Gå til innhold
Hundesonen.no

Resultater NKK Drammen


tm100001

Recommended Posts

  • Svar 75
  • Created
  • Siste svar

Nå var ikke dette her NKK Drammen ettersom at Saga er valp, men vi hadde spesial rett ved siden av og Saga ble BIM-valp av totalt 4 tisper med kanon kritikk :frantics:

I morgen skal vi ned å kikke på lapphundene som skal stilles der, da må jeg huske å smøre meg tror jeg..

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har hatt en knallhyggelig dag rundt toller-ringen. Jeg stilte kun fôrtispa mi, som debuterte i Unghund i dag. Den ellers så pelsrike jenta hadde for anledningen lagt igjen all underull hjemme, og i tillegg til å være litt for stor for dommerens smak, ble hun derfor plassert som 1AUK 4AUKK.

Den flotte finske hannhunden SE U(U)CH Nitric Fox Approved som var på besøk hos sin kjære og deres 6 uker gamle valper slo til og tok hannhund-certet i tillegg til både CACIB og BIR. Dermed kan han titulere seg med NUCH også. Moro!

BIM for dagen ble Tollergrenda's Knightlike Tinka.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siden jeg er deleier av Villa så tar jeg meg friheten å skrøyter litt!

Villa ny norsk utstillingschampion! Cert, cacib og BIM! :ahappy::banana:

Wee! :frantics::ahappy::banana: :banana:

Vi har hatt en knallhyggelig dag rundt toller-ringen. Jeg stilte kun fôrtispa mi, som debuterte i Unghund i dag. Den ellers så pelsrike jenta hadde for anledningen lagt igjen all underull hjemme, og i tillegg til å være litt for stor for dommerens smak, ble hun derfor plassert som 1AUK 4AUKK.

Den flotte finske hannhunden SE U(U)CH Nitric Fox Approved som var på besøk hos sin kjære og deres 6 uker gamle valper slo til og tok hannhund-certet i tillegg til både CACIB og BIR. Dermed kan han titulere seg med NUCH også. Moro!

BIM for dagen ble Tollergrenda's Knightlike Tinka.

Gratulerer med NUCH :blink:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg kom akkurat inn døra etter å ha vært ringsekretær, men må jo få skryte av at X'ens pappa ble BIR og X'ens mamma ble BIM og BIS4 veteran! (X'en selv lå hjemme og irriterte seg sikkert ikke like mye som meg over at det ble dommerbytte...)

Flere fine sonen-berner-resultat kommer når eier er vel hjemme, og skal få sprekke juballongen selv :frantics:

Edit: Tikket inn BIS-resultat, gitt...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Fantastiske flotte resultater da, grattis til alle sammen :ahappy:

...har jeg hatt en VELDIG :banana: "dame" på tlf og fått tillatelse til å sprekke nyheten siden hun ikke kommer seg på nett selv før imorgen.

"Bølge-puddel-pelsede" sjæffisen til Margrete, Juta, ble BT-3 med cert og R-CACIB idag. Og siden BT-1 er INT og BT-2 er veteran, blir Juta's R-CACIB til CACIB, hurra :ahappy: Grattis så mye :frantics:

Tenker det blir bittelitt feiring i det Margrete'ske hus idag jeg :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Up'n downs for vår del i dag. Arisen fikk ren rød uten noe mer. Ibux (tispa jeg skal vise frem til første valpekull) vant åpen klasse :frantics::ahappy:(For de som ikke vet så pleier det å være noen og 20 hunder i åpen klasse flat, og ofte en haug som står for championatet) i beste tispeklasse havnet hun bak 2 championer og en veteran, desverre var den ene championen bare SE UCH - dermed en plass bak certet :ahappy: Alle som har store raser vet jo hvor vanskelig storcertet kan være, så den var kjedelig. Men men - bare å fortsette med prøvinga!

Ellers tok det familiære BIR, BIR Veteran, BIR Oppdretter og BIR Avlsklasse. Om noen vet hvordan det gikk med dem i BIG/BIS setter jeg pris på oppdatering :banana:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gross ble 2 BHK med reserve cacib,bak Ola som er Int. og dermed får vi CACIB'et :ahappy: :ahappy: :banana: Så glad er jeg minst :banana:

Juhuuuuu :banana: Hottie sender STORE grattis til sin "favoritt" bulldozer :blink:

Jaaaa, nå er Villa også Champion! :hyper::wub: :wub:

Grattis så mye :wub:

Fikk lov å sladre for SusanneL også, som vant BIS-veteran med Moby :frantics:

Åååå, så morro. Jeg eeelsker velholdte veteraner. Grattis :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

GRATTIS til alle med såååå flotters resultater !! Jeg tar bølgen :hyper:.

"Bølge-puddel-pelsede" sjæffisen til Margrete, Juta, ble BT-3 med cert og R-CACIB idag. Og siden BT-1 er INT og BT-2 er veteran, blir Juta's R-CACIB til CACIB, hurra :ahappy: Grattis så mye :frantics:

Og ikke minst - på kritikken fikk hun også at hun hadde en meget velstelt pels :)

Gross ble 2 BHK med reserve cacib,bak Ola som er Int. og dermed får vi CACIB'et :banana: :banana: :banana: Så glad er jeg minst :wub:

Gratulerer til alle dere andre også :blink:

Å, fineste Gross det :wub:.

Fikk lov å sladre for SusanneL også, som vant BIS-veteran med Moby :ahappy:

Dæsken så morsomt :wub:. Grattis SusanneL :wub:. Det var morsomt å stille gamlefar i ringen tidligere i dag også :hmm:.

