Gå til innhold
Hundesonen.no

NKKU leiren neste år


Wheaten terrier

NKKU leir 2006, skal du dit?  

39 stemmer

  1. 1.

    • Ja, tror det
      10
    • vet ikke helt jeg
      11
    • Nei, definitivt ikke!
      5
    • Nei, er for gammel...
      13


Recommended Posts

Skrevet

Noen som har tenkt seg dit neste år? Skjønte at de som var i år var ganske misfornøyde, så jeg er ikke helt sikker på om jeg har tenkt meg... Dessuten må jeg jo høre om noen andre fra sonen har tenkt seg dit?

  • Svar 110
  • Created
  • Siste svar
Skrevet

Jeg tror jeg skal :) (med mindre.....ja...)

Men hvis jeg skal, så skal jeg først sjekke opp alderen på instruktørene. Hvis jeg skal ha f.eks lydighet, så vil jeg at en som er voksen og erfaren skal instruere meg (ikke et vondt ord om de som var der i år, men jeg bare vil ha det sånn).

Selv om en del ting gikk skeis i år, kan det jo hende det blir bra neste år :D

Skrevet

Ikke alle var misfornøyde i år! Jeg var i år også, og stooorkoste meg noe utrolig! Ble kjent med mange nye! Skal dit uten tvil neste år!

(PS, i tillegg til de yngre lederne var det jo også instruktør fra leiren der :wink: )

Skrevet
Ikke alle var misfornøyde i år! Jeg var i år også, og stooorkoste meg noe utrolig! Ble kjent med mange nye! Skal dit uten tvil neste år!

(PS, i tillegg til de yngre lederne var det jo også instruktør fra leiren der :wink: )

OK :) Ja, jeg hørte jo at Steinar Balken var der, og alle var visst fornøyd med han :D Hehe.. Men, må jo uansett høre litt rundt før jeg bestemmer meg for å bruke et par-tre tusen på en sånn leir.

Skrevet
Jeg tror jeg skal :) (med mindre..ja...)

Men hvis jeg skal, så skal jeg først sjekke opp alderen på instruktørene. Hvis jeg skal ha f.eks lydighet, så vil jeg at en som er voksen og erfaren skal instruere meg (ikke et vondt ord om de som var der i år, men jeg bare vil ha det sånn).

Selv om en del ting gikk skeis i år, kan det jo hende det blir bra neste år :D

leiren er jo for og av ungdom, så selvfølgelig blir det ungdomsinstruktører.

Skrevet

Medlemskapet mitt i NKKU er snart i boks tenker jeg, så da håper jeg at jeg får kommet på leiren neste år for det har jeg kjempelyst til. Hadde vært gøy å møte mange av dere her inne :)

Skrevet
Medlemskapet mitt i NKKU er snart i boks tenker jeg' date=' så da håper jeg at jeg får kommet på leiren neste år for det har jeg kjempelyst til. Hadde vært gøy å møte mange av dere her inne :)[/quote']

Tror ikke man trenger å være medlem??? Eller, kanskje..? :oops:

Skrevet

tror det kommer noen ungdommer fra the young kennelclub som skal instruere oss.. Da må vi jammen bli litt flinkere til å prate med dem :)

Skrevet

nei, kommer definitivt ikke! Var ikke fornøyd med instruktørene, jeg lært ingenting av dem, annet en i handling, jeg var veldig fornøyd med Steinar Balken. Men gidder ikke bruke 3000kr. på det der igjen hvertfall!

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...