Gå til innhold
Hundesonen.no

Sommerferie


Lompelus

Recommended Posts

Skrevet

Nå har vi tilbrakt 3 uker på landet og gjett om Fredrik har storkoset seg! Han har vært på fjelltur, badet i isvann, gravd store hull så hele hvite dyret var svart, funnet ut at kuer ikke er skummle og at hjorten er skummel, løpt til han falt om, falt over ende av en setter uten bremser, prøvd blodspor, fått en hel masse kos, oppdaget at av og til så bare detter det godbiter rett forann nesen på han, lekt med andre hunder, kjørt bil, tog og ferje og en hel masse mer. Her er noen bilder av det:

Fredrik (landseer), Mia (irsk setter) og Kompis (gjett hvilken blanding!)

DSC_0703.jpg

DSC_0697.jpg

DSC_0670.jpg

En liten del av lekeplassen til Mia og Fredrik. Hærlig å kunne slippe dyrene ut døren uten bånd og vite at det er helt trygt!

DSC_0534.jpg

DSC_0522.jpg

Fredrik oppdaget hjorten rett ved siden av seg, begynner å bjeffe som gal, ser oss som står å ser på på trygg avstand, slutter med engang å bjeffe og kommer seg på trygg avstand bak oss :lol:

DSC_0643.jpg

Kjøligsteplassen Fredrik fant i varmen.

DSC_0603.jpg

Fjelltur:

DSC_0505.jpg

DSC_0515.jpg

Mia og sauen, deler gjerne brødbitene :blink:

DSC_0772.jpg

DSC_0762.jpg

Skrevet

Herlige bilder :lol: Digger det siste av Mia og sauen ;)

Ja, mia og sauen har et fint forhold. For et år siden holdt hun på å drepe de nyfødte lammene, og i år vasker og steller hun med dyrene.

Åh, hundeparadis! Nansen hilser og sier at han er svært misunnelig :blink:

Tror nok Nansen hadde elsket seg her oppe, spessielt siden Mia begynner å lukte veeeeldig godt...

Skrevet

Fine fredrik! Veldig lenge siden jeg har hils på han nå! Da var han god og myk med masse pels! :blink: Sifra om du er interissert og og treffe meg og milla igjen til lek : )

Skrevet

Fine fredrik! Veldig lenge siden jeg har hils på han nå! Da var han god og myk med masse pels! :blink: Sifra om du er interissert og og treffe meg og milla igjen til lek : )

Ja valpepelsen hans var eksepsjonellt god! JA, du stoppet å komme på treffene, må gjerne møtes igjen, Fredrik liker damen;)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er slett ikke alle som får katter og hunder til å gå sammen. Hva slags hunder har du, og hvor gamle er de? Vi måtte omplassere våre katter, da de og hunden aldri kom overens. Det beste er nok om de kan se hverandre, men ikke komme fysisk bort til hverandre. En kompostgrind er ikke mye til hjelp mot ivrige hunder hvis de er større enn en chihuahua.  Jeg har ikke noe erfaring med dette etter det første forsøket for 20 år siden, så jeg har dessverre ingen gode råd, utover å overhodet ikke la de være løse sammen.
    • Jeg har tatt kompostgrind på døra men hundene bare bryter den opp så det går ikke.
    • Jeg har hunder fra før av og har skaffet meg kattunger. Jeg har hatt kattungene på eget rom. Bytta tepper sånn at de skulle lukte hverandre. Latt hundene være i bånd. Dette funka bra i 2 måneder. Nå på den 3.måneden så har alt snudd. Hundene blir ville når kattungene kommer ut. De bjeffer. Jeg tør ikke å la de gå løs. De gjorde dette først og da var de rolige. Men nå hopper de og bjeffer og er mye mere på. Hva bør jeg gjøre nå? Jeg har gått gradvis frem men kattungene er redde og det er ikke greit.  Er det lurt å ta inn kattungene på ett eget rom ennå? Eller å slippe de løs sammen med løse hunder? Redd hundene blir mere ivrig når de har på bånd på. Og at forventningene da blir skyhøye hver gang de kommer ut. Hvis de var ute og løse sammen hele tiden hadde dem da synes det er mere kjedelig? Vil at de skal godta dem.  Jeg har sikkert gjort noe galt siden folk får jo hunder og katter til å gå sammen når de tar det gradvis. Det har jeg gjort også. Hva bør jeg gjøre nå?
    • Alder opp til 12 uker: Den viktigste sosialiseringsperioden, når valpene ennå ikke har utviklet noen uttalt frykt.
    • Det viktigste rådet når du skal velge mellom disse skolene, er å legge merke til hvor intensivt timeplanen er og de metodiske nyansene i oppførselskontrollen.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...