Gå til innhold
Hundesonen.no

Kunne du tenkt deg KV?  

73 stemmer

  1. 1. Kunne du tenkt deg KV?

    • Nei
      37
    • Ja
      24
    • Vet ikke
      12


Recommended Posts

Skrevet (endret)

dyuirb.jpg
N J(K)CH Ulvesvollens BSI Ani, 11år

2rq0pqv.jpg
N J(K)CH N UCH Rugdelias L M E Henni, 7år

2z4ityd.jpg
Fjellfantens Ahh Mia, 3år

2gvj621.jpg
Fjellfantens Bmr Brøyt, 1år

313qivb.jpg
Fjellfantens Bmr Vitani, 1år


Familiegreiene;
Brøyt og Vita er helsøsken.
Mia er moren til B og V.
Henni er moren til M, og bestemor til B og V.
Ani er søstera til faren, altså tanta til B og V.

Navnegreiene;
Ani heter Ani fordi jeg heter Ane, og min søster Ingri. Altså Ane og Ingri.
Henni heter Henni fordi ani og henni har samma betydning, altså det samme som "borti". Mange mente den tredje hunden vår burde hete Borti.. Kanskje den kommer med tiden.
Mia er av Mette(min mor), Ingri, Ane
Vitani heter Vitani fordi hun er niesen til Ani, og ligner på henne med den brune flekken på akkurat samme sted, og hun er hvit. (H)VitAni.
Brøyt heter Brøyt fordi han var den STORE valpen i kullet som alltid brøytet vekk de andre valpene ved pattene og maten. Han var 2kg tynge enn neste hannhund når de var 8uker..

Endret av SoppenCamilla
  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oktober 2012, hytten I stand Venner Hardangervidden, sommer 2012 Ani 13,5 år Ble myyyyyye bilder, men slik er det når man ikke oppd

Herregud jeg er dårlig her! Skal prøve å oppdatere litt mer og med flere bilder fra turene vi har med dem Gjengen opp til hytten.

Mer bilder av vakringene!

Skrevet

Brøyt er stilt to ganger i junior; 1JK, 1JKK m/HP

BIM valp.

En helg(75års jubileumet) ble han dømt 70cm(for stor) og fikk blå, helgen(Vestlandets fuglehundfestival) etter ble han målt 66cm og vant :whistle: Haha. Han er kjempe flott! Og en kjempe snill hannhund.

i74eb5.jpg

BIM Valp. Vitani ble BIR, søsteren altså.

Skrevet

Fine hunder :aww: Morro måte å gjøre det med navnene :thumbs:

Pappa har en korthårev v. en gang i tiden, Kjapp het han av alle ting :aww: Svart med hvit haletipp :whistle:

Åh, de svarte er pen! Liker også de hvite veldig godt :whistle: Er ikke så mange av de. Ja, liker at det er en bakgrunn på navna, ikke bare "det var fint", men at du kan fortelle noe mer om navnet..

Skrevet

Herlig det siste bildet. Og Henni er bare nydelig :)

Henni er fin ja! Og nå er hun jo halvsøster til verdens vakreste korthår vorsteh tispe også! :)

Skrevet

Henni er fin ja! Og nå er hun jo halvsøster til verdens vakreste korthår vorsteh tispe også! :)

For ikke å snakke om at Henni sin mor er verdens kjekkeste hannhund sin bestemor :)

Skrevet

For ikke å snakke om at Henni sin mor er verdens kjekkeste hannhund sin bestemor :)

Sant det! For en familie :) Forresten, er din mor ilag med Knut? :)

Skrevet

Sant det! For en familie :) Forresten, er din mor ilag med Knut? :)

Hehe :D Ja, de er nok det, selv om hun aldri har innrømmet det til meg :( Så da har jeg jo på en måte litt sånn halvveis eie i Sting også da :D:)

Skrevet

Hehe :) Ja, de er nok det, selv om hun aldri har innrømmet det til meg :) Så da har jeg jo på en måte litt sånn halvveis eie i Sting også da :D:)

Haha :D Nesten halveis ja! Kjenner jo godt til Knut.. Hva heter den andre hunden hans? Storm?

Skrevet

2dayaag.jpg

Valpekos!

esn9g3.jpg

Henni <3

33z8t8k.jpg

Vita & Seiko

21buio5.jpg

"Vil ha Terje kanin!"

2mn1ydw.jpg

terje og Brøyt :)

2mqm4d5.jpg

Seiko har stand på kanin 8uker gammel! Imponerende.

2lv0bt.jpg

Vitani

Skrevet

Nydelige hunder og Terje ser ikke redd ut eller :)

Han er så vandt med de! Henni har i seks år stått stand på de i timesvis! Damen hans(Terje) ble drept av en hund forrige uke, mens han var i samme bur, så han er nok mer skeptisk til de nå enn han var.. Men idag fikk han seg en ny frøken, Amalie :)

  • 4 months later...
Skrevet

Flere bilder!

14lli5t.jpg

Hele gjengen!

140m8sk.jpg

Ani (10år på bildet)

21e6p0o.jpg

Hundekjøring. I front; Henni & Mia, bak; Athos(SV) og Brøyt.

vgoqjm.jpg

Henni i finalen NM Lavland 2010

29qkuh0.jpg

Brøyt 6 uker

s488id.jpg

Vitani 6 uker

2woaxi1.jpg

Ani og Henni på hytten. Henni 9uker

5zqo0k.jpg

Henni og Ani i sitt rette element! :aww:

5xn8k8.jpg

Led; Henni & Ani. Bak; Taiga & Mia.

j7faq1.jpg

Ani fornøyd i sitt nye basseng

33pan8n.jpg

Ani i basssenget 11år

Skrevet

Hvis jeg skulle gått etter utseende, så hadde det kanskje blitt KV på meg en gang. Men så lenge jeg er lat av natur, og lite interessert i jakt og kjøring, så...

Men flotte er de!

(PS, du burde hatt en poll før og en poll etter bilene :aww: ).

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...