Gå til innhold
Hundesonen.no

Sommerferie


Lompelus

Recommended Posts

Skrevet

Nå har vi tilbrakt 3 uker på landet og gjett om Fredrik har storkoset seg! Han har vært på fjelltur, badet i isvann, gravd store hull så hele hvite dyret var svart, funnet ut at kuer ikke er skummle og at hjorten er skummel, løpt til han falt om, falt over ende av en setter uten bremser, prøvd blodspor, fått en hel masse kos, oppdaget at av og til så bare detter det godbiter rett forann nesen på han, lekt med andre hunder, kjørt bil, tog og ferje og en hel masse mer. Her er noen bilder av det:

Fredrik (landseer), Mia (irsk setter) og Kompis (gjett hvilken blanding!)

DSC_0703.jpg

DSC_0697.jpg

DSC_0670.jpg

En liten del av lekeplassen til Mia og Fredrik. Hærlig å kunne slippe dyrene ut døren uten bånd og vite at det er helt trygt!

DSC_0534.jpg

DSC_0522.jpg

Fredrik oppdaget hjorten rett ved siden av seg, begynner å bjeffe som gal, ser oss som står å ser på på trygg avstand, slutter med engang å bjeffe og kommer seg på trygg avstand bak oss :lol:

DSC_0643.jpg

Kjøligsteplassen Fredrik fant i varmen.

DSC_0603.jpg

Fjelltur:

DSC_0505.jpg

DSC_0515.jpg

Mia og sauen, deler gjerne brødbitene :blink:

DSC_0772.jpg

DSC_0762.jpg

Skrevet

Herlige bilder :lol: Digger det siste av Mia og sauen ;)

Ja, mia og sauen har et fint forhold. For et år siden holdt hun på å drepe de nyfødte lammene, og i år vasker og steller hun med dyrene.

Åh, hundeparadis! Nansen hilser og sier at han er svært misunnelig :blink:

Tror nok Nansen hadde elsket seg her oppe, spessielt siden Mia begynner å lukte veeeeldig godt...

Skrevet

Fine fredrik! Veldig lenge siden jeg har hils på han nå! Da var han god og myk med masse pels! :blink: Sifra om du er interissert og og treffe meg og milla igjen til lek : )

Skrevet

Fine fredrik! Veldig lenge siden jeg har hils på han nå! Da var han god og myk med masse pels! :blink: Sifra om du er interissert og og treffe meg og milla igjen til lek : )

Ja valpepelsen hans var eksepsjonellt god! JA, du stoppet å komme på treffene, må gjerne møtes igjen, Fredrik liker damen;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...