Gå til innhold
Hundesonen.no

Får oss valp om fem uker!


Theri

Recommended Posts

Skrevet

Hei alle sammen!

Om fem (evt seks) uker får vi endelig valp! Da drar vi til Sverige for å hente vår lille staffordshire bull terrier gutt! Vi gleder oss kjempemasse! Sønnen vår på 5 år har fått bestemme navn, og knøttet skal hete Bolt! Valpene ble født i midten av august, så vi må bare smøre oss med tålmodighet frem til de blir leveringsklare. :wub:

Skrevet

Skal legge inn bilder så snart jeg vet hvilken valp vi får. Når valpene er ca seks uker gamle får vi vite hvilken som blir vår. Det er fordi oppdretter da har rukket å se hvordan gemyttet og oppførselen deres er, og har bestemt hvilken av de som egner seg best for oss som barnefamilie. :wub: Jeg gleder meg! Det er bare to guttevalper i dette kullet, og begge to var kjempenydelige, så uansett hvilken vi får så kommer vi til å få en skikkelig hjerteknuser!

Skrevet

Vi kjøper fra Kennel Joddricks! Var der for en uke siden å hilste på oppdretter, valpemor, og et eldre valpekull, og jeg er trygg på at vi kjøper valp fra en virkelig seriøs oppdretter som virkelig bryr seg om hundene sine. :wub:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Fler som snart får en liten Staff :icon_confused:

Vi skal hente vår i Sverige om 4 uker.. Var å besøkte han i går og falt pladask hele familien :lol:

Men vi er helt uerfarne mtp hund og mottar mer enn gjerne gode tips om hvordan vi skal ta han imot. Det hører vel med til historien at det finnes en 2 år gammel hann katt i huset også, som er VELDIG mammadalt!!

Skrevet

Dere som skal ha dere staff, husk å sørge for at det blir tatt blodprøve som sendes inn FØR dere passerer grensa!

Det SKAL gjøres med staffen.

Skrevet

Dere som skal ha dere staff, husk å sørge for at det blir tatt blodprøve som sendes inn FØR dere passerer grensa!

Det SKAL gjøres med staffen.

Ja, det tar oppdretter seg av :-)

Bare 3 uker igjen nå.... :icon_confused:

Skrevet

Det er bra! :D

Husk å få med en kopi av blodprøveskjemaet.. Det skal følge med papirene inn når du omregistrerer valpen..

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...