For vår del var det vel ikke helt vår dag... Willy ble nr 3 i åpen klasse uten CK - han var for lang i kroppen for dommeren, og skulle hatt bedre frambeinsbevegelser. Det fortsatte jo også med at pappa Boss "bare" ble 3. BHK. Gamle Lotta's barnebarn Diem (Precieux Bijou Carpe) ble BIR og 4. BIG :).

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Siden jeg er deleier av Villa så tar jeg meg friheten å skrøyter litt!

Villa ny norsk utstillingschampion! Cert, cacib og BIM! :ahappy::banana:

Endelig! Gratulerer så mye til både deg og Caroline :hyper:

Fantastiske flotte resultater da, grattis til alle sammen :wub:

...har jeg hatt en VELDIG :banana: "dame" på tlf og fått tillatelse til å sprekke nyheten siden hun ikke kommer seg på nett selv før imorgen.

"Bølge-puddel-pelsede" sjæffisen til Margrete, Juta, ble BT-3 med cert og R-CACIB idag. Og siden BT-1 er INT og BT-2 er veteran, blir Juta's R-CACIB til CACIB, hurra :banana: Grattis så mye :frantics:

Tenker det blir bittelitt feiring i det Margrete'ske hus idag jeg :wub:

Heia Juta! Gratulerer så mye! :blink:

Fikk lov å sladre for SusanneL også, som vant BIS-veteran med Moby :ahappy:

Du verden, heia sonenhunder! Gratulerer så mye til SusanneL og Moby også :wub:

Gratulerer også til alle andre med gode resultater og til alle som er fornøyde! :wub:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Belgerpia

Grattis med Juta!

Grattis med Villa!

Grattis med Gross!

Grattis med Moby!

...og grattis til alle som er fornøyd med dagens resultater.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hadde nettopp et mareritt av en "treningsøkt". Hadde alle favorittingene hans og lommene fulle av snacks. Godt vær og stille og rolig feriestemning. Ede åpnet med å hoppe opp og bite og bjeffe og jukke og være teit. Jeg trodde vi skulle ha en fin økt med den energien der, men da jeg ba om utgangsstilling for TREDJE GANG, så gikk han sakte og satte seg seigt ned. ... Eneste lyspunkt var en fin innkalling da han mens jeg prøvde samle meg vimsete avgårde på egenhånd inn i en luftegård jeg ikke har gitt ham lov til å gå i. Da spratt han opp fra sniffingen og kom løpende inn med en gang. Supert! ..men det var det ENESTE han gjorde riktig på cue. Han dekket hver gang jeg ba om stå. Så dumt på meg når jeg ba om utgangsstilling. La repeatedly fra seg apporten en meter fra meg i forsøk på å innkassere uten å måtte gi den fra seg. Fant plutselig ut at det var kewlere å gå fra front mellom beina mine til utgangsstilling istedenfor å svinge bakparten inn, og gjentok den der flere ganger. Nektet gå fot uten lure i hånden. Den økende frustrasjonen min gjorde ikke ting bedre. Han begynte holde hard rock konsert. Hoppet og bet og jukket. SÅ kom jeg på at han ikke har fått skjønnhetssøvnen sin. Han hadde vært våken fra kl 07 i morges uten å blunde et blunk. Aha! All made sense. Tok ham med meg inn igjen, og det tok ikke engang et minutt før han brøt ut i full raptus og fløy villmann mellom veggene i toddler tantrum. Stoppet plutselig og begynte krafse og grave som en manisk gærning på gulvet, og falt så dønn om, som et slakt, rett i søvn. — Har De forsøkt skru maskinen av og på igjen? 
    • Det er nok definitivt en del av "spøkelsesalderen", men det er også viktig å ta på alvor så man ikke ved uhell forsterker adferden så den blir en uvane.
    • Er hun ikke i den alderen? Jeg har noe liknende problemer selv, også 5 mnd. Bjeffet plutselig på en dame på bussholdeplassen i dag, uvisst av hvilken grunn. Heldigvis bare sosial bjeffing, som han gjør når han vil noe, men hun ble dessverre ukomfortabel, så måtte fortelle henne at det var vennlig kommunikasjon for å få oppmerksomhet, ikke noen trussel eller advarsel. De høres veldig annerledes ut og serveres mot "inntrengere" på "eget territorium". Kanskje sammenlignbart med hva din gjør? Fordi min er avlet for å vokte, så belønner jeg ham for å være flink gutt og gjøre jobben sin tilfredsstillende når han serverer advarselbjeff på fremmede "inntrengere". Hadde han truet og ikke latt seg avlede hadde jeg kjøpt profesjonell hjelp, men foreløpig er han tilfreds med å få respons på varselet og tar min vurdering av situasjonen som god fisk.  Kjenner du til begrepet sladretrening? 
    • Det er vanskelig å si uten å se hunden. Går dere på noe valpekurs? Isåfall er det et godt sted å spørre. Jeg tenker også at det er veldig viktig med god sosialisering med trygge hunder og folk, og på trygg avstand til "skumle" ting i ulike miljøer generelt, så ikke alt ukjent blir skummelt.
    • Hei! Har en 5 mnd gammel bc valp som knurrer og bjeffer på ting som kommer på avstand, samme om det er kjentsfolk eller fremmede.. hun syntes det er greit når de kommer nærme nok, da vil hun mer enn gjerne hilse og er fornøyd.   idag når faren min kom inn med caps knurret hun og bjeffet her inne, noe hun aldri har gjort før.. noe jeg bør gjøre for å forebygge? hun er dog lett å avbryte enkelte ganger, men mååå liksom bjeffe.. takk for alle svar
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...