Gå til innhold
Hundesonen.no

Vikingskipet


Maren

Recommended Posts

  • Svar 54
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Ordinær frist går jo ut på mandag allerede ser jeg. Damn, tiden går fort!

Med mindre magen setter en stopper for det er selvsagt planen at vi skal hit :)

Dette blir juniordebuten for fjorårets kull av de som bor østafjells iallefall.

Maren skal jo stille Elvis selv, i tillegg kommer Fogo vert jeg. Jeg håper at jeg har mulighet til å handle Tara selv. Bare bekkenet begynner å samarbeide litt mer enn det gjør nå :P

Mulig at flere fra våre fjoråres kull også kommer? Roxy? Gudrun?

Oktober utstillingen til NKK er alltid like spennende! Det er omtrent alltid "juniordebuten" til samtlige basenjivalper fra fjoråret (omtrent alle fødes jo i desember).

Vi gleder oss :P

Skrevet

Lurte på det, men de har satt opp samme dommer som på NKK Trondheim i fjor på rasen. Så jeg ser ikke noe poeng i å gjøre det egentlig. :)

Talli ble champ da, men er ikke stilbar i år. Og Blaze ble BIR, men hun er jo Int.

Skrevet

Vurderer det.. Blir i såfall junior debutten til lille frøkna :P

Spørs om jeg tørr og være handler på NKK-utstilling. Føler meg ikke helt klar for det enda, for og si det mildt :)

Skrevet

Jeg skal nedover med en venninne. Hun stiller Engelsk Setter på lørdag, og vi stiller PBGV og Dalmatiner på søndag. Kjører ned på fredag etter jobb tenker jeg :)

Skrevet

Minner på at ordinær påmeldingsfrist går ut ved midnatt :)

Jeg meldte på Tara. Alltid i siste liten, men heldigvis innenfor "pengefristen" :)

Skrevet

Jeg har meldt på! Har vært litt i tvil om jeg skulle dra, men det blir vel til det tenker jeg. Sara kan kanskje ikke bli med, men jeg får prøve å klare meg helt på egen hånd! :)

Skrevet

Vips så hadde vist jeg også meldt på! :)

Skal på MH samme helg, så da tar vi to fluer i en smekk!

Guest Belgerpia
Skrevet

Begge mine er påmeldt - så lørdag inntar vi Vikingskipet selv om jeg egentlig sverget på at jeg aldri skulle dit igjen - ikke så stor fare for snøstorm i begynnelsen av oktober kanskje? *ler*

Dommeren dømte rasen på Våler og digget de begge så da får vi bare håpe.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg brukte for det meste lek som belønning med puddelen, han krevde en del aktivisering men han begynte ikke å bli destruktiv eller pipete om jeg var litt treg en dag eller to, det var greit. I tilfelle det er interessant har jeg en video av en ekstra lang treningsøkt ute en kveld da han trengte litt ekstra hjelp til å få ut energi. Slikt går helt fint, så lenge hunden ikke sier ifra ved å ødelegge ting 😅   Kan jo hende det blir puddel igjen, men kjekt med input i tilfelle det var noe jeg ikke hadde vurdert. Spaniel var ikke på radaren min, vet ikke om det inntrykket jeg har av dem er helt riktig for meg. Og en tråd jeg fant her inne snakket om at de luktet sterkt for noen, det gjør meg litt skeptisk, lukt er grunn til at jeg ikke ville hatt Golden retriever feks 🫣 Korthår collie så jeg på for en del år tilbake men falt ikke helt i smak. Vurderte også chodsky pes, basenji, lundehund, sort elghund, whippet etc, veldig forskjellige raser med forskjellige behov 😅 
    • Det kommer jo litt på ambisjonene mtp lydighet og sånt også. Hunder som er lette å trene krever ofte også mer aktivisering.  Med labrador er det på godt og vondt mye matfokus, det er et godt verktøy i treningen, men også en utfordring. På samme måte som at mange pudler er kresne og vanskeligere å belønne med mat. Spaniel er generelt også mer matglade, men kanskje ikke så ekstreme som labrador.  Gjeterhundrasene har ofte også en del stress, og gjerne lyd med det.  Korthårscollie er en av de jeg synes er litt annerledes og som er ok hunder på aktivitet, de røyter en god del, men ikke noe pelsstell utover børsting og støvsuging. Jeg er litt usikker på lydnivå der. Men kan være verdt en titt.
    • Takk for svar 😁 Har vurdert labrador ja, men litt redd for at den hadde spist alt den kom over 😂  Har absolutt vurdert puddel på nytt, men fra en annen oppdretter. Jeg gjorde mye research og kontaktet flere oppdrettere da jeg fikk min første, men det endte ikke så bra allikevel. Var også ikke klar over at de brune var kjent for å være ekstra gal. Jeg startet en puddelgruppe i området da jeg fikk ham og vi dro på jevnlige treff der, så vet jo at ikke alle er like ikke, men det var en del av guttene som var vanskelige å ha med å gjøre.. så hadde valgt tispe om det ble puddel, tenker jeg. Springer spaniel har jeg ikke sett noe på, har ikke særlig erfaring med den type hund. Pelsstell går helt greit. Alle har jo noe stell. Puddel var ganske mye innimellom, men det var jo ikke verre enn at jeg bare kunne glattbarbere ham om jeg ikke orket en periode. Har også blitt klok av skade og innsett at jeg må prioritere trening på ro ute 🫣
    • Ah perfekt! Takk skal du ha for heads up! Hadde litt guffen magefølelse. Takk for tips, sjekker ut disse nærmere  
    • Nydelig puddel! Selv om du var uheldig med denne så finnes det nok stabile og roligere puddler av begge kjønn. Det handler mye om gener og litt om trening. Men jeg tenker med en gang standard labrador av beskrivelsen din. Det er sjelden mye lyd, de er arbeidssomme, men (som alle raser) tåler en rolig dag så lenge de ellers får det de trenger av aktivisering både mentalt og fysisk. Ellers ville jeg kanskje tatt en titt på springer spaniel, men de kan ha litt lyd. Faktorer som spiller inn er hvor mye aktivitet du ser for deg i hverdagen, og hvor mye pelsstell som er ok. Med puddel er du jo litt vant til pelsstell, så jeg antar det går fint?  Puddel med litt bedre research både på oppdretter og linjer kan jo også være en mulighet. De er flotte arbeidshunder, og det er jo en grunn til at de er brukt som servicehunder - da skal de tåle det meste av ulike situasjoner i ulike omgivelser. Hvis det kun var stresset hos denne hunden du ikke likte med puddelen så ville jeg dratt på noen puddeltreff og snakket med noen oppdrettere.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...