor Theresa, naboen eller Pamela, så be my guest (så lenge jeg slipper å høre noe om det :ahappy: ). Ligger han derimot med noen andre, eller sitter med tungen midt i halsen på noen på fest, ja da er min grense nådd.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Eg er glad eg har en mann som ikke ville kastet meg ut visst eg hadde gitt en kompis ett kyss på kinnet.

Sex og klining er utroskap i mitt hode.

Hva han måtte tenke på under sex er hans sak så lenge han ikke tenker på bestevenninen min.

Får være grenser på hva eg skal styre.

Enig!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sangen "Din tanke er fri, hvem tror du den finner" var det første jeg kom til å tenke på når jeg leste dette :P

Neida, men det blir jo opp den den enkelte i grunn. Jeg synes ikke det kvalifiserer som utroskap før det er fysisk jeg da, men det er meg. Om han vil tenke på Mor Theresa, naboen eller Pamela, så be my guest (så lenge jeg slipper å høre noe om det :P ). Ligger han derimot med noen andre, eller sitter med tungen midt i halsen på noen på fest, ja da er min grense nådd.

Det er da man ikke bør rope ut feil navn i senga. "Åh du salige Mor Theresa" hadde nok gitt de fleste en litt turn-off. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Men hvordan ser folk her på det med å snakke med andre over nett f.eks?

Så lenge det er på vennskapelig nivå så må vel det være greit? Man må da kunne ha venner av alle kjønn som man kan snakke med om ting man ikke vil ta opp med partneren sin og, uten at dette skal bunne i utroskap og sjalusi. Men, om man ligger på nivå at man ikke kan tenke på en annen person uten å være utro, så går vel chatting den veien også. Dessuten er det jo forskjell på hvor man treffer vedkommende synes jeg, og om man spiller med åpne kort eller ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil jo si at flørting både er lov og en nødvendighet for at man skal trives i et langvarig forhold. MEN- det er forskjell på flørting og flørting ... Flørting med tanker om at det skal bli noe mer er ikke lov. Uskyldig flørting er lov. Både over nett og ikke nett ... Å sende nakenbilder og sånt på nett synes jeg bare er teit, forhold eller ikke :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg vil jo si at flørting både er lov og en nødvendighet for at man skal trives i et langvarig forhold.

Hvordan er flørting en nødvendighet for å trives i et forhold? Mulig at det er en nødvendighet i ditt forhold, men sånt er vel ellers ganske individuelt? Det er ikke en nødvendighet for meg egentlig, og jeg var sammen med en dude i ni år. Jeg og Mannen er nå på vårt fjerde år, og flørting er ikke bittelitt et savn en gang.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, det var vel litt dårlig formulert, enig der! Nå er jo flørting også et veldig relativt begrep da, noen (som jeg) bruker termen "flørting" om mye mer enn sånt som har seksuelle undertoner, mens for andre er flørting kun sånt som spiller opp til noe mer fysisk noe. Sistnevnte er absolutt ikke noe jeg har behov for :ahappy: Fryktelig vanskelig å forklare, og kanskje flørting egentlig er helt feil ord også, men det handler om å slå an en spøk, en tone i samtalen og mye humor. Kopiert fra lommelegen: "Når du flørter får du bekreftet at en annen person synes at du er interessant, og du får følelsen av å bli sett. Flørt trenger ikke å være mer enn at en ukjent person sitter og ser på deg på bussen, og etter hvert smiler litt. Det hjelper på humøret, og du smiler kanskje litt bredere når du går av bussen enn da du gikk på.. Alle har behov for oppmerksomhet, og denne typen oppmerksomhet er sunn for oss." Det er denne typen flørting jeg sikter til, og som for mange er noe som er både fint og nødvendig- uansett om man er i et forhold eller ikke.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
    • Wow, det er så flott å se at de får selvtillit av arbeidet. Gratulerer med debuten!
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...