Gå til innhold
Hundesonen.no

Snuser VS Dimling


Raksha

Recommended Posts

Skrevet

Da har vi møtt Dimlingen aka Nansen, i egen høye "person". Han var nøyaktig så søt og herlig som jeg forestilte meg, men hverken han eller Snusern hadde helt dagen i dag, så gikk ikke så vilt for seg som man hadde fryktet på forhånd.

Jodlern mente at det var en dårlig idé med besøk, så han ble sensurert bort ganske tidlig og er derfor ikke med på bilder. :whistle:

Været var vått, så er begrenset både med antall og kvalitet:

"Hva ER du?"

4783270302_c2971f0f8c.jpg

"Daaame!"

4782637963_90d4ff74cf.jpg

Snuser down:

4782638413_fefce39d53.jpg

"miiitt tau!"

4783271426_c4ae8a41dd.jpg

"Weeee!"

4783271112_efa43bfefb.jpg

Fineste! :icon_cry:

4783269826_b3781c9060.jpg

Ønsker meg en sånn jeg. Prøvde å bytte han i sinnavepsen, men eiern gikk ikke helt med på det... Hmh.

Ladybugen ville også være med, så hun showet litt selv hun:

4783270820_9c37f3cb5c.jpg

Skrevet

"Weeee!"

4783271112_efa43bfefb.jpg

Haha, jeg tror jeg døøøøør :lol: Kameraet mitt var fullt av fine bilder, det. Men ikke ett eneste ett var skarpt! Dumme kameraet :P Men fiiine Snusern og Jodlern! :P

Jeg og Dimlingen er enige i at Snusern slettes ikke er gal; hun bare vet å fleine, og det er godt :P Når det kommer til Jodlern, er vi litt uenige; jeg syns han var superyndig-kjempepen-og-søt, mens Dimlingen mener at han er såpass skummel at han faktisk er usynlig. Helt til man glemmer seg og dimler så vepsen må vepse igjen :lol::lol:

Skrevet
:lol: Dimlingen var eksepsjonelt flink til å gjøre Jodleren usynlig da. Det skal han ha. Snusern skulle gjerne hatt et kurs eller tre der. :lol:
Skrevet

Haha, jeg tror jeg døøøøør :lol: Kameraet mitt var fullt av fine bilder, det. Men ikke ett eneste ett var skarpt! Dumme kameraet :lol: Men fiiine Snusern og Jodlern! :P

Jeg og Dimlingen er enige i at Snusern slettes ikke er gal; hun bare vet å fleine, og det er godt :P Når det kommer til Jodlern, er vi litt uenige; jeg syns han var superyndig-kjempepen-og-søt, mens Dimlingen mener at han er såpass skummel at han faktisk er usynlig. Helt til man glemmer seg og dimler så vepsen må vepse igjen :lol::P

:P Det er det beste jeg har hørt på lenge :P

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...