Gå til innhold
Hundesonen.no

NKK Rogaland


aCa

Recommended Posts

  • Svar 96
  • Created
  • Siste svar

Vi har enda ikke funnet boplass :P Er det noen som vet om noen steder man kan bo? Vi hadde egentlig hytteplasser, men når vi skulle ringe å sjekke med de, så var stedet plutselig blitt nedlagt :S

Finnes et hotell her på Ganddal, det er ca 10-15 min fra Orre. :)

Kommer ikke selv, men en valpekjøper kommer med lille Roxy fra F-kullet :P

Søtnosen er da 9 mnd + 3 dager.

Blir spennende med Roxy's første debutt i ringen! Gleder meg!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi kommer!

Jeg skal faktisk børste støv av Orry i både LP og utstilling - han er påmeldt i veteranklasse og LP1. Jeg har litt sommerfugler i magen allerede... :P Han er en "dagsformhund", men forhåpentligvis tar han med seg arbeidsglede og samarbeid i bagasjen sin! Eventuelt så underholder han publikum med "artige" påfunn *tar med spade i tilfelle jeg trenger å grave meg et hull i bakken*

Norma skal også være med, men det blir bare utstilling denne gangen for hennes del :)

Det er godt mulig det er andre hunder som kan komme til å underholde, altså... :P

*tenke tilbake til sist stevne, hvor bikkja apporterte hinderplanke mellom to øvelser*

Når er Nkk rogaland? Første helgen i September?

11.-12. september.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Finnes et hotell her på Ganddal, det er ca 10-15 min fra Orre. :P

Blir spennende med Roxy's første debutt i ringen! Gleder meg!

Takk for svar. Vi har klart å funnet nå :) Puh!

Slenger meg på den, gleder meg til å se Roxy om det er samme dag som oss da ;D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

13 minutter, 12 kilometer ifra.

Bruk: Michelin og sjekk slikt - ganske hendig...

Susanne

Takk for svar - og tips.

Nå er flybilletter bestilt og jeg har fått bekreftet fra flyselskapet at det er plass til hunden, så da kommer vi for å stille vi også :innocent:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Meldt på Kita i dag :D Siste frist, men når vi alikevel skal stille på NGDK's kveldsutstilling på Bryne dagen føre, kan vi like så godt bli en dag til når vi bor gratis :lol:

Gleder meg til å se søstra til Aimee igjen :)

Edit: Var det slik at det var ute for de hundene med kort pels?? :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Meldt på Kita i dag :D Siste frist, men når vi alikevel skal stille på NGDK's kveldsutstilling på Bryne dagen føre, kan vi like så godt bli en dag til når vi bor gratis :D

Gleder meg til å se søstra til Aimee igjen :D

Edit: Var det slik at det var ute for de hundene med kort pels?? :D

Aimee er også meldt på i siste liten...:D Det blir gøy!! først GD-klubben sin kveldsutstilling på lørdag også NKK Rogaland på søndag...:D

Kjekt med kjentfolk boende i nærheten av slike begivenheter...:lol: Gleder meg til å se Elisabeth, Thorbjørn og søstera til Aimee igjen...Blir arti å la Aimee hilse på Donna...:)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Meldt på Kita i dag :D Siste frist, men når vi alikevel skal stille på NGDK's kveldsutstilling på Bryne dagen føre, kan vi like så godt bli en dag til når vi bor gratis :)

Gleder meg til å se søstra til Aimee igjen :lol:

Edit: Var det slik at det var ute for de hundene med kort pels?? :D

Det er ikke noen fasit på det, men erfaringsmessig går mange av de mindre hundene med krevende pels innendørs :D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

6 basenjier. Det er vel omtrent som ventet på denne utstillingen. Vet 100% sikkert hvem 4 av de er, og rimelig sikker på de to siste.

3 kommer fra Kingwana og 1 er etter vår Echo, så for min del er jeg veldig spent på denne utstillingen! Skal ikke opp selv, men kommer til å sitte SPENT hjemme og stirre på telefonen antar jeg :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Oiii, da er muligheten for å treffe sonenfolk stor :)

Jeg skal ikke stille, men skal være med en venninne nedover (det er iallfall ned fra Bergen). Tenker å sitte ved lydighetsringen store deler av helgen, resten av tiden blir ved belgerringen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det var planen ja. Så da vet vi om èn som skal. Tror Anette også skal stille Norma. Enn du?

Ja, Anette og jeg kjører sammen på jakt etter heder og ære :):)

Da sees vi sikkert ringside! Har du med bebisen også?

Ehhhhhhh.... og jeg ville sagt BORTOVER :)

Men Huldra bor i Trøndelag, så hun skal eventuelt i høyeste grad nedover, vettu. :D

Mens jeg, jeg mener at jeg skal bortover. For jeg bor i Oslo.

Oiii, da er muligheten for å treffe sonenfolk stor :D

Jeg skal ikke stille, men skal være med en venninne nedover (det er iallfall ned fra Bergen). Tenker å sitte ved lydighetsringen store deler av helgen, resten av tiden blir ved belgerringen.

