Gå til innhold
Hundesonen.no

testikkelmangel, vanlig beløp for hund?


blafra

Recommended Posts

Skrevet

Ikke jeg som har kull, men en nabo av meg lurte. Hun har et valpekull og skal levere sine i neste uke. Lurte derfor på hvor mye av kjøpesummen som er normalt å tilbakebetale den nye eieren før ett-års perioden er gått ut

Skrevet

Jeg vet bare hva som er vanlig på vår rase, og det er 10% av kjøpssummen. Men vi pleier å tilbakebetale 2000,- ved testikkelmangel - mot at valpekjøperene har en vetrinær attest ved 18 mnd alder.

Skrevet

Jeg vet bare hva som er vanlig på vår rase, og det er 10% av kjøpssummen. Men vi pleier å tilbakebetale 2000,- ved testikkelmangel - mot at valpekjøperene har en vetrinær attest ved 18 mnd alder.

Jeg selger "einsteinere" til full pris. Har de fremdeles bare en sten etter fylte 12 mndr, får kjøper tilbake kr. 3000,- mot fremvisning av vetr/dommerattest.

Skrevet

Vi sa 2000 kr ved 18 mnd alder. I NKK kjøpekontrakten forholder man seg til 18 mnd, ikke 12 mnd forresten. Prisen setter man selv, men om man ikke setter noe der, er det halv pris av kjøpeprisen.

Skrevet

Jeg fikk avslag på 2000 kroner da jeg kjøpte han. Da var det jo fortsatt sannsynlig at steinen ville dukke opp etterhvert, men oppdretter valgte å gjøre det slik.

Skrevet

Tror det var vanlig med 2000,- for sånn seks år siden. Det står et punkt om dette på nkk sin kontrakt hvor du selv må fylle inn beløpet. Vet ikke om beløpet har økt med prisen på hunden.

Skrevet

Ei jeg kjenner fikk tilbake 6000 kr, begge testikklene manglet da, hunden kostet 12 000 kr...Synes det egentlig er rimelig å få tilbake halvparten av kjøpesummen når hunden må kastereres pga balllemangel.

Guest Dratini
Skrevet

Om en valp er monokid/kryptokid når den leveres, så gir vi avslag i prisen. Om begge ikke har kommet ned til hunden er 18 mnd, så får kjøperen tilbake mer, slik at det totale beløpet tilsvarer 50% av hva en ordinær valp ville ha kostet. Vi har ikke hatt noen hannvalper som har hatt dette problemet.

Skrevet

Er steinen en "hopper" som man kjenner, men som forsvinner litt opp og ned ved 8 ukers alder er min erfaring at den kommer på plass før 12 mnd alder. Dette har jeg opplevd ved et par anledninger.

Jeg tilbakebetaler kr 3000.- av kjøpesummen dersom ikke begge testiklene er nede ved 18 mnd alder. Heldigvis har dette aldri vært nødvendig før.

Arkivert

Dette emnet er nå arkivert og stengt for flere svar

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er mange som har hund og katt sammen, men det kommer helt an på individene, rasene og tilvenningen. Det høres ut som du har kommet litt skjevt ut allerede, og som sagt tror jeg det kan bli krevende. Når du ikke har kompetansen selv til jeg anbefale å få hjelp (direkte, annet enn tilfeldige på nett) fra noen som kan komme og hjelpe deg der du er.
    • Er det noen som faktisk har fått til å få katter og hunder sammen?  Er bare redd det blir ett vanskelig prosjekt. Og hvor lenge bør man holde på å prøve å få det til?
    • Jeg ser at det står haket av som jakthunder på NKK rasevelger.    Er det da retriever og spaniel som har minst mulig jaktinstinkt da?   Skal prøve å få hundene til å slappe av når de ser pusene.
    • De er også varslere så jeg bjeffer dessverre lett.
    • Jaktinstinkt er litt ulikt hos ulike raser. Gjeterhunder, og jakthunder som er avlet for å "drive" vilt og jage på egenhånd har høyest jaktinstinkt og har lettere for å jage dyr. Jakthunder som er avlet for å samarbeide tettere med fører, som for eksempel retrieverene og spanieler som er avlet for å apportere vilt, har jaktinstinkt, men er også ofte lettere å kontrollere rundt dyr. Selskapshunder, vokterhunder og ulike andre raser har jevnt over mindre jaktinstinkt. Men opprinnelig har alle hunder noe jaktinstinkt, og det vil variere med individ også. Jeg tenker at du kan ha fordel av å kontakte en hundetrener som kan komme å se hundene og hjelpe deg med et opplegg for tilvenning så hundene kan lære seg å slappe av rundt kattene. Å bare la de stå og bjeffe og bråke vil gjøre det verre. Du må jobbe aktivt med at hundene skal slappe av når de ser kattene. Ideelt sett på god avstand først, og nærmere når de takler det bedre. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...