Gå til innhold
Hundesonen.no

Hvordan bli kvitt biller?


Wednesday

Recommended Posts

Skrevet

Jeg har nettopp flyttet inn i et 300 år gammelt hus. De første ukene var alt veldig fint, helt til jeg oppdaget at det var en del biller på badet... Tenkte ikke noe særlig over det, siden jeg har greid å overkomme den intense fobien jeg hadde tidligere :wub: Men NÅ! Det er biller OVERALT! Med en gang det går mot kveld, vrimler det biller ut fra under listene i alle rom i hele huset. Og jeg begynner å få panikk! Det er biller på badet, i gangen, stua og kjøkkenet... MANGE biller! Og i dag oppdaget jeg flere biller på soverommet :wub:

Aner ikke hva slags biller det er, men de er ganske lange (avlange), og svarte. Store og små...

Hva skal jeg gjøre???!111

Skrevet

wääääää :wub: jag orkar inte ens trycka på linken för att se bild.... jag hade blittt sånn här :wub: om jag hade haft sånna äckliga kackerlackor i huset! Lycka till föresten :wub:

Skrevet

F Y T T I :wub:

:wub:

Jeg tør ikke se på linken engang. :wub: Klarer ikke tenke på å bo med svarte biller! *frysninger*

Synes det er ille nok med bittesmå edderkopper på badet jeg :wub:

Er mer enn nok edderkopper her også. Men heller det enn biller altså...

Edit: Jaja, ikke søren om jeg får sove i dette huset. Hater å være her nå, kjenner jeg. For det er ikke bare biller her tydeligvis... For det bråker noe helt ekstremt inni veggen! :lol: Mus kanskje? Ble helt stille når jeg flyttet på noen møbler for å se bak. Men det krafset noe voldsomt.

Guest Belgerpia
Skrevet

Med mindre du har tenkt til at huset skal rase ned rundt hodet ditt så bør du bli kvitt disse billene.

Vanlige biller i gamle hus er borebiller og de spiser opp treverket ganske kjapt og man kan høre dem gnage også. Så tips huseier med en gang.

Skrevet

Ok. Er det noen som vet hvordan det gjøres? Skjønner at jeg må få tak i et firma som driver med det, men hva gjør de for noe? Må jeg finne et annet sted å bo så lenge kanskje? :lol:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...