Kanskje en må finne Bergensdame med sortis rundt LP-ringen, da! Hadde tenkt til å henge ved den ringen på lørdag... Om dyret vil...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, Anette og jeg kjører sammen på jakt etter heder og ære :):)

Da sees vi sikkert ringside! Har du med bebisen også?

Men Huldra bor i Trøndelag, så hun skal eventuelt i høyeste grad nedover, vettu. :D

Mens jeg, jeg mener at jeg skal bortover. For jeg bor i Oslo.

Hehe, ja, jeg skal nedover, og så litt til venstre.. :D Bebisen er nok ikke med. Jeg gadd ikke ta med to hunder på flyet. Men når jeg ser på moderen, så spørs det om jeg ikke heller skulle ha byttet; hun mangler bare ørlitegrann brystpels. :) Så jeg vet ikke om jeg jakter på heder og ære, eller om det blir eder og galle denne gangen.. :D:D

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ehhhhhhh.... og jeg ville sagt BORTOVER :)

Phrpmh.

Jeg skal opp uansett hvor jeg skal jeg.

Skal opp til Danmark også for den del :)

Mannen min har forgjeves forsøkt å få meg til å innse at man ikke drar opp uansett hvor man skal, men jeg er tunghørt :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Lange turer er ikke nødvendigvis veldig stimulerende. Det kan være, men det kan også øke stress, særlig hvis dere går mye i ukjente miljøer eller rundt mye andre folk og hunder. Stress og usikkerhet er i stor grad genetisk, og påvirkes såklart av hormoner. Søksarbeid er ofte god stimuli, og er bevist å øke selvtilliten hos hunder. Meld dere på et kurs i nosework, barn hunt eller annen type søk som dere kan bruke som aktivisering i hverdagen. Tren triks og lydighetsøvelser. Kjøp spill med utfordringer som hun kan løse for å få middag. Generelt vil jeg også skjerme henne mot å bli presset inn i situasjoner der hun føler hun må si fra. Det er ikke alltid mulig, men ikke la fremmede klappe henne, hold avstand til ting eller steder som stresser henne, osv. Hvis hun knurrer er hun for ukomfortabel, og hvis det signalet blir oversett er bitt ofte neste.
    • Har en mittelspitz tispe som har mye stress. Dette spesielt i de to røyteperiodene og under løpetid. Merker dette godt med økende varsling, knurring mot ukjente(hvis de forsøker ta på henne) og slikking av labber. Alt dette begynte etter første løpetid. Vi forsøker å gå lange turer og leke for å stimulere henne, virker noe... Ingen smerter.  Snakket med dyrlegen uten noe særlig gode råd. Har også hatt atferdsanalyse for noen år siden, hvor konklusjonen var mer stimuli og eksponering.   Er det noen med liknende erfaringer? Kan det være hormonelt betinget, eller er det en slags angstlidelse?   
    • Det er ingen grunn til å ikke bruke tørrfôr som godbiter ellers også, det er jo bare mat, så lenge hunden vil ha det. Og vær for all del ekstremt forsiktig med AI. De stiller ikke vesentlige spørsmål som en veterinær vet å spørre før man behandler en hund. Kildekritikk er fint, men det kommer helt an på hvilke kilder man bruker. Og har lov til å bruke. Så enten er AI-en trent på ulovlig materiale, eller så har den et begrenset spenn av kilder. I tillegg er det ekstremt stor forskjell på hundehold i ulike land, så selv forutsetninger for forskning og råd fra profesjonelle vil variere stort.
    • Altså hvorfor har ikke jeg tenkt på dette?!  Så genialt med AI altså👏🏻  Har snakket med vetrinær igjen i går, og vi skal forsøke med Hills sitt allergifor:) Vi startet overgang i går og lillemann ELSKET det og «sorterte» maten i skåla for han skulle spise Hills-bitene først🤣  Det som var et kjempepluss var at foret har godbiter med samme ingredienser, så de kunne han få 4 stk av om dagen, selv om han er på eliminasjonsdiett. Så GJETT om det ble fest hjemme i går. Første godbit på mer enn syv uker.  Fikk også sove natta gjennom uten magetrøbbel og i morres var avføring fast og fin!    Har skikkelig tro på at dette skal bli bra🫶🏻 OG når vi forhåpentligvis starter provokasjonsdiett om noen uker så skal vi starte med VOM fra taste!    Tusen takk for gode råd folkens👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻 Dere er helt supre som tar dere tid til å svare, og nå er vi såå lykkelige i heimen😍    
    • Takk! 🥰 Jeg glemte at det finnes en verden av små butikker utenom gigantene. Du reddet dagen og uka og måneden, og potensielt hele sommeren min. Nettopp vært på kurstime med råfor klabb og klæss og isj, og så ikke veldig lyst på fremtiden. Får hamstre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...