Gå til innhold
Hundesonen.no

Ingvilds EFIT 1. september


Ingvild

Recommended Posts

0735: God morgen!

4949517048_b9cb8715a6_z.jpg

0735 by ingvildbs, on Flickr

0834: Frokost.

4949517362_6ab4a90aea_z.jpg

0834 by ingvildbs, on Flickr

0932: Leser om John Stuart Mills syn på frihet.

4949517828_65b297a59b_z.jpg

0932 by ingvildbs, on Flickr

1035: Sitter fremdeles og leser, men gløtter ut av vinduet av og til og lar tankene flyte avgårde. Til å bo i en studentby med samme befolkningstall som Balestrand kommune, er det forresten ikke verst å ha en slik utsikt!

4949518316_ce9de12577_z.jpg

1035 by ingvildbs, on Flickr

1131: Venter på bussen og spiser gulrot.

4948929107_ff701a4885_z.jpg

1131 by ingvildbs, on Flickr

1235 + 1335: Forelesning i politisk teori på Chateau Neuf, med godeste Raino Malnes. I dag var han litt oppgitt fordi de ikke hadde klart å skaffe ham en overhead, men litt glad fordi han følte seg som Frank Sinatra når han stod på en scene med såpass mange publikumsplasser.

4949519028_33d20eac99_z.jpg

1235-1335 by ingvildbs, on Flickr

1432: Etter litt surring rundt Stortorvet fant jeg til slutt pappa og søster, som jeg hadde lunsj/middagsavtale med. :)

4948929989_e6563c2843_z.jpg

1432 by ingvildbs, on Flickr

1538: Vi sitter fremdeles på Stortorvets Gjæstgiveri, og snakker om framtid og fortid og gård og studier og reise og farmor og Tinka og de jeg bor med, og jeg kjenner at jeg er veldig glad i familien min.

4948930281_c802567ea9_z.jpg

1538 by ingvildbs, on Flickr

1630: På tide å betale og gå, og jeg er takknemlig for at pappa spanderer.

4948930671_0007b2ae5a_z.jpg

1630 by ingvildbs, on Flickr

1742: Tilbake på Sogn, innom for å hente post.

4949520670_a91d8c586d_z.jpg

1742 by ingvildbs, on Flickr

1835: Te og Sonen. :lol:

4949521096_1c53e29903_z.jpg

1835 by ingvildbs, on Flickr

1937: Jeg er på sightseeing i mitt nye nabolag. Trekker inn høstlukta, hører på Håkan Hellström, er glad og syns det er helt greit at det allerede er blitt så kaldt at det er godt å gå med ullgenser.

4949521556_776f8dd0e1_z.jpg

1937 by ingvildbs, on Flickr

2029: Kommer hjem og fniser litt av rettskrivingsferdighetene til enkelte av de utenlandske studentene som leter etter et sted å bo.

4948932753_be5cc64e6c_z.jpg

2029 by ingvildbs, on Flickr

2132: Kveldsmat!

4948933205_5df2514279_z.jpg

2132 by ingvildbs, on Flickr

Og den siste timen har jeg bare sittet her og soset. Alt i alt en ganske koselig høstdag i grunn, selv om jeg ikke akkurat har levd opp til idealbildet av heltidsstudenten. :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Koselig dag :lol:

Bor du på sogn studentby??

Området der er bare suuuuuuuupert for rekreasjon og turer. Jeg har vokst opp rundt 5 min. unna- i John Brandts vei, rett nedenfor Kringsjå skole (som forøvrig ikke var der da jeg vokste opp. Da var det bare jorde og skog på den siden av huset vårt mot sognsvann og videre inn i marka, mens vi hadde utsikt over "hele byen" fra balkongen på andre side *sukk*

Skulle gjerne bodd i det området på ny!

Er det ikke lov med hund der?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Veldig fine bilder du har tatt! Ser skikkelig profft ut :lol:

Hahaha :) Men takk! :)

Så mange fine stemningsfulle bilder :) Håper du trives i Oslo da :)

Jepp, trives i Oslo! Men det er jo heller ingen fremmed by for meg, da. :D

Jeg ble plutselig veldig nysgjerrig, hvilken vei er det du står i på det ene bildet når du går tur? Fikk sikkelig Déjà vu av det bildet =P

Hmm, der tuslet jeg vel bortover Bregneveien på Sogn.

Edit:

Koselig dag :)

Bor du på sogn studentby??

Området der er bare suuuuuuuupert for rekreasjon og turer. Jeg har vokst opp rundt 5 min. unna- i John Brandts vei, rett nedenfor Kringsjå skole (som forøvrig ikke var der da jeg vokste opp. Da var det bare jorde og skog på den siden av huset vårt mot sognsvann og videre inn i marka, mens vi hadde utsikt over "hele byen" fra balkongen på andre side *sukk*

Skulle gjerne bodd i det området på ny!

Er det ikke lov med hund der?

Jepp, bor på Sogn Studentby! :) Syns det er et veldig herlig område jeg, også! Rolig og nært Nordmarka, men samtidig nokså sentralt.

Nei, det er ikke lov med dyr i noen av Studentsamskipnadens boliger ... men det er ikke sikkert Tinka hadde blitt med selv om jeg hadde bodd et sted det er lov med hund, heller. Hun ble kjøpt som familiehund, og er på mange måter mer knyttet til mamma og pappa enn til meg. De skal dessuten flytte ut på landsbygda, og det vil hun trives vanvittig mye bedre med enn hun hadde trivdes i Oslo.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, mimre til studietiden, savner den av og til, kjenner jeg. John Stuart Mill har jeg veldig sansen for.

Men du, hva står i bakgrunnen av forelesningssalen? Jeg ble litt nysgjerrig når jeg leste "ertet og tissi" - og mitt hode fikk det til å bli pubertet og tissing... Uten at jeg vet logikken :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Åh, mimre til studietiden, savner den av og til, kjenner jeg. John Stuart Mill har jeg veldig sansen for.

Men du, hva står i bakgrunnen av forelesningssalen? Jeg ble litt nysgjerrig når jeg leste "ertet og tissi" - og mitt hode fikk det til å bli pubertet og tissing... Uten at jeg vet logikken :)

Haha, det står "Hjertet og tissen". :) Det er navnet på en teaterforestilling som går der nå for tiden, så det er en del av kulissene, uten at jeg vet helt akkurat hvordan!

Haha, si fra om du vil låne valp! Er ikke bare gøy for tiden nei (akkurat en halvtime siden han rev i stykker en ganske ny genser :lol: ).

Åååh, den tiden der kan være frustrerende! Jeg ble gal av å ha Tinka innimellom da hun var liten, men det har jeg jo helt glemt/fortrengt, for nå er jeg nesten valpesyk igjen. Bare nesten, da. Valper er i grunnen best når de er noen andre sine, så jeg kan skyve dem bort når de blir slitsomme. (Omtrent som med unger.) :)

Så fine bilder! Ser ut som om du har hatt en skikkelig behagelig og rolig dag. :)

Mhm. I grunnen en helt vanlig dag, også - alle dagene mine er slik, og det går selvfølgelig litt utover effektiviteten og produktiviteten. En eller annen gang skal jeg få slike egenskaper som selvdisiplin og flittighet på eget ansvar og initiativ, men det ser ut til at det tar litt tid enda før jeg innehar slike kvaliteter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...