Gå til innhold
Hundesonen.no

Snuser VS Dimling


Raksha

Recommended Posts

Skrevet

Da har vi møtt Dimlingen aka Nansen, i egen høye "person". Han var nøyaktig så søt og herlig som jeg forestilte meg, men hverken han eller Snusern hadde helt dagen i dag, så gikk ikke så vilt for seg som man hadde fryktet på forhånd.

Jodlern mente at det var en dårlig idé med besøk, så han ble sensurert bort ganske tidlig og er derfor ikke med på bilder. :whistle:

Været var vått, så er begrenset både med antall og kvalitet:

"Hva ER du?"

4783270302_c2971f0f8c.jpg

"Daaame!"

4782637963_90d4ff74cf.jpg

Snuser down:

4782638413_fefce39d53.jpg

"miiitt tau!"

4783271426_c4ae8a41dd.jpg

"Weeee!"

4783271112_efa43bfefb.jpg

Fineste! :icon_cry:

4783269826_b3781c9060.jpg

Ønsker meg en sånn jeg. Prøvde å bytte han i sinnavepsen, men eiern gikk ikke helt med på det... Hmh.

Ladybugen ville også være med, så hun showet litt selv hun:

4783270820_9c37f3cb5c.jpg

Skrevet

"Weeee!"

4783271112_efa43bfefb.jpg

Haha, jeg tror jeg døøøøør :lol: Kameraet mitt var fullt av fine bilder, det. Men ikke ett eneste ett var skarpt! Dumme kameraet :P Men fiiine Snusern og Jodlern! :P

Jeg og Dimlingen er enige i at Snusern slettes ikke er gal; hun bare vet å fleine, og det er godt :P Når det kommer til Jodlern, er vi litt uenige; jeg syns han var superyndig-kjempepen-og-søt, mens Dimlingen mener at han er såpass skummel at han faktisk er usynlig. Helt til man glemmer seg og dimler så vepsen må vepse igjen :lol::lol:

Skrevet
:lol: Dimlingen var eksepsjonelt flink til å gjøre Jodleren usynlig da. Det skal han ha. Snusern skulle gjerne hatt et kurs eller tre der. :lol:
Skrevet

Haha, jeg tror jeg døøøøør :lol: Kameraet mitt var fullt av fine bilder, det. Men ikke ett eneste ett var skarpt! Dumme kameraet :lol: Men fiiine Snusern og Jodlern! :P

Jeg og Dimlingen er enige i at Snusern slettes ikke er gal; hun bare vet å fleine, og det er godt :P Når det kommer til Jodlern, er vi litt uenige; jeg syns han var superyndig-kjempepen-og-søt, mens Dimlingen mener at han er såpass skummel at han faktisk er usynlig. Helt til man glemmer seg og dimler så vepsen må vepse igjen :lol::P

:P Det er det beste jeg har hørt på lenge :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vurderer å kun holde meg til hund. Selv om jeg også har lyst på andre typer dyr. Kjekt med litt forskjellig synes jeg men hvis det er en ulempe og til hinder for hundene går jo ikke det. De er viktigst.
    • Hvis han faktisk er blanding av havanais og malteser så er han ikke en maltipoo i det hele tatt. Maltipoo er blanding av malteser og puddel (poodle, derav -poo-delen av navnet).  For det første bør han sjekkes for alle arvelige helseproblemer som forekommer både hos havanais og malteser. Det er vel noe allergi, øyeproblemer og kneledd/albueledd ihvertfall. Så bør du ha oversikt over gemytt og helse hos begge foreldrene og helst søskenene og gjerne halvsøsken eller andre nære slektninger til hunden. Det hjelper ikke at din hund er snill og frisk, hvis han er unntaket i kullet. Da risikerer du å avle videre på problematiske gener, selv om det ikke har vist seg hos din hund. Dette er hovedårsaken til at raseavl er lettere å gjøre på en god måte, fordi man har registrert statistikk over helsedata i flere generasjoner. Hvis du tenker å få valper så kan det uansett også være greit å gå NKKs oppdretterskole, det er mye viktig informasjon der uavhengig av om du avler på renraset eller blandingshund. https://www.nkk.no/kurs-utdannelse-og-aktiviteter/kursoversikt-alle/ Generelt tenker jeg at det er veldig mange hunder som omplasseres og unødvendig å avle om man ikke har noe målrettet tanke for det, som de fleste seriøse oppdrettere har for rasehunder når de studerer helse- og utstillingsresultater. Det finnes mange gode og snille hunder som trenger et hjem.       
    • Hei. Jeg har en maltipoo hund som er blanding av havanes og malteser. Veldig godt gemytt på han. Rolig og veldig snill. Ble 2 år 17 juli. Hvordan kan jeg gå fram? Han er i ekstase å merker han er ungdoms tiden nå. Trenger litt tips . Vil gjerne forme han videre pga hvor fin han er. 
    • Alle dyr har naturlige instinkter som styrer dem. Noen er byttedyr, som lever av gress, bær og annet de finner i naturen, og som har fluktinstinkter når det er noe i nærheten de oppfatter som fare. Typisk eksempel er hester, sauer, hjortedyr osv. Noen er rovdyr som lever av å fange, drepe og spise andre dyr. Både katter og hunder er rovdyr, samt ulv, gaupe, bjørn osv. Fra lenge før hunder (og katter) ble domestiserte og holdt som arbeids- og kjæledyr har dette vært instinkter som rett og slett har holdt dem i live. Det er naturlig adferd å jage og drepe, men vi har avlet bort veldig mye av de sterkeste instinktene. Ulike dyr har også ulikt språk og væremåte, og de aller fleste kommuniserer best med sin egen art. Og så er det noen som kommuniserer på tvers av arter, i varierende grad. Anbefaler å lese litt om språk og adferd både hos hund og katt, og som sagt få hjelp fra fagfolk.
    • Hvorfor er det sånn at alle katter skal jages?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...