Gå til innhold
Hundesonen.no

Se om mottaker har lest e-post


KarpeSkrotum

Recommended Posts

Skrevet

Etter å ha fulgt en annen tråd her, så ser det ut som at det er mye usikkerhet rundt dette, så her er litt info om dette

Når man sender en e-post, så kan man sette at man vil ha bekreftelse på om mottaker har mottatt/åpnet denne. Man kan også bruke andre løsninger som at man sender med bilder i e-post for å få det bekreftet - typisk hva spammere gjør for å få bekreftet om bildet er lastet ned - dermed får de bekreftet at bildet er lastet ned og de vet at e-post er gyldig og sender dermed mer spam til den adressen.

Som mottaker får man da opp bekreftelsesmelding (ved klient - e-post program) og man kan svare nei på at man vil bekrefte at man har lest meldingen.

Man bør også ha e-klient satt til å ikke laste ned bilder automatisk.

Sikkerhetsmessig er det best å sette klient til å lese all e-post som ren tekst, da dette hindrer alt kjørbart (altså virus/trojanere osv til å kunne kjøre)

Bruker man nettleser og går på serveren å leser e-posten uten å laste den ned til PC, så får de som sendte e-posten samme bekreftelser, så ikke sett hotmail osv til å laste ned bilder eller bekrefte i innstillingene. (mange tjenester der ute, så hver enkelt må sjekke innstillingene på sin løsning)

Det er altså til syvende og sist mottaker som kan bestemme om man vil at sender skal ha mulighet til å se om e-post er gyldig/lest.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Men hvis hun spiser opp maten er det vel bare å enten gi henne mer, eller mer energirik mat? Høyenergifôr for jakthunder er for eksempel et godt alternativ.
    • Maten blir som oftest spist opp med en gang. Jeg har sett at hun spiser både tørr for og vom men hun spiser ikke nok siden hun fortsatt er undervektig. Skal bestille en time hos vetrinæren.
    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...