Gå til innhold
Hundesonen.no

Utstilling på Bønes (bsbk) 25/26 sept'10


Synnikken

Recommended Posts

Nærmer seg med stormskritt!

Hvem skal på utstilling her i Bergen denne helgen? Hva skal du stille?

På lørdagen skal jeg stille på en annen mindre utstilling i nærheten, men søndag skal jeg stille Boris her.

Gleder meg.

Caius kommer til å være med som maskot, så om noen vil hilse på skal vi nok få fikset det :getlost:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar

Caius kommer til å være med som maskot, så om noen vil hilse på skal vi nok få fikset det ;)

Jeg kommer selvsagt bort og kosenapper Caius :getlost:

Er der oppe begge dager. Belgerklubben har spesial lørdagen, og da skal jeg bare ha med meg Roma, og skal også stille forverts-valpen Tira.

Gigi skal få lov til å ligge og gro og vokse ;) ;) ;)

Søndag skal jeg stille Roma og Bravo ;)

Jeg skal opp og se på belgerne begge dager, tenker jeg. Også skal vi stille i lydighet klasse 2 :wub: Husker ikke en gang hvilke dag lydigheten går på, men satser på at jeg finner ut av det i tide :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nærmer seg med stormskritt!

Hvem skal på utstilling her i Bergen denne helgen? Hva skal du stille?

På lørdagen skal jeg stille på en annen mindre utstilling i nærheten, men søndag skal jeg stille Boris her.

Gleder meg.

Caius kommer til å være med som maskot, så om noen vil hilse på skal vi nok få fikset det ;)

Kommer med Nemi begge dager, Luno har ikke pels så han får bli hjemme. Og å kjekt at Caius kommer, og ikke minst så praktisk at det er ledig i dobbeltburet siden Luno blir hjemme :getlost:

Jeg kommer selvsagt bort og kosenapper Caius :wub:

Jeg skal opp og se på belgerne begge dager, tenker jeg. Også skal vi stille i lydighet klasse 2 ;) Husker ikke en gang hvilke dag lydigheten går på, men satser på at jeg finner ut av det i tide :)

Oho, håper det ikke kræsjer med utstillingen så vi får sett dere ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer med Nemi begge dager, Luno har ikke pels så han får bli hjemme. Og å kjekt at Caius kommer, og ikke minst så praktisk at det er ledig i dobbeltburet siden Luno blir hjemme :getlost:

Og enda mer praktisk at jeg har plass til det dobbeltburet i min bil :wub:

Oho, håper det ikke kræsjer med utstillingen så vi får sett dere ;)

Hihi, kanskje du kan hjelpe meg med å huske på hvilke dag vi skal i lydighetsringen da :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Kommer med Nemi begge dager, Luno har ikke pels så han får bli hjemme. Og å kjekt at Caius kommer, og ikke minst så praktisk at det er ledig i dobbeltburet siden Luno blir hjemme :getlost:

*ler* Jammen, det er greit.. Vet hvor du bor så henter han hjem igjen når du blir gal av sutringen *fnis*

Og enda mer praktisk at jeg har plass til det dobbeltburet i min bil :wub:

Kjøp din egen saluki! :);)

Lydigheten går lørdag btw!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Og enda mer praktisk at jeg har plass til det dobbeltburet i min bil ;)

:wub:

*ler* Jammen, det er greit.. Vet hvor du bor så henter han hjem igjen når du blir gal av sutringen *fnis*

;)

;)

Tusen takk, da regner jeg med at du hjelper EA med å holde styr på meg? :getlost:

Uhu, tenker Synnøve skal få jobben med å holde styr på begge to jeg siden jeg sliter litt i den avdelingen jeg og :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

;)

Tusen takk, da regner jeg med at du hjelper EA med å holde styr på meg? :getlost:

Erhm.. ja Jum.. prøve! ;)

Uhu, tenker Synnøve skal få jobben med å holde styr på begge to jeg siden jeg sliter litt i den avdelingen jeg og :wub:

:) Hmm... mon tro om jeg ikke får ta med litt gaffatape ellernoe.. ;)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
    • Jeg tror hun bjeffer når hun blir stressa. Det brukes som en protest, under stress, som et språk hun bruker for det aller meste nå på sine eldre dager. Det hender hun tisser litt inne,som regel på min side av senga. Hun skjønner ikke helt greia med å gå på do før vi skal dra lenger. Hun er vant til åpen dør til hagen, så vi må følge henne rundt for å passe på at hun gjør det hun må før vi drar. Kom på at hun heller ikke vil være i et annet rom når vi er hjemme. Hun vil ikke ligge og hvile på et annet rom,da må vi være der sammen med henne. Vi hadde en som skulle reparere komfyren her ved to anledninger. Da var mannen oppe med reparatøren,mens jeg og hundene var i kjellerstua og på soverommet. Den ene gangen hadde jeg radioen på,da fikk hun ikke med seg at han kom. Den andre gangen bjeffa hun omtrent hele tiden de tre timene mannen var her. Hun vil ha tilgang til hele huset, slik hun har hatt siden vi flyttet hit for snart 6 år siden, og stengte dører er ikke greit. Da bjeffer hun hele tiden. Hun vil ikke være på soverommet og kjellerstua med stengt dør, ikke på soverommet, og hun vil ha oversikten slik at hun kan gå der hun føler for selv. Hun er fysisk sprek, men jeg er usikker på det mentale. Hun inviterer junior til lek selv,og synes det er veldig gøy en stund,men når hun ikke orker mer,så er hun så mild at hun ikke sier i fra klart nok til den yngste. Og junior er sterkere og naturlig nok mer utholdende,så da blir det for mye for henne. Junior vil mer enn gjerne løpe, leke og herje hele tiden,så vi må inn for å stoppe det ofte. Hun begynner jo å roe seg litt mer, men er fortsatt ganske umoden som lapphunden ofte kan være ganske lenge. Og da blir det mye bjeffing. Da skiller vi de. Det er jo ikke så lett å få gjort når de er alene,og derfor tenker vi det er best for den gamle at de er hver for seg. Men,hun bjeffer når de er alene sammen og junior ligger og sover også,så hvorfor,det vet vi ikke. Det eneste som stopper bjeffingen i alle situasjoner stort sett,er så lenge hun har en frossen kong eller noe annet å tygge på. Da er det som regel stille til hun er ferdig med det, og så er det på igjen med bjeffingen. Hun elsker mat,går helt i transe og koser seg så hun er helt i sin egen verden. Så ja,det er ikke bare en ting, men det mest utfordrende akkurat nå,er at det blir vanskelig når de ikke kan være alene i samme hus. Jeg har prøvd å snakke til henne via kamera for å roe henne når hun bjeffer så mye,men da eskalerer det enda mer fordi hun ikke ser meg. Og junior blir jo med i bjeffekoret,og står da å uler. Vi har heldigvis meget tålmodige naboer, men det går jo ikke i lengden når de hører lyden inn i husene sine i timevis. Jeg synes egentlig løsningen med at den gamle har hele huset med tilgang til kjeller, mens junior har gangen med en kompostgrind mellom de burde være en god løsning, men det synes altså ikke pensjonisten vår at var greit.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...