Gå til innhold
Hundesonen.no

Fire korthår vorstehhunder


Ane
 Share

Kunne du tenkt deg KV?  

73 stemmer

  1. 1. Kunne du tenkt deg KV?

    • Nei
      37
    • Ja
      24
    • Vet ikke
      12


Recommended Posts

dyuirb.jpg
N J(K)CH Ulvesvollens BSI Ani, 11år

2rq0pqv.jpg
N J(K)CH N UCH Rugdelias L M E Henni, 7år

2z4ityd.jpg
Fjellfantens Ahh Mia, 3år

2gvj621.jpg
Fjellfantens Bmr Brøyt, 1år

313qivb.jpg
Fjellfantens Bmr Vitani, 1år


Familiegreiene;
Brøyt og Vita er helsøsken.
Mia er moren til B og V.
Henni er moren til M, og bestemor til B og V.
Ani er søstera til faren, altså tanta til B og V.

Navnegreiene;
Ani heter Ani fordi jeg heter Ane, og min søster Ingri. Altså Ane og Ingri.
Henni heter Henni fordi ani og henni har samma betydning, altså det samme som "borti". Mange mente den tredje hunden vår burde hete Borti.. Kanskje den kommer med tiden.
Mia er av Mette(min mor), Ingri, Ane
Vitani heter Vitani fordi hun er niesen til Ani, og ligner på henne med den brune flekken på akkurat samme sted, og hun er hvit. (H)VitAni.
Brøyt heter Brøyt fordi han var den STORE valpen i kullet som alltid brøytet vekk de andre valpene ved pattene og maten. Han var 2kg tynge enn neste hannhund når de var 8uker..

Endret av SoppenCamilla
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 57
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Oktober 2012, hytten I stand Venner Hardangervidden, sommer 2012 Ani 13,5 år Ble myyyyyye bilder, men slik er det når man ikke oppd

Herregud jeg er dårlig her! Skal prøve å oppdatere litt mer og med flere bilder fra turene vi har med dem Gjengen opp til hytten.

Mer bilder av vakringene!

Brøyt er stilt to ganger i junior; 1JK, 1JKK m/HP

BIM valp.

En helg(75års jubileumet) ble han dømt 70cm(for stor) og fikk blå, helgen(Vestlandets fuglehundfestival) etter ble han målt 66cm og vant :whistle: Haha. Han er kjempe flott! Og en kjempe snill hannhund.

i74eb5.jpg

BIM Valp. Vitani ble BIR, søsteren altså.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fine hunder :aww: Morro måte å gjøre det med navnene :thumbs:

Pappa har en korthårev v. en gang i tiden, Kjapp het han av alle ting :aww: Svart med hvit haletipp :whistle:

Åh, de svarte er pen! Liker også de hvite veldig godt :whistle: Er ikke så mange av de. Ja, liker at det er en bakgrunn på navna, ikke bare "det var fint", men at du kan fortelle noe mer om navnet..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hehe :) Ja, de er nok det, selv om hun aldri har innrømmet det til meg :) Så da har jeg jo på en måte litt sånn halvveis eie i Sting også da :D:)

Haha :D Nesten halveis ja! Kjenner jo godt til Knut.. Hva heter den andre hunden hans? Storm?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nydelige hunder og Terje ser ikke redd ut eller :)

Han er så vandt med de! Henni har i seks år stått stand på de i timesvis! Damen hans(Terje) ble drept av en hund forrige uke, mens han var i samme bur, så han er nok mer skeptisk til de nå enn han var.. Men idag fikk han seg en ny frøken, Amalie :)

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 4 months later...

Flere bilder!

14lli5t.jpg

Hele gjengen!

140m8sk.jpg

Ani (10år på bildet)

21e6p0o.jpg

Hundekjøring. I front; Henni & Mia, bak; Athos(SV) og Brøyt.

vgoqjm.jpg

Henni i finalen NM Lavland 2010

29qkuh0.jpg

Brøyt 6 uker

s488id.jpg

Vitani 6 uker

2woaxi1.jpg

Ani og Henni på hytten. Henni 9uker

5zqo0k.jpg

Henni og Ani i sitt rette element! :aww:

5xn8k8.jpg

Led; Henni & Ani. Bak; Taiga & Mia.

j7faq1.jpg

Ani fornøyd i sitt nye basseng

33pan8n.jpg

Ani i basssenget 11år

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • https://www.spleis.no/project/445754 Jeg har null venner å minimalt med familie så jeg har ingen nettverk så håper på at dere kan være så snille å hjelpe meg å dele. Forventer ingenting og setter ekstremt stor pris på all hjelp vi får ❤️ Bucky kom inn i livet mitt som en liten sjarmør med et stort hjerte. Han er min bestevenn, min lille baby og midtpunktet i livet mitt. Han har gitt meg utallige smil, trøstet meg når livet har vært tøft og spredd mye glede til alle han møter Etter jeg kom hjem fra operasjon på Jack (andre hunden min) på tirsdag så jeg at Bucky ikke var i form å det var rett inn på dyresykehuset med han. Viste seg at han hadde svulst med veske i buken. Etter en rekke prøver og bilder så kom de frem til at han har kreft i leveren. Jeg tokk da valget i å prøve å gi han en kjanse da han fortsatt har mye livsglede igjen. Han ble operert på torsdag og de fikk ut hele kreften. Han mener at det er den possitive typen men vi vet ikke mer før prøvene kommer tilbake om 3-5 uker. Han så heller ikke tegn til noe flere kuler men vi må ta ct om noen uker/måneder igjen for å se om det er flere inni leveren. Men så langt så virker alt bra å jeg får kanskje hente han hjem i morgen ❤️ På tlf i sta så nevnte veterinæren at regningen er nå på nærmere 90 000kr (ink ligge over til mandag). Jeg har igjen ca 50 000kr på forsikringen i tillegg til noe på buffer konto men det er ikke nokk da jeg måtte ha en operasjon på Jack som blir delvis dekket og har måtte ut med en del penger i sommer da hvitevarer røyk og måtte spyle tett rør osv.. Så har valgt å prøve å spørre om hjelp selv om jeg syns det er flaut å ikke liker å spørre om hjelp..  Har over lengre tid prøvd å selge det jeg eier på finn uten hell så tviler på at jeg plutselig får solgt noe mer der nå, skal prøve å male bilder å selge men sliter mye med kronisk migrene utmattelse depresjon osv.. så vet ikke hvor mye jeg får til der. plukker også sopp på bestilling men var helt tørka ut når jeg skulle inn å se på onsdag så max uflaks. Har også valgt å kutte ut behandlinger,legetimer og medisiner fremover for å ta vare på Bucky å få betalt ned det jeg evt må ta opp i lån  
    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...