Gå til innhold
Hundesonen.no

X'en på uoffisielt LP-stevne


SFX

Recommended Posts

Skrevet

X'en og jeg har gått uoffisiell LP i dag, vi. Og vi klarte å få 146 poeng, vi. Med en null på en øvelse vi alltid nuller på, men som alltid sitter på trening, men som vi på trening i går tror vi skjønte hvorfor vi nuller på, så nå skal vi trene annerledes på den, vi. Også gjorde vi en kjempefin stå under marsj, som lenge har vært særdeles ustabil. Og hun lå hele fellesdekken, så da var det nok bare en glipp at hun reiste seg sist gang. Og ellers hadde vi bare moro, vi. Og jeg kjente ikke noe til sånne ekle nerver, det var bare gøy i ringen, for tenk. Og når X'en gjorde noe jeg ikke helt hadde tenkt klarte jeg å improvisere oss i land, jeg. Og jeg klarte å håndtere det verste jeg vet - å starte først etter fellesdekk. Så jeg er i grunnen snabla fornøyd med oss selv i dag, jeg.

Det største problemet i dag er at jeg har en feilstilling i føttene som gjør at det gjør vondt å gå på litt bulkete gressmatter, da klarer ikke jeg å gå skikkelig, og det påvirker X'en i LF og FVF. Men da får jeg vel bare trene mer på det, for vi kan ikke bare starte når det er grus eller asfalt eller inne...

Skryteskryteskryteskryte :rolleyes2:

Skrevet

Så flott at det løsnet for dere, spes siden de siste stevnene har gått som de gikk! Dere er en inspirasjon for alle oss med "ikke LP hunder" :rolleyes2:

Skrevet

Gratulerer! Har problemer med nervene selv, men igår løsnet det litt, og det er en deilig følelse å slippe å lete etter nærmeste busk man potensielt kan spy bak :rolleyes2:

Skrevet

Tusen takk, alle sammen - dette var noe helt annet enn sist vi startet: 83 poeng og jeg klønte til alt sammen i ringen... Tenk at en kan nesten doble poengsummen på ti dager - det er ikke treningen, i hvert fall, det betyr at vi har det i oss allerede (selv om vi skal trene mer pirk) - og jeg trengte en selvtillitsboost som dette, og jeg håper jeg klarer å finne igjen den roen og gleden jeg hadde i ringen i dag senere. For det ga meg en hund som også oste glede, som ville, og som gjorde sitt beste.

Jeg elsker hunden min når vi har innkalling, hun kommer i full galopp så ørene flakser, og både dommer og de utenfor ringen kommenterte hennes reaksjon, hennes tempo, hennes iver, hennes herlighet (og hennes skjeve sitt, men femti kilo i fullefarta trenger bremselengde, og da DRITER jeg i at hun setter seg litt skjevt etter en sånn knallfart). :rolleyes2:

Nå snorker hun midt på stuegulvet, og er min besteste lille store bernerfrøken :whistle:

I dag fikk jeg tilbake troen på at vi kan bli å se i klasse 2 kanskje til året, vi har det ikke travelt, men jeg tør heve ambisjonsnivået vårt (shit, sa jeg det høyt????)

Skrevet

Gratulerer igjen! Flinke er dere :rolleyes2: :ahappy:

*hviske at vi må finne på noe snart*

Edit:

I dag fikk jeg tilbake troen på at vi kan bli å se i klasse 2 kanskje til året, vi har det ikke travelt, men jeg tør heve ambisjonsnivået vårt (shit, sa jeg det høyt????)

Nå sa DU det JEG har sagt lenge :whistle: Dere kan, dere vil og dere kan få det til!

Skrevet

Gratulerer! Det høres jo bare sykt morsomt ut :flowers: Lykke til videre i treninga og med moroa :hyper:

  • 2 weeks later...
Skrevet

Gratulerer så mye. Og gratulerer med en helt rå oppvisning igår også. Det lyste glede og moro av dere begge to i ringen,kjempeartig å se på :innocent::banana:

Skrevet

Gratulerer så mye. Og gratulerer med en helt rå oppvisning igår også. Det lyste glede og moro av dere begge to i ringen,kjempeartig å se på :innocent::banana:

Enig, de var FLINKE :)

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hvordan er en kromfohrlander og kooiker og hovawart? 
    • Det er helst jeg som tar ansvar for fôr, tur og trening. Siden jeg jobber langvakter har jeg jo også mye fritid, så det blir veldig naturlig at jeg har hovedansvaret. Men skal prøve å få de andre i huset til å ta i mer.  Begynne med å få en av de andre i huset til å ta han ut når jeg kommer hjem, slik som du foreslår 👍
    • Har god erfaring med Baggen softbelt. Ser de har det hos Troll. Det kan oppleves som litt klumpete for jogging, men til gåtur er det supert. Vet ikke hva du tenker om frontfestet der men jeg har ikke opplevd problemer med det.  Jeg liker spesielt at dempingen er i selve beltet så jeg kan bruke det båndet jeg vil. Ikke alltid så praktisk med strikkbånd. 
    • Kan noen andre ta ham med ut når du kommer hjem?  Altså, når du kommer hjem, ignorere ham til du har fått tatt av deg og satt deg ned. Om han så begynner å mase om å få komme ut, at noen andre tar ham med ut litt. Det kan nok ta en del tid å snu denne adferden.  Det har jo også mye å si hvem som fôrer, går tur og trener med en hund. Gjør du det meste der, eller varierer det? Kan noen andre ta mer ansvar? 
    • Jeg har litt utfordringer med whippet hannen min på 5 år. Det er veldig tydelig at jeg er hovedmennesket til hunden, han søker til meg, det er meg han blir mest glad når kommer hjem men det er også meg han maser mest på. Jeg jobber langvakter, og når jeg er på jobb så er hunden helt rolig. De andre i huset forteller at han ligger å slapper av og er rolig og snill stort sett hele dagen. Når jeg kommer hjem blir han jo veldig glad for at jeg kommer, men jeg får nesten ikke satt meg ned før han  begynner med klynking/gråting og skal ha meg med ut - jeg tar han da som regel med meg ut, selv om de hjemme forteller at det ikke er lenge siden han var ute. Etter vi har vært ute, så kan gjerne klynkingen fortsette litt, og det kan til tider også være klynking på natten. Akkurat nå er vi i en ekstra tøff periode, da det er løpetid på byggefeltet og hannhunden har det veldig tøft, han spiser nesten ikke og sover ikke - noe som igjen gjør at jeg heller ikke sover, for jeg må være med han for at han ikke skal holde hele huset våkent om natten. Jeg har tilbrakt nettene på et rom med han i bånd og med hørselvern på for å få sove. Jeg begynner å bli rimelig desperat 🙈😭 Jeg har avtale med dyrlege om å prøve ut kjemisk kastrasjon, slik at vi kanskje kan slippe dette igjen. Men jeg er også redd for at han skal reagere dårlig på det - at han kanskje blir mer klynkende og "masete". I kveld når jeg kom hjem fra jobb så har jeg ignorert hunden, jeg har vært ute med han, men ikke "snakket" til han eller anerkjent han på annet vis, det føles ikke bra men tenker kanskje at det er noe jeg bør gjøre i en periode? Er dette helt feil tenkt av meg? Noen som har råd og veiledning for å kanskje få en litt mer selvstendig hund når også jeg er hjemme?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...