Gå til innhold
Hundesonen.no

Novanord's første kull


Maren

Recommended Posts

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Fridas utstillingsresultater på dogweb:

21.11.2008, Hamar, Norsk Kennel Klub, Cronander, Åke, 1.JK 4.JKK

25.04.2009, Stangehallen, Norsk Dobermann Klub, Ramalho, Diogo, 1.JK 1.JKK CK 3.BTK

25.07.2009, Råde Idrettspark, Moss Og Omegn Hundeklubb, Jokisilta, Hannele, 1.UK 1.UKK CK

15.08.2009, Oslo, Norsk Kennel Klub, Bogren, Bengt-åke, 1.UK 1.UKK CK 2.BTK

28.11.2009, Lillestrøm, Norsk Kennel Klub, Karlsdotter, Nina, 1.AK 4.AKK

24.04.2010, Stange, Norsk Welsh Corgi Klubb, Bråthen, Ulf, 1.AK 1.AKK CK 2.BTK

Linus sine utstillingsresultater fra dogweb

28.11.2009, Lillestrøm, Norsk Kennel Klub, Karlsdotter, Nina, 1.JK 2.JKK

24.04.2010, Stange, Norsk Welsh Corgi Klubb, Bråthen, Ulf, 1.AK 4.AKK

24.07.2010, Vålerbanen/solør, Åsnes Og Omegn Hundeklubb, Schill, Roberto, 1.UK 1.UKK CERT CK 1.BHK BIR

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 8/23/2010 at 7:46 PM, Simira skrev:

Han er ganske ung da? Er litt skeptisk til denne trenden med å bruke hannhundene stadig yngre. Men veldig fin, likte ham! Lykke til!

Hva definerer du som ung egentlig? Helt OT selvfølgelig, du må gjerne svare meg på en PM.

Maren: Lykke til med kullet, gleder meg til å se hva resultatet blir :-) Veldig fine begge to!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 8/23/2010 at 7:59 PM, RTL skrev:

Hva definerer du som ung egentlig? Helt OT selvfølgelig, du må gjerne svare meg på en PM.

Maren: Lykke til med kullet, gleder meg til å se hva resultatet blir :-) Veldig fine begge to!

Etter min mening bør man i prinsippet unngå å bruke hunder under 2 år. Noen trenger enda lengre tid på å utvikle seg, og mye kan skje/vise seg i den tiden. Unntak kan såklart alltid forsvares, men både på dsg og andre raser har jeg sett tendenser til at hunder har blitt brukt fra 14 mnd alder. I mine øyne holder det ikke at helseresultatene er ok, hunden bør være ferdig både i kropp og hode så man ser hva man har.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 8/24/2010 at 1:18 PM, rottmaneier skrev:

Jah.. :rolleyes2:

Jasså ja? :ahappy: Kjenner jo ikke Linus noe utover pene bilder (men han var ordentlig pen!), men Frida er jo en bra dsg, ut i fra det jeg kjenner til. Og alltid spennende med nye oppdrettere på banen, selv om man kjenner linjene. :ahappy:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 8/24/2010 at 2:56 PM, Simira skrev:

Jasså ja? :rolleyes2: Kjenner jo ikke Linus noe utover pene bilder (men han var ordentlig pen!), men Frida er jo en bra dsg, ut i fra det jeg kjenner til. Og alltid spennende med nye oppdrettere på banen, selv om man kjenner linjene. :ahappy:

Linus er en ordentlig godgutt, han og Bali har vært hemmelige kjærester siden de var små, hehe :ahappy: Alltid blid og glad (av det jeg har sett da).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  På 9/5/2010 at 8:07 PM, Maren skrev:

41308_425885237351_651842351_5424593_6484989_n.jpg

Nå er det ikke lenge til termin :) gleder meg, skal dra hjem til mamma med en gang jeg har anledning til å dra vekk for en helg for å ta masse bilder av dem

Den der så bare god ut! Har dere sett mange på ultralyd?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kan være. Føler allikevel for å høre musikken sammen mens vi går. Han blir glad av musikk han liker, og den trafikkstøyen er ganske ubehagelig når en legger merke til den. Den er ujevn, uforutsigbar, og det er ikke behagelige lyder. Veldig til susing pga hastigheten. Kjent for å ha ugunstige effekter på helse. Å fokusere hørselssansen på Bob Marley istedenfor er antakelig sunnere for såkalt mental helse. Alternativt, så kan vi selvsagt busse de tre holdeplassene for å bare ha fuglekvitter og klukkende elv på øret siste delen av veien. Også en mulighet. Det er bare så mye mer lettvint å gå enn å styre på med buss som går 1-2 ganger i timen for de tre holdeplassene. 
    • Trenger han faktisk lyden? Jeg vil tippe han får pulsen godt nok fra et headset på deg.
    • Har tenkt på det, spille synkront i to headphones, og prøvde på hunden et rundt halsen, men det blir for dårlig lyd til ham. For mye av høyfrekvente lyder og ingen bass. Må ha fyldigere lyd for å kunne nyte den.  Ingen fare for å forstyrre omgivelsene, en møter svært sjelden andre mennesker langs den veien der, og de har i 100% av tilfellene så langt vært på sykkel, som farer fort forbi.  Med mindre det finnes headphones lagt spesielt for hunder (tror ikke han vil like det mens vi er i bevegelse i dynamiske omgivelser) er jeg derfor ute etter en så nett og praktisk og rimelig ghettoblaster som mulig, til å bære på kroppen med stropp. Det er 20 min langs et sånt grusomt kjedelig strekke hver vei, til hver eneste trening hele sommerhalvåret. Trenger sprite opp den turen littegrann
    • Hvorfor ikke bare bruke et headset? Det blir fort irriterende for omgivelsene hvis du skal prøve å overdøve trafikken med musikk...
    • På jakt etter bærbar høyttaler til å sprite opp dørgende kjedelig vei å gå til brukshundklubbens treningsbaner. Grei gang og sykkelvei med en mykere jordsti på siden, men den har stor støyforurensning fra tett trafikk i høy hastighet.  Trenger en høyttaler som er nett nok til å bære, som samtidig klarer hevde seg i trafikken så vi har musikk tel ærbe, eller heelwork, som det også kalles, på de turene der.  Noen som har erfaring med hvor mange watt output vi må opp i for å få en god opplevelse i sammenhengen?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...