Gå til innhold
Hundesonen.no

Ny Rasevelger lek!


idaasp

Recommended Posts

Skrevet

Var en slik lek før, men den stoppet opp i juli 2009 så tenkte å lage en ny en! Synes det er litt artig å ha noe å fordrøye tiden med :blink:

Altså får de som ikke vet hva dette er så er det meningen at man skal gjette hvilken hund den andre tenker på. Den som starter må gi informasjon om rasen han/hun tenker på. Foreksempel si hvor rasen kommer fra, hva den ble brukt til hvor stor og tung den er og lignende. Eller skal kan han/hun så enkelt som bare legge ut et bilde. Den som svarer rett på spørsmålet forsetter med å velge en ny rase! :hmm: Bare spør om det er noen spørsmål. :lol:

- Jeg begynner!

Rasen jeg skal fram til er avlet og valgt ut for deres evne til å gjete og vokte flokker med sau. De finnes i 3 forskjellige farger og er korthåret. De kommer opprinnelig fra frankrike.

Skrevet

Dette virket som litt morro tidsfordriv.. Så håper jeg har forstått "reglene" ordentlig.. hehe :blink:

Men hiver meg inn og gjetter på rase jeg...

Hm...Da tipper jeg.... Beauceron?

Skrevet

Var det riktig? Wiiii...

Så da betyr det at det er min tur til å beskrive en rase kort, og så skal andre gjette? Hehe.. satser på det... :blink:

-Here we go:

Det er en stor rase med "bamselignende utseende" og den er kjent for sitt kjærlige vesen og gode svømmeevner!

Skrevet

Ja det stemmer :hmm:

Uhm...jeg pleier å gå tur med en leonberger som elsker vann, og det er en bamse det! Så jeg tipper leonberger? :blink:

Skrevet

Da tror du helt korrekt! :blink: hihi... For var nok en newfoundland jeg tenkte på---

Så flott :hmm:

Denne rasen er den eneste hunderasen som blir høyt aktet i det muslimske samfunnet.

Den har sin opprinnelse i og rundt Sahara.

Skrevet

Denne rasen er den eneste hunderasen som blir høyt aktet i det muslimske samfunnet.

Den har sin opprinnelse i og rundt Sahara.

Det er ingen hund, det er en saluki :hmm:

Edit:

Ser du skrev nei, men fakta er at saluki er en meget høyaktet rase i det muslimske samfunnet. Mulig det finnes flere, men "rasebevisst" som jeg er kan jeg ikke tenke meg flere :blink:

Skrevet

Det er ingen hund, det er en saluki :blink:

Den har faktisk ingen slektskap med Saluki ettersom jeg har lest meg til.

Edit: Rasen kalles også for Arabisk mynde.

Skrevet

Den har faktisk ingen slektskap med Saluki ettersom jeg har lest meg til.

Edit: Rasen kalles også for Arabisk mynde.

Oioioi, dypt vann her. Saluki kalles for arabisk mynde, eller persisk om man vil, siden den stammer fra det gamle Persia som jo omfatter en del dagens arberland.

Men intet slektskap må bli sloughi det :blink:

Skrevet

Oioioi, dypt vann her. Saluki kalles for arabisk mynde, eller persisk om man vil, siden den stammer fra det gamle Persia som jo omfatter en del dagens arberland.

Men intet slektskap må bli sloughi det :hmm:

Nå er vel du mer inn i denne verdenen enn meg. Har bare fritt sitert fra Canis.

Sloughi er ihvertfall helt korrekt. Gratulerer, du har vunnet en hest :blink:

Skrevet

Jeg var 100 % sikker jeg hehe :blink: Derfor jeg kom med ny oppgave med en gang, men men :hmm:

Skrevet

Nå er vel du mer inn i denne verdenen enn meg. Har bare fritt sitert fra Canis.

Sloughi er ihvertfall helt korrekt. Gratulerer, du har vunnet en hest :blink:

Hurra, en hest :hmm: Er bare så glad den kan bo hos deg så kan jeg komme og hilse på sånn innimellom :lol:

Jeg var 100 % sikker jeg hehe :lol: Derfor jeg kom med ny oppgave med en gang, men men :)

Og egentlig har nok du mere rett enn Canis så da syntes jeg din nye oppgave kan stå :lol:

Skrevet

Saluki :blink:

- Liten og lang i kroppen, 3 forskjellige varianter...

dachs?

Edit: Litt sen. Doh! :hmm:

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...