Gå til innhold
Hundesonen.no

Søknad om int. championat C.I.B


Yodel

Recommended Posts

Skrevet

Dennis oppnådde det siste CACIBET nødvendig for Int. championattittel i fjor høst.

Cacibet kom i posten for noen mnd siden, men jeg har ikke fått sumlet meg til å sende inn noen søknad enda, da jeg rett og slett ikke er sikker på hvordan?

Han har en liten samling med CACIB fra Norge, to fra Finland og ett fra Danmark. Skal alle sendes inn, eller kun de 2+1+1 som er nødvendig? Er det CACIBENE i original som skal sendes? Hvor? FCI?

Guest Dratini
Skrevet

Om jeg ikke tar helt feil så skal det sendes inn til NKK, som så sender søknaden videre. Høre med noen av de der kanskje?

Skrevet

Jeg mener å huske at jeg sendte inn bare de nødvendige CACIB'ene sammen med søknadsskjema til NKK så tok de det videre til FCI (men siden jeg var litt skeptisk til å sende fram meg CACIB'ene tok jeg kopi av dem som jeg beholdt selv :)). Deretter var det bare å smøre seg med tålmodighet inntil det kom stort, fint diplom i posten fra FCI :)

Skrevet

Ringte NKK nå. Det var som du sa, Siri :)

Man må fylle ut dette skjemaet:

http://www.nkk.no/nkk/public/openIndex?ARTICLE_ID=2679

Og sende inn sammen med Cacibene. Tok visst lang tid. Måtte regne med ca 6 mnd...

:)... jeg burde vel ikke nevne at JEG ventet i mange år på bekreftelsen (men det var pga masse tull med bruksmeritteringer og slikt noe - mener Lotta fikk sitt championat bekreftet etter sin død faktisk).

Skrevet

Jeg sender alltid inn søknaden så kjapt som mulig etter siste CACIB er vunnet. Har aldri sendt med ett eneste av disse små papirlappene (FCI har selvsagt all denne info'en på data), og det har fungert helt utmerket, det.

For noen få år siden fikk jeg faktisk godkjenningen på det Int. Champ. fra FCI dagen FØR jeg fikk det siste tellende CACIB-kortet..

Forsåvidt ikke så rart hvis man tenker seg om:

CACIB'ene blir utdelt på utstillingen.

NKK sender liste over alle hunder som har vunnet CACIB til FCI

FCI godkjenner CACIB'ene og trykker sånne små kort som sendes til NKK

NKK sender ut disse kortene sammen med et brev

Innimellom der sendte jeg inn søknaden til NKK, som videresender dette til FCI. En eller annen på FCI sjekker CACIB + puncher inn championater .. Får min søknad på bordet et par/tre uker etter NKK-utstillingen, sjekker CACIB'ENE på data'n. Tittelen godkjent - brev sendes meg.

Samtidig sender NKK ut disse små lappene og sitt tullebrev ang dette.

Sist gang i fjor høst fikk jeg godkjent min Milla som int champ - uten å sende med disse lappene...

Susanne

  • 1 month later...
Skrevet

Jeg har også sendt inn søknad rette etter at de siste cacibet er blitt oppnådd, og fått INT CH godkjent innen relativt kort tid. Den siste cacib lappen har jeg ennå ikke fått, og champinatet ble godkjent i vår. :icon_redface:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...