Gå til innhold
Hundesonen.no

Salukien Lady traff etnahunden Bianca i dag.


KristinR

Recommended Posts

I dag traff Lady en sjelefrende :banana: De fant hverandre ganske så raskt. Endelig fikk hun løpe sammen med noen som var like kjapp i vendingene som henne. Morsomt å se likheter og ulikheter. På mange vis var de ganske like. Etnahunden er slett ikke ulik en mynde. Den har mer stopp i hodet og litt kortere snute. Litt annen overlinje enn salukien. Men som sagt så var de ganske like. Tok litt bilder. Dessverre trenger kameraet mitt sårt en rens og linsa tror jeg er delvis ødelagt. Men men, her kommer noen bilder.

IMG_9881.JPG-for-web-large.jpg

IMG_9902.JPG-for-web-large.jpg

IMG_9962.JPG-for-web-large.jpg

IMG_9908.JPG-for-web-large.jpg

IMG_9948.JPG-for-web-large.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Er det Biscotti Beyanca? Søstersen til Lundii? Hun var i så fall stoooor i forhold til Lundii. Eller så er lukisen din bitteliten. Men flotte var de sammen! :) Herlige bilder! :wub:

Jeg skjønte at det var søsteren til di jente. Og hun så jeg jo i K.sand. Jeg tror du har helt rett i at denne var stor. Var iallefall større enn di. Vet ikke hvor stor de skal være? Salukien min er 61, noe som er ganske vanlig for tisper (hun er 8,5 mnd).

Jeg forsøkte å overtale eieren til å melde på dobbelutst her i byen, men han var ikke så interessert.

Jeg sliter jo litt med innkalling, men det var ingenting mot hva han gjorde med etnahunden sin. Hun var grim! Var omtrent helt umulig å "fange" inn. For det var det vi måtte gjøre. Den jakten liksom... Han pleide ikke å ha henne løs pga det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Stoffbur var jo en idé! Det tror jeg ikke hun har noe forhold til fra før, så da er det kanskje mulig å begynne helt fra start med positive assosiasjoner. Det skal jeg prøve!
    • Det høres jo ut som du må jobbe med å gjøre bil til noe mer positivt som et separat prosjekt. Det fikser du! Kan du ha med bur på trening og sette ut et annet sted for pause/hvile? Eller teppe et sted du kan binde henne? Vil et stoffbur funke og være annerledes nok til å senke terskelen litt? Kompostgrinder?
    • Det viser seg nå at hun rett og slett har traumer relatert til bilkjøring og spesielt det å bli forlatt alene i bil. Det er såpass alvorlig at jeg ikke har lyst til å gå nærmere inn på det ettersom tidligere eier ikke er her og kan forsvare seg, men dette gjør det ekstremt vanskelig både å gå på kurs og delta på treninger, ettersom jeg ikke kan "pause" henne i bil (da blir hun så stressa at det ikke er mulig å få kontakt med henne i det hele tatt). Hun har rett og slett ingen steder å slappe av på kurs/trening. Dette er utrolig fortvilende og jeg kjenner meg litt motløs akkurat nå... Hun er veldig trenbar og en kjempesøt hund innafor de rammene der hun føler seg trygg, men skal jeg ha sjans til å få gjort noe med øvrig problematferd (som det viser seg å være mye av) må vi gå på kurs og trene...
    • Takk, er veldig trist men vi fikk over 12 år sammen så litt trøst i de gode dagene.
    • Kondolerer❤️💔 Er vondt å miste sin beste venn🌸
